Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Snad hodnotím nezaujatě i když se o druhou světovou válku zajímám více, než jen tímto jedním válečným dramatem, ale i přesto mi vnukla myšlenka ohodnostit jako odpad!. I když je to složité, plný počet symbolizuje pouze vykreslení, které je vskutku dobré, více než to, ale i tak se to špatné píše u něčeho takového. Rostoucí utrpení podobných měřítek, které je široce rozprostřeno na světě sice stále je, jen ho často nevidíme. Bohužel jedinou změnou je přesun těžiště na jih a Blízký východ a jeho "legálnost".

Válka, kterou nevidíte (2010)

Je rok 2013, tedy 3 roky od první premiéry tohoto filmu a v současné době nás média informují o tom, že vojín Bradley Manning (25), který údajně poskytl několik video materiálů přímo v tomto filmu, je zatčen za neoprávněné nakládání s utajovanými informacemi a spolupráci s WikiLeaks na 35 let. (Pozn.: Julian Assange zakladatel WikiLeaks samozřejmě byl, ale i v současné době je vyšetřován za únik citlivých informací. Bodejď, jistě že se jim to nehodí, když někdo ukazuje něco co nemá být vidět. Na druhou stranu asi to nejsou až tak ohrožující informace, jelikož je stále naživu). Každý trochu reálně myslící člověk musí hned pochopit, že to co je v médiích je ve skutečnosti jen vrcholek ledovce..ať je to ta nebo ona válka, tak zkrátka ani nelze informovat o všem..ale zároveň samozřejmě je dobré pustit do ovzduší jen něco, co se hodí, ale tak to bylo a bude vždycky. V posledních více než 10ti letech od 9/11 USA stále vede vojenské konflikty se zeměmi na blízkém východě, náhoda? Asi ne, to co mají tyto země společné je zejména jejich geografická poloha, snadná kořist a samozřejmě velká bída, která zde zůstala. Takže ještě jednou, náhoda? Nebo se jedná o novodobou důmyslnou geopolickou strategii...v tom případě jsem zvědavej co teprve příjde.

Zpátky ve hře (2012)

Není to poprvé a doufám, že ne ani naposledy, co se Clint Eastwood představil v jednom ze svých svérázných dílech jako ostřílený stařík, jako senilní páprda, často zužován různými chorobami nebo indispozicemi, ale se srdcem na pravém místě. Bohužel pro mě tento kousek nebyl úplnym TOP, co s tímto modelem či typem žánru ukázal. Eastwood to zahrál obstojně, možná mi chybělo trochu víc narážek či větší projev toho jeho konceptu. Zkrátka, chybělo tomu něco, určitě je to i tím, že jde o basetball, ke kterému má Evropanství poněkud dál a dějově také někdy až příliš uměle vykonstruované.

Dexter: Early Cuts (2009) (seriál)

Komix má zůstat komixem. Každopádně to byl zajímavej experiment a třetí hvězda pouze za zapojení Michaela C. Halla do projektu v podobě aspoň jako toho pravého a nezaměnitelného hlasu pro Dextera.

Letec (2004)

Jako celek to nebylo špatný..chvílema trochu táhlý. Každopádně vrcholná část filmu se soudním procesem mezi Pen Am a Howardem Hughesem (Leonardo DiCaprio) naprosto dokonalá a perfektně gradující.

Scary Movie 5 (2013) odpad!

Tradiční úvodní scénka byla celkem zábavný naladění opět s Charlie Sheenem a nově Lindesay Lohan. To co se odehrávalo po ní byl snad nějakej amatérskej školní projekt ze základní školy..jistě nejhorší díl Scary Movie. Naznačuje snad nízké zapálení a minimální rozpočet filmu konec série těchto filmů a uvedení týhle sračky jako snaha pouze vytřískat poslední prachy z tohodle jména? Katastrofa, krom úvodní scénky takřka nekoukatelný.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Dějově to celkem ušlo, bylo to o něco méně akční a vypjaté než předchozí díly, ale na druhou stranu se zde ukázali nějaké momenty vztahující se k minulosti příběhu. Chápu, že udělat pořádnej film, kterej je napumpovanej reálnejma akčníma scénama není lehký, ale některý momenty byly fakt až směšný (asi nemá cenu rozepisovat). Možná by stálo za uvážení zda nepřidat do kolonky o žánru podobně jako některé parodující filmy na horory poznámku, že se jedná také o komedii. Několik počítačových animací taky nebylo moc dotáhnutých..na první pohled viditelné.

Kurz sebeovládání (2012) (seriál)

Charlieho Sheena jsem měl vždycky jako herce rád, ještě i před jeho asi největším hereckým úspěchem TAHM a příliš jsem ho neodsuzoval za jeho osobní život, ale je fakt, že už se to asi na něm začíná trochu podepisovat. Po deseti letech v nějvyšších kruzích dokázalo skolit už kdekoho. Tento seriál mi zkrátka moc nesedí..a ačkoli se od TAHM až tak příliš neliší, tak to jsou dva diametrálně rozdílně světy.

Ray Donovan (2013) (seriál)

Zatím těch dílu nevyšlo mnoho, takže na takovej ucelenej obrázek si asi ještě počkáme, každopádně, co se odehrálo v těchto prvních dílech, tak nebylo to špatný. Je zde vidět nádech a snaha tlačit tam záběry (výborný) z okolí LA. Celkově je příěh zajímavej, možná něčím zvlášní...no chce to čas.

Arrow (2012) (seriál)

Dost lidí tenhle seriál sice kritizuje, ale mě se docela líbí. Pilot a s ním startující příběh hodnotím kladně, i postupné okna do minulých 5ti let. Připodobování seriálu k jiným jako hledání stejností v jiných je nesmysl i přes určitě podobnosti typu (Batman - Robin, Klark Kent - Lois Leinová, Robin Hood..). Otázka je jasná, zda životnost seriálu neztroskotá na vyčerpání jmen ze "seznamu" či stále se opakující děj nebo neustále vracení se k ostrovu a nabublávání toho co se již stalo. Takže jaké bude další ubírání seriálu..Zatím je děj relativně dynamický, snad to tak i zůstane. 1. serie - 85%. Tak bohužel, návraty do minulosti se sice už nekonají, ale za to příběh se stává čím dál více uměle předymenzovanej...po 2. sérii se seriálem končím.