Občan Havel (2007)

Klíčový fakt je, že v hodnocení se promítá pouze hodnocení filmu, nikoliv "obsah", což se možná zde dost liší. Znám V.H. asi tak průměrně, jako kdo koliv jiný, ale nedá se říct, že bych ho znal natolik, abych ho mohl hodnotit. Sestříhat video materiál umí každej..což může zkreslovat. Věřim, že ať už udělal věci špatně nebo ne, tak stejně tak bezesporu měl i pozitivní vliv. V pozadí je možné vidět i celkem zajímavé, několika vteřinové záběry politiků z tehdejší-současné scény a zejména jejich postoje a chování. (pro někoho možná překvapením)

Plán útěku (2013)

Celkový dojem, poslední hvězda za ty skvělý scény, který znovu nastartujou přítomnost diváka, tyhle komický shoty jsou fakat prvnotřídní :-D (myslim podání, načasování, grimasy, styl, humor,..)

Mládeži nepřístupno (2013)

Film nic moc, ale některý scénky epický (koule na krku, rodiče a domácí škola, příběh o chci posrat) :-D

Pot a krev (2013)

Zaujalo mě příjemný prostředí v průběhu celého filmu, velice jemně se film dotknul kulturistiky i když šlo spíš o to zdůraznit, že hlavní hrdinové nejsou 60kg úřednicí, ale že mají páru si něco vzít i silou. I když délka filmu je přes 2h, tak tempo celkem šlo, i když chvílema... Vzhledem k tomu, že má film představovat i komediální složku, se asi víc extra vytknout nemusí.

Millerovi na tripu (2013)

Je to taková oddechová krávovina, ale podíval bych se na to klidně znova :-P Hlášky tomu dodávaj říz.

Odnikud někam (2010)

Hodnocení vypovídá za vše...škoda, potenciál v tom je, jen špatně využitej. Dokonce i herecký obsazení je celkem dobře zvolený a i jejich charakter je použitelnej.

Hitlerovi muži (1996) (seriál)

Zkrátka fascinující. Způsob popisující vývoj či změny myšlení jednotlivých představitelů Hitlerovské politické elity spojené s unikátními dechberoucími záběry (možná v některých pasážích pochopitelně uměle rekonstruované) je zkrátka dokonalý. Co dělá z celého projektu naprostý diamant, jsou samozřejmě hlavně doplňující interview, mnohdy nejbližšícho okruhu lidí kolem daných "Hitlerových můžů". Už v době kdy vznikal tento dukementární seriál, bylo jistě obtížné tento přístup sdola do projektu zahrnout, dnes je již bohužel jasné, že už žádné takové "nové" rozhovory, informace nikdy nevzniknou, pokud teda nebudou zveřejněny ty, co leží někomu v krabici na půdě. Je to škoda, určitě by ty nespočetná kvanta příběhů, co navždy zůstanou v myslích již zemřelých zainteresovaných lidí opět dokreslily část této mozaiky.

Velký Gatsby (2013)

Dějové rozložení po časové lince alespoň pro mě moc táhlé a to i přes to, že příběh do sebe začíná pomalu a celkem vkusně zapadat. Zkrácení některých až zbytečně dlouhých scén by zvýšilo rating jako celku. Ale na druhou stranu se tu také objevily prvky propracovanosti až mysterióznosti, které je třeba hodnotit kladně.

Škola života (2009)

Pravděpodobně snímek ve kterým se najde svým zbůsobem každý z nás. Je to celkem dobrý příběh, s dobrým dějem i dynamikou. V širším pohledu nejde ani tak o hlavní zápletku romance staršího muže s mladou holkou, ale taky například otázka smyslu života, bohatsví, vztahy s rodiči, dospívání,...

Podfukáři (2013)

Jednoduše řečeno, jde o krimi thriler, který zobrazuje sci-fi. Kdyby si autoři v některých případech odpustili pár těchto prvků, tak by to sice ubralo filmu jistou magičnost, ale za to by si pak divák nemusel řikat "ježiš to je kravina". Ovšem z pohledu vytvořit kouzelnický film (ve kterém je možné všechno), se to dá skousnout a hodnotit na těch 75%.