Rio 2 (2014)

Graficky pěkně zpracovaný, 3D efektů jen pramálo a jinak příběh velice strohý. I z pohledů dětských očí nepříliš zaživná záležitost..

12 let v řetězech (2013)

Velice dobře zpracovaný film s relativně velkým rozpětím děje, každopádně skutečnost byla určitě ještě daleko...nepředstavitelně širší, v tom špatnym slova smyslu samozřejmě..těžko o tom točit, když by to prakticky nebylo ani publikovatelný..

Zmizení (2013)

Perfektní. Herci, příběh, kamera..super podívaná.

Ona (2013) odpad!

NIC, ale vubec nic :-D po dlouhý době jasný král sraček...docela by mě zajímalo kolik tahle zvuková stopa měla rozpočet, protože bych možná za ten balík natočil sám něco lepšího. Prakticky po většinu času šlo o bezduchý obraz doplněn zvukem..některý hlasy se poslouchaly pěkně, pár future time efektů taky bylo zajímavejch, ale to neni film.

Need for Speed (2014)

Need for speed? Joo na to, že jsem dříve asi hrál 1. - 8. díl, který se považuvou za know-how závodů aut na pc a v herním světe vubec, tak se s timhle filmem moc neztotožňuju. Nebylo to špatný, ale nebylo to Need for speed. Na jednu stranu je asi těžký dát hře filmovou podobu (pokud to bylo záměrem, pokud ne, tak proč je sponzor EA a má to sakra stejnej název), příběh tam být musel, nadupaný káry taky, ale ten skok si mohli odpustit..každopádně lepší než akční fantasy rychle a zběsile, co se týče reálnosti..s nadhledem. U mě je mínusem málo detajlů..šlo tam zapojit plno skvělejch záběrů co se týče aut (zpomalený záběry, klepající se výfuky, žhavý brzdový kotouče,..).

Rivalové (2013)

Když jsem poprvé viděl poster a název Rivalové, tak mě tento film na první dojem moc nenadchl..když se pak objevil v první desítce, tak si řikám asi na tom něco bude. No a dnes můžu říct, že je to opravdu vydařený film. Příběh jako takový je parádní, ale děj už zas tak extra chytlavej neni. Natočený je to parádně, ty excelentní podoby herců..pecka. Ve skutečnosti to asi nebylo přesně takhle, ale pro film je to zpracovaný excelentně. Absolutně nejlepší pasáž je, kdy Niki Lauda řídí auto svých fanoušků, kteří se královsky baví na zadních sedačkách.

300: Vzestup říše (2014)

Viděno ve 3D: přiznávám že ve 3D je to asi mnohem větší zábava než v klasickym 2D. Můžu říct, že efekty byly fakt supeer..naopak příběh byl trochu horší. Prakticky hlavním bojištěm jsou lodě na moři, což asi nebylo uplně lehký připravit, a možná největším mínusem, ale že by se tam neudály i zajímavější akce se říct taky nedá.

jOBS (2013)

Z tohodle filmu by asi Steve Jobs nebyl příliš nadšenej. Přes větší ohlas v médiích a lákadlo známe entity, je tento produkt spíše brakem. Pokud nejste stejně jako já spokojení s obsahem, doporučuji spíše "Piráti ze Silicon Valley" a nebo vubec nejlepší řešení, knihu od Waltera Issacsona - "Steve Jobs". Nejsem najivním, že by i tyhle díla obsahovala 100 % pravého příběhu..ale pro představu, jak to tenkrát bylo je to asi tak 100x lepší alternativa (lepší asi ani neni). Možná, že celá myšlenka zfilmování byla prostě blbost..v 2 hodinách asi nelze zachytit vše důležité, ale bohužel v tomto filmu nebylo dost zcela zásadních věcí, ten průlom (které nezachycují podstatu, o čem to vlastně bylo). Bez předchozího přečtení výše zmíněného životopisu, bych asi vubec nevěděl o co v tom filmu jde a kdo jsou ty lidi, co se tam objevují...pro běžného diváka, co se jde podívat na film ze života Steva jobse je to prostě neuvěřitelná spatlanina, ze který si asi nikdo nic pořádně neodnese. Naopak, zde bylo i pár světlých míst: Občas nějaká krátká scéna do puntíku odpovídala popisu v knize a to oči ocení. Dostáváme se konečně k hercům, někteří se povedlo napadobit opravdu zdařile i nejtěžší role v podání Asthona Kutchera byla zdařilá, nastudoval si pohyby a gesta..pěkný. Jedině ten Steve Wozniak, kterej tam byl mimochodem vystižen jako běžnej domácí povaleč, co vlastní pájku, se vskutku moc nepodobal.

Za borovicovým hájem (2012)

Nedá se tomu relativně nic vytknout, osobitej film, zvláště díky jeho pojetí, ale paradoxně, právě to se stalo i jeho největším mínusem. Více mě asi bavila ta kratší polovina s Ryanem Goslingem a protože byla kratší, tak proto jen ***. A super myšlenka.

Kapitán Phillips (2013)

Na vzdory perfektnímu traileru, o takovou pecku, jak se propaguje nešlo. Námět slušnej, natočený parádně, ale ten obsah už je horší, dalo by se z těch 2h udělat napohodu 1:20 dlouhej film, kterej by vystihnul vše. Zkrátka chybí tomu trochu akce..jinak Tom Hanks hrál perfektně jako vždy.