Mazel (2012)

Celekem slušně zpracovanej příběh s kulturistickým podtextem o poněkud zvlášním chlápkovi, kterej žije v 38 letech stále se svou matkou a který má problém s navazováním vztahů. Ve filmu je i celkem dobře a ačkoliv jen úzce nastíněna imitace života těchto sportovců (základní rysy). Jsou tu teda dost protlačovaný vajíčka a žádný maso, ale na druhou stranu se tu obejvily i nějaký doplňky stravy, což je třeba ocenit. Jenom jedna taková věc, kdo to kdy vidět rvát banány do lednice...nechal bych to po pár hodinách sežrat režisérovi, asi by čuměl jeslti tenhle trik se špičatym banánem nezná :-D :-D :-D

Kurt Cobain - About a Son (2006)

Kurta Cobaina mám rád jako zpěváka a dle dostupných informací i jako osobnost. Ale NE NE NE,tohle je prostě zfilmovaná zvuková stopa, čili nikoliv dokumentární film. Zvukovou stopu s ačkoli unikátními rozhovory této rozporuplné osoby a většinou zcela nezávislý visuální doprovodný podklad, pod kterým je však možné udělat si představu jak to vypadá v USA, stát Washington: Aberdeen, Olympia a Seattle. Každopádně je zde obsaženo velké množství informací o životě Kurta o ktrerých sám vypráví. Zajímavý příběh.

Krev v mobilech (2010)

Skvěle zpracovaný dokument, avšak uceleně připomíná anti-kampaň společnosti Nokia. Byl to cílený tah od její konkurence nebo se zkrátka jednalo o oslovení tehdy největšího spotřebitele a geograficky blízký cíl? No každopádně je jasný, že konglomerát Nokie už dávno není co býval a největší už taky asi nebude. Neúprosně dynamicky se měnící trh přelil hegemonii výroby a prodeje mobilních telefonů do jiných koutů světa. Není to samozřejmě vinou minerálu ze kterých se samotné mobily vyrábějí, ale zkrátka tato společnost usnula na vavřínech a ignorovala současné trendy (zejména OS mobilních zařízení). Pomalu ale jistě se tak zisky Nokie začaly propadat, až byla nucena přijít na trh s řadou nových relativně výkoných telefonů za podstatně nižší ceny než si určitě představovala. Společnost byla nucela masově propouštět své zaměstnance, nyní Nokia zažívá relativně ustálený vývoj někde mezi mírných růstem a stagnací ačkoli se změny ohledně OS ubraly jen na budoucnost s WindowsPhone. U toho filmu by bylo velice zajímavé zvěřejnit prostředníky mezi kopáči v Kongu a hotovým produktem (mobilem), kdo co kam vyváží, zpracovává atd. Kam putuje tok peněz. Jelikož jedna věc je krev v minerálech a krev ve výrobě elektrotechnických součástek. Ano mluvím stejně tak jako největší společnosti vyrábějící mobily využívají chudé rozvojové země na k získání minerálů, tak i k výrobě samotných komponentů. Například společnost Foxconn v Číně -> výhradní dodavatel el. součástek pro Apple, ale třeba i Microsoft nebo HP. To znamená nelidské podmínky, nekonečná pracovní doba a to vše jen pro pár halířů.

Šmejdi (2013)

Ačkoliv z daným tématem do jisté míry soucítím, tak ve mě tento velmi mediálně protlačovaný snímek nevyvolal reakce, které bych očekával. Zhodnocení: horší kvalita záznamu pochopitelná; opakující se výňatky v jiném podání či prostředí tvoří jádro filmu, které bohužel brzy ztrácí prvotní nadšení; příliš málo nebo takřká žádné novátorství či průlom v problematice který bych očekával se nekonal = entuziasmus autorky možná asi je nebo byl, ale žádný vlastní přístup zde zahrnut zkrátka nebyl; dostupnost této práce v kinech (sponzoring) a přístup médií je třeba hodnotit kladně; absence zveřejnění získaných materiálů (seznamů firem, působnost, web..). Myšlenka projektu je vskutku dobrá, ale nevím zda někoho odradí od těchto zájezdů. Senioři jsou dle mého názoru jednoznačně indisponování pokročilým věkem a tak i po mentální stránce. Úcastnící těchto zájezdů jsou svéprávní, v některých případech zadlužení a ponížení, ale stejně jedou znovu. Takže pochybuji, že tento film něco změní, alespoň v této podobě.

MMS - Master Mineral Solution (2012) odpad!

