Duch doby: Dodatek (2008)

Stejně tak jako u každého tímto směrem zaměřeným filmem nemohu hodnotit plným počtem. Dozvědět se jestli toto vše je pravda je totiž zatím nemožné. Každopádně dokument je zaměřen, upřen pouze na jedno a to na svojí ideu, ale nikterak se nezabývá důsledky změn. Co se týče té výroby peněz - dluhu, ano grafy a kurzy měn je určitým vodítkem, ale co když to ovlivňuje něco dalšího. Co se týče energii - vodní, větrné, sluneční, geotermální. Otázka je jak..a co by to způsobilo, kdyby všude na kopcích byly větrníky, tak by to určitě mělo i negativní dopady a to hlavně na přírodu (hluk-zmatení zvířat, ovlivnění přirozeného proudění větrů,..), to samé ty přílivové elektrárny (změna mořského dna, lákaly by vibrace zmatené živočichy?,..) Geotermální, pokud by teda vše bylo takřka zadarmo s neomezenou energii tak by se zvýšila exponenciálně i její spotřeba, co způsobí když tento druh energie ze země odčerpáme? Automatizace - kde pak bude motivace lidí dělat práci kde je potřeba lidský článek ještě? A 90% všech pracovních sil automatizovat nejde...co se bude dít pak když teda všichni budou žít v naprostém blahobytu? Cestovat, užívat si volnosti -> znečištění, zvyšování populace -> problémy. Pokud tedy mají společnosti vlastnící nebo vládnoucí politickému, finančímu a mateiálnímu(ropa,plyn..) systému, takové zisky, tak je přeci budou chtít a použijou, používají proti tomu aby se nic nezměnilo jiným směrem než dosud a měli z toho zisk. Rád bych kdyby někdo věděl o dokumentu zabývající se: 1) Oněch zmiňovaných vladcích světa, rodin: Rockefeller, Rotchild, Morel..atd. 2) Vývovojem finační stránky světa - ropa,...v číslech. 3) Energetika - vše kolem toho i třeba o vynálezcích jako Tesla apodobně. Kdyby jo, byl bych rád za zprávu o doporučení. Díky

Kafe a cigára (2003)

Celý film jsou jen nenavazující a nesouvisející scénky, které mají společného pouze jedno, kafé a cigára. Opravdu nudný a táhlý film jako celek, ovšem jsou tam i scénky či momenty ve scénkách, které jsou dobré ať už na humorné či inteluktuální úrovni. Hodnocení **, pouze za ty střípky či pasáže, které za něco stály.

Zeitgeist: The Movie (2007)

Je jasný, že natočit takovej film neni vubec lehký..ale je to furt jen buď a nebo..50/50 (buď to pravda je nebo ne). Podstatě pravost důkazů a tvrzení posoudit nemůžu. To můžou tak jen nějaký pamětníci, kteří se stýkali a pracovali s politickými elitami..věděli o co jde a kam směřuje tok peněz. Jestli opravdu pokaždé byli z USA financovány obě strany válek..Za předpokladu že by se někdo takový našel a chtěl vypovídat a byla to pravda by bylo zajímavý. Ale čas běží, když to nikdo neřekne teď, tak se to asi těžko někdo dozví, přeci jenom je to už 100 let. To že na 9/11 je něco divnýho je jasný, otázkou je co. Spousta spekulativních otázek: Opravdu byla budova navržena pro střet s letadlem?; Opravdu byly nosníky pokryty jedovatým azbestem, a odstranění by stálo miliony?; Řízená demolice?; Pád Vedlejší budovy? ; Žádné zbytky letadel po pádu na poli ani v Pentagonu? Rychlé odstranění důkazů?...Spoustu otazníků a spekulativních otázek proč se sled událostí stal takto. A proč samy o sobě bezpečností úřady nezveřejní dílčí důkazy. Asi tam taky bude důvod..a to že sama 1/3 američanů si myslí, že za tím byla vláda USA, je taky něco podivnýho.

Kruhy v obilí (2006)

Pravda nebo lež? Těžko říct, film je pojat celkem objektivně, ale kadžý si musí udělat svůj názor. Za předpokladu že jsou všechny fakta pravdivé je to úžasné...ale vyvolává to otázky hlubšího podtextu, které nejsou v dokumentu zodpovězeny..

Hospoda Na mýtince (1997) (divadelní záznam)

Hodnotím divadelní představení. Obsazení bohužel už bez Smoljaka. Náhradní obsazení mi moc nesedělo. 1.část (seminář) - ***, bylo to trochu delší a náročné na poslech + občas jsem je pořádně neslyšel (artikulace, akustika, vzdálenost od jeviště). 2.část (hra) - ****, vybrané části byly super. Situační prupovídky báječné. Občas zdlouhavé a pomalejší.

Kronika (2012)

Myšlenka filmu skvělá..každej když byl malej si určitě přál nějaký z těchle schopností a tento film ukazuje jak by to teoreticky mohlo vypadat. Jediný a teda dost podstatný co se mi ze začátku nelíbilo, tak to natáčení z první osoby..některý situace jsou díky tomu dokonalý, ale jiný zase spíš kýčovitý.Možná by bylo lepší zvolit kombinaci obou. K postavám..zvolit jednoho zlýho( z chudejch poměrů), hodnýho(na vysoký noze) a poslední neutrální o kterym se skoro neví..moc umělý. Lepší by bylo vzít 3 pohodáře s menšíma sociálníma rozdílama..ale na druhou stranu by se pak těžko modelovala ta závěrečná scéna. Efekty úžasný..ty jsem si fakt užil.

Panna nebo orel (2010)

Na první pohled tuctovej film z prostředí americký střední školy s nějakou zápletkou, kterejch je už asi milión. Normálně bych hodnotil asi 2 nebo 3*, ale tohle podání si zaslouží určitě lepší hodnocení. Rozhodně slušnej nápad, občas tam padaj celkem hlášky..

Dcera jako rukojmí (2010)

Je to škoda, těch prvních pár minut u US Border patrol byl úžasnej..na to kdyby nějak navázali, tak by to byl perfektní film. Jenže ten zbytek, kdy Steve Austin nahání po lesích pár chudáčků a poloviční váze, kde 2x spadne z 50m skály a zase jí zpátky vyšplhá z toho jednou za použití lana z řemínku u hodinek, chlápek co střílí lidi 1 ranou do srdce všechny okolo a jeho trefí jednou asi z 6 výstřelů (jeslti ho trefil vubec, vypadalo to spíš jako odřenina - jediná kterou utrpěl po těch pádech) je fakt trochu ulítlej.

Vzkvétání (2011)

První hodina je založena na hodně teorie, těžko říct jestli jde o pravdu, část pravdy nebo paranoidní hledání pravdy. Druhá hodina už je trochu zajímavější, jsou zde schématické návrhy jak by tyhle teorie mohly vypadat. Na druhou stranu jsou zde popisovány i události, které zná téměř každý a o kterých si spousta lidí myslí, že média možná ani sami nevědí co se v některých, ale zásadních údálsotech stalo. Možná trochu kýčovité prostředí ve kterém nás autor provází skrz dukumentem, každopádně tady jde hlavně o náplň a né o "menu".

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Těžko se hodnotí něco co už bylo natočeno před 2lety..osobně se mi líbí spíše původní verze, proto "jen" 4*. Na druhou stranu, Fincher se držel více knížky. Jinak zpracovává detajly a nechybí ani nové prvky.