Joe (2013)

Celkem fajn námět s dobrým obsazením i výkony. Líbivé zpracování však poněkud zastírá trochu natažený a tudíš občas i nudnější dění.

Riddick (2013)

Celkem překvapil. Velký obrat oproti předchozím dílům. Až na poněkud přitažený konec supr.

Bill Gates - Jak šprt změnil svět (2007) (TV film)

Jako skoro každý dokument z kabelovky tohoto typu mě opět naprosto iritovalo to zdlouhavé přešlapávání na místě, opakování se. Klasický dokument typu pohovorů, rozhovorů doplněn pár fotkami a několika videi s Billem. Přínosnost velmi malá, ačkoli tam bylo pár informací, který stály za to shlédnutí, tak většina příběhu je velice strohá, dokonce tam několik zásadních informací zcela chybělo. Celkovým dojmem působí tak dokument neatraktivně, což je škoda.

Stážisti (2013)

Google v hlavní roli :-D je to fakt pěkná reklama, která má za úkol nenápadně, nenuceně vhrat dobré světlo na tuto firmu. Osobně mi Google nevadí, docela mi přišlo dobrý vidět pár záběrů z toho pověstného areálu..hlavní herci Vince a Owen super, ale jinak zbytek nic extra. Možná by bylo lepší udělat nějakej humornej dokument než tuhle jakoby komedii, jestli už něco podobnýho neexistuje.

Transformers: Zánik (2014)

Za mě lepší než předchozí díl, rozhodně lepší pojetí. Nadruhou stranu svět komixů ze kterého vznikl film, prakticky neznám. Proto je mé hodnocení výhradně na bázi filmového zpracování. Dalo by se říci, dost dynamický děj, hodně střetů a napětí, ale opravdu příliš dlouhééé.

Generation Iron (2013)

Je to zkrátka pohled z jiného úhlu..není to pokračování či navázání na Pumping iron, ale jde samostatný celek. Jednoznačně mě nadchlo umělecké zpracování a smysl pro detajl..každopádně příliš mnoho informací jsme se jakožto z dokumentu nedověděli. Osobní složka každého borce je spíš méně podstatné křoví, a to i přes tolik lákající předpremiérové recenze vtahující diváka do zákulisí. Co se týče aspektů "hlavního děje", nejsem přiliš zasvěcený do vztahů mezi jednotlivými bodybuildery, věřim že tam soupeřivost je, ale spíše to na mě působilo jako uměle vytvořené filmové vazby.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Další výborný díl z řady X-man...kromě akce a napětí tentokrát občas nechyběl ani humor..možná jen trochu delší.

Metallica: The Making of Death Magnetic (2008)

Je to paráda, každopádně kdo viděl dřívější analogii předchozího alba "Metallica: Some kind of monster", příliš velkých změn se nedočkal.

Godzilla (2014)

Jde hlavně o jedno...o to jméno, které v nás vždy vyvolá tu euforii, co nás donutí se na takové filmy podívat..nehodnotil bych to vyloženě jako ztráta času, bez ohledu na desítky předchozích zrpacování počínaje rokem 1954, má to svůj příběh, svoje "nové" pojetí. Co se týče příběhu - klišé, děj celkem svižný, ale nijak zvlášť oslnivý, stejně tak jako některý dialogy (hlavně ten začátek, ten je fakt výživnej). Jinak co se týče toho spoileru, že je Godzilla tlustá atd..mi asi uniklo. Možná to bylo tim, že jsem si jí nestihnul tak důkladně prohlídnout behěm těch pár desítek vteřin z 2h filmu, co se na plátně objevila celá a ne jen záda.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Další díl z řady pokusů o zfilmování spider-mana, podobně jako ten minulý mě moc nenadchl. Nevypadá špatně, ale je prostě strašně těžkopádnej, těžce stravitelnej..až nudej. Tvůrci značí žánr jako Akční - určitě; Dobrodružný - to je dost sporný; Fantasy - každopádně, i když v určitý rovině fantasy, ve který chce vypadat reálně působí občas dost komicky, letadla při přistávací rychlost, který se vyhýbaj srážce vertikálně(což samozřejmě nelze ani při provozní rychlosti) místo toho, aby jedno stoupalo a druhé klesalo; po výpadku energie se město ponořilo do úplně tmy..asi neznaj agregáty..