Bídníci (2012)

Muzikály moc nemusim až na výjimky, ale když znáte ještě i film...zkrátka zážitek pro mě mizivý. Herecký obsazení bylo relativně dobrý, ale z mnoha filmů kde normálně tito herci působí, to zde vypadalo spíše nezvykle. Co se mi líbilo bylo prostředí natáčení, kostými, celkově namaskování postav a občas i hudba.

24 hodin (2001) (seriál)

Ačkoli je tento seriál v jisté míře rozporuplný, tak v zásadě splňuje všechno co od něj očekávám. Hodnotím všechny natočené série. Jasně, děj během 24h, kapitola sama osobě, čas je během toho jednoho dílu - 1h trochu nataženej a celkově tolik věcí, míst projít se za den prostě nedá. Tak jako každý seriál má svoje chyby...co se týče efektů, startování aut, opakované vniknutí "špionem" do CTU,..atd. Ale zkrátka bez vnímaní těhle detajlů je to skvělej seriál. Komentář: Přeprogramování CTU přístupové karty, fotka a pověření nemůže být uloženo na kartě, karta jako taková jen odkazuje na složku v bezpečnostním systému. (Jinak by to ztratilo smysl). Doprava..podstatě všechny místa jsou podle času příjezdu v okruhu 20-25km od CTU (20-30min jízdy) -> L.A. má 50km na šířku i na dýlku (nezapočítaná propustnost města).

Czech Made Man (2011)

Jako film bych hodnotil nic moc, ale i přes to to do sebe něco má. Přímo Jana Budaře moc nemusim ve filmech, spíš se mi líbili jeho reklamy, ale v tomhle snímku mi pravda vubec nevadil. Naopak je vidět že při tvorbě byl v týmu někdo kreativní, celkem výstižnej název...ale i detajly který filmu dala určitý tvar a v jistym pojetí i propracovanost.

Skyfall (2012)

Začal bych s lehkými asociacemi: Úvod - Dangerously energetic, Intro - Full of perfection, Scénář - Excellent as always, James Bond - Irrepleceable, Skyfall - DONE! Jak už všichni předem řekli, tenhle Bond neni jako ti předešlý, a taky že ne. Narozdíl od těch ostatní neni až tolik akční, což ale neplatí pro ten naprosto dokonalej začátek a několik akcí v průběhu filmu, i tak tam je akčního dost. Skyfall je víc o hloubce, víc a perfekcionismu. Vše je dokonalé, každý aspekt abstraktního intra, každý tvar a symbol zapadá do sebe jako puzzle. Dokonce každý kámen, který se odkutálí od kola přijíždějící auta má ten správný směr. O 007 jsme se toho až tak nikdy moc nedozvídali..tento díl svým způsobem zahrnuje i minulost, což je opět nový směr. Stejně tak jako je dokonalej film, tak je v týhle roli dokonalej i Daniel Craig. Chyba ve filmu, SPOILER!: Kdy už konečně filmaři pochopí, že čelní lepené sklo, které se v servisech vyřezává strunou o dvou lidech, se prostě nohou vykopnout nedá :-/

Český sen (2004)

Co se týče filmu, tak ten fakt stojí za prd...nuda a zdlouhavý. Všichni tu píšou jak to je supr že tam ty lidi čekali, ale pochubuju že tam někdo z nich stál. Na jednu stranu se těm lidem vubec nedivim, měli to tam třeba zbourat, aspoň by konečně v tom filmu byl nějakej děj. Na druhou stranu chápu co tim všim mysleli (je tam moc dobře vidět jaká skupina lidí tam přišla) a v tomhle ohledu to byla psina, stádo lidí běží honem k barevný plachtě, nikde neni žádný parkoviště, zázemí toho jakože obchoďáku, nic ale honem tam běžej, přitom by jim to hned cvaklo trošku přemejšlet. Jako jádro toho nápadu neni vubec špatný, jen je určitě mnohem víc způsobů za míň peněz jak něco takovýho udělat. Sice by to nepřilákalo jejich cílovou skupinu, těch zběsilejch nakupujících a důchodců co chtěj nakoupit o něco levnějš (přitom kdyby to koupili u baráku v sámošce tak by to vyšlo ve finále stejně bez tý cesty tam, i když těžko srovnávat ceny z roku 2004) a který brázděj celý dny obchoďáky, ale stálo by to o 1/4 miliardy míň. Věděl bych o lepších věcech jak efektivně investovat takovej balík než je jen vylejt do kanálu. Názor, že politika tohle dělá denně je sice pravda, ale to neznamená že to musej dělat všichni ne. Chtěl jsem napsat pár hezkejch slov co se týče tý grafiky reklam, nápadů pro slogany a design fiktivních výrobků, ale po tý výši nákladů co tenhle projekt sežral to ztrací smysl.

Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

Už asi třetí den přemýšlím jak tento komentář vubec pojmout. Je úžasný, že se na tomto projektu podílelo celá řada rukou..od financování a pořizování těchto snímků ze všech koutů světa..a nechtít za to takřka nic, jen šířit dál. Škodlivé faktory (látky,..), které se vyprodukovali během natáčení, aby vubec film mohl vzniknout byly dokonce vykompenzovány..všechna čest. Princip, když si něco vezmu musim něco vrátit. K obsahu, koncept byl mimořádně dobře pojat..opravdu jsem byl nadmíru spokojenej, hlas průvodce Zdeňka Svěráka dal dokumentu opět novou tvář. Jsou to drobnosti, které když se spojí tak dělaj tento film tím čím je. Tvůrci filmu nikoho netlačí, jen ukazují příčiny, následky a vize. Je na každym jak si to přebere, a jestli se předpovědi naplní se určitě také dozvíme. Při hlubšim zamyšlení zjistíte, že tato situace je stejně neřešitelná. Když si na něco zvyknete, těžko to budete chtít měnit k horšímu. Když něco dojde a objeví se jiný druh energie, stejně to bude mít na něco vliv. Dokud z těchto médií budou téct peníze, tak se rozhodně nic měnit nebude, takže dnešní koncpet bude zachován až do samého vyčerpání (nepřístupnosti). Změna dnes by byla dobrá pro zemi, ale už né pro ekonomiku, a když to nebude dobré pro ekonomiku, tak se vyspělé státy zhroutí (což je skoro i teď bez těchto zásahů). Řešení, ale nemůžem ovlivnit "my"...to že pudem k volbám nezajistí, že za 10 let budem vytvářet rovnováhu s přírodou. Lidí je zkrátka moc..takto rychle jsme se rozmnožili díky technologiím, které jsou prostě "nepřirozené", jestli je chceme používat, musíme dát taky nějakou obět, např.: omezit růst populace, protože eliminovat se v dobrém slova smyslu nedá. Však díky tomu, že je na světě tolik lidí, proto musíme dělat všechno ve velkém, chovat a vykrmovat zvěř potravou, aby rychleji rostla, na rostliny používat pesticidy atd., ale i to si bere svou daň, počátek této "zrychlené"produkce se také podepisuje na nás, na lidech. Výskyt novotvarů (tumor; rakovina) se několikaznásobila. Od roku 1998 do 2008 se nárůst výskytu některých typů rakoviny zvýšil o více než 50%. Všechny tyto aspekty ale známe, stejně takto "pěstované" maso, ovoce, zeleninu..(jídlo) kupujeme, protože velko-rychlo výroba je levnější než klasická. Dokonce to jíme i když to v omezeném množství a "chemickém jazyku" máme napsané přímo na obalu potravin. (Éčka, konzervanty,..) /////// Všimnul jsem si pár drobností, které měli být ve filmu trochu vysvětleny: V Las Vegas průměrný obyvatel spotřebuje 800-1000 litrů vody. Průměrný čech (2009) asi 138 litrů vody. Do této hodnoty by měla být započítán veškerý výdej a podíl z dílčích produktů (na výrobu výrobků). // U deštných pralesů chyběla jedna důležitá informace, místo které se vytěží pro dřevo a půdu je využito jako pole, ale užitek je z něj jen několik let, pak se stává neúrodnou. Než se lesy stanou pralesem trvá tisíc (možná i více) let. Prales je unikátní v mnoha ohledech. // Větrná energie je alternativou, ale né řešením. Na výrobu se spotřebuju tolik energie, že rentabilita je za mnoho let (bez servisu atd). Listy vrtule větrné elektrárny zachytávají sice větrnou energii, ale také ve většině případů mění sílu a směr větru, to znamená že narušuje přirozené proudění, která má také vliv opět na přírodu. // Ano 20% obyvatel využívá bohatství 80% země, a také 20% obyvatel žije ve vyspělých státech. Bohatý sever, chudý jih. Sever - 40% rozlohy, 20% lidstva a 60% HDP. Jih - 60% rozlohy, 80% lidstva, 40% HDP

No. 1 (1966)

Vznik roku 1966...na tu dobu fakt parádní záběr hořící zápalky.

Bratři (2009)

Určitě to neni první film s takhle koncipovanou tématikou, ale v tomto případě, ještě že to tak bylo! Je hold umění natočit něco, co tu bylo a bude, takovym způsobem, že se na to klidně i tak podíváte někdy znovu. Co je třeba zdůraznit, výborný herecký obsazení. Líp to snad už ani nešlo. Čistě americký příběh koncipovaný na vztazích a psychologii typu: armáda - rodina. Pro nás v ČR tento příběh asi těžko dokážeme plně pochopit, tak jak to film vystihuje..

Až dojde ropa - drsné varování (2006)

Parádní dokument, který spojuje zcela logické úvahy, které napadnou každého kdo se nad touto otázkou trochu zamyslí, ovšem z více úhlů pohledu. Některé myšlenky jsou doplněny o grafy či výpovědi několika vědců, kteří v minulosti už tuto situaci předpovídali. Jeden z hlavních aspektů zaměření na problematiku a pro srovnání je použita na nejvyspělejší zemi světa, USA. Něméně důležitý je fakt, že se v dokumentu mluví i o náhradách a vubec reálnosti využití jiných zdrojů energie.

V utajení (2010) (seriál)

Neni to špatný..ale spíše jako oddechovka. Nejde o nejvěrohodnější napodobení fungování, postoje, systém,..atd. CIA, ale jen o filmové zpracování s určitými aspekty. Příběh se jako u většiny novodobích seriálů váže v jistém ohledu na minulost. Vedle hlavní dějové linie spjaté s děním v CIA se dáke seriál věnuje vztahům a postojům veřejnosti vůči agentuře (rodina, novináři, politika).