V první řadě, tohle hodnotit je trochu subjektivní záležitost, nazvat to ovšem jako dokument je zcela jistě sebevražda. Jedná se prakticky o 4 hodinové amatérské video, které se skládá prakticky jen z rozhovorů lidí, které se "úspěšně vyléčili". K ději: Je to relativně snadná rovnice však s velkým počtem neznámých. Chybí zde nejpodsatnější, ta naprostě nejdůležitější věc dokumentu, jádro, kde by se nějakým způsobem objasnily příčiny atd. To že se před kamerou smíchaj nějaký 2 tekutiny co změněj barvu a pak se to vypije, stejně tak jako rozhovory údajných vyléčených pacientů zřejmě není dostačující materiál, s kterym by se dala ověřit důvěryhodnost, ještě jednou opakuji 4 hodiny trvajícího záznamu. Chtělo by to nějaké testy, rozbory krve apod. například člověka nemocného rakovinou na některé uznávané nemocnici teď a za měsíc atd. Nemoci tu byly vždycky a budou, pravdou je že velká většina "banálních" nemocí, na něž lidé umírali v minulosti se překonali již v 2. demografické revoluci (přelom 18. a 19. st.), která mimo jiné souvisela právě s revolucí medicínkskou. V současné době jsou zde samozřejmě nové nemoci v ČR je TOP (nemoci oběhové soustavy, novotvary (rakovina) a nemoci trávicí soustavy). Otázka farmaceutického průmyslu? Ano jsem stejného názoru, léky v dnešní době nejsou "dotáhnuté", pomáhají, ale né vždy vyléčí, je třeba opětovná aplikace stejného nebo obdobného léku, ale tato infomace není žádná pecka, to je známá věc již řadu let ještě před oběvením MMS. Farmaceutického průmysl je továrna na peníze a možná ovládá více než vůbec tušíme. A že by oni lidé podnikly kroky k zastavení zázraku, opět souhlasím. V minulosti jsme byli několikrát svědky eliminalice velkých oběvů (např. Tesla, ale to je opět jinej příběh). Takže zpět k věci, kdyby MMS byl takovej nářez, že vyléčí prakticky vše, jakto že ho nikdo nezná? Důvod, že za všechno můžou idiotský lékaři taky dle mého názoru není zrovna moc přesvědšující. Jistě že jsou lékaři, kteří se chovaj nekorektně a je v tom pouze bussines, ale taky to jsou lidi, který mají taky své rodinné příslušníky a tak dále, takže užití by bylo na místě...o exponenciálním rozšíření snad už mluvit dál nemusím. Ale bohužel žádné šíření se nekoná..Argument že 1l stojí 28 kč je paráda, ale po projití adres k zakoupení surovin na výrobu produktu uvedenou přímo na stránkách je situace trochu jiná..3x chloritan sodný v akci (-10%) = 1053 kč (samozřejmě bez kyseliny citrónové) + další výdaje (zdroj: www.vylecse.cz). Obávám se, že zde jde o bussines. Každopádně snímek v tomto podání nestojí za shlédnutí.

Nic nás nerozdělí (2012)

Tenhle kousek se na jedné straně zkouší nedržet klasických a předvídatelných a fádních schémat filmu a na straně druhý reálně přiblížit situaci. Co k tomu říct, zpracovaný je to pěkně, ale podle mě tomu ještě něco chybí.

Manažeři (2010)

Příběh tří chlápků odlišných věkových generací o současném životě a jejich pohled na vliv společensko-ekonomických vztahů na trhu. Víceprezident, manažer, manažer a jedna společnost. Parafráze současných procesů velkých nadnárodních společností. Business a tlak na stále se snižující výrobní náklady. Párádní námět a dá se říct že i kvalitní film orientován na vyšší společenské kruhy.

Tisíc slov (2012)

Film je skutečně dost podprůměrnej co se týče děje..jidiný co táhne je Eddie. Díky jeho osobnosti ten film má šmrnc, ale zároveň je o ničem. Občas zazněj nějaký docela vtípky, který ovšem střídaj i nesmyslně konstruovaný pasáže...Co je nutný kladně hodnotit je prostředí na takový film.

Útěk z MS-1 (2012)

Je to taková blbost :-D ale když přehlídnete pár nedostatků reality a spojíte to se sci-fi, tak špatný to vubec neni, docela mě to bavilo. Ale souhlasim, že velkou část sehrála přítomnost Guy Pearce, občas ty jeho hlášky, mimika při tom podávání...v tomhle ohledu pecka.

4 jezdci (2008)

Celkem k příběhu ani nic nemám, jen mi to přišlo trochu nedotažený. Neustálé prolínání minulosti začalo být po čase spíš na obtíž. Občas charakter osob poněkud nezapadal, nevim možná to přišlo jen mě, ale postrádal jsem tam víc takovou tu přirozenost, reálnost. Ale třeba se mi to jen zdá.., vždyť minimálně 1 herec z tohoto filmu o to ví svoje. Za to velká čest.