First Look: Ultimate Teaser Trailer (2012)

Jelikož je to pouze upoutávka pro americkou televizní stanici, která má 1minutu a 39vteřin, tak se to skutečně příliš hodnotit nedá. V popisu je, že se jedná o komedii, ale tento trailer komediální zrovna moc neni, je to spíš několik "shotů" na dějový drama, které tam můžete vidět. Podstatě to ztrácí význam to vubec hodnotit.

Vetřelci dávnověku (2009) (seriál)

Hodnotím zatim pouze díl: Mimozemšťasné a třetí říše. Neřikám že se všim souhlasim a určitě danou problematiku nemám dostatečně prozkoumanou, ale zkrátka je to zajímavý. Co říci, tento díl nemusí obsahovat zdaleka tolik komplexně pravdivých informacích, ale důležitý je to jedno, "jádro" příběhu.

iGenius: Jak Steve Jobs změnil svět (2011)

Na mě to působí jako perfektní polo-životopisný dokument. Ačkoli je to pouze dokument, tak je velice hravě zpracovaný. Je to krátký snímek, možná spíš výtah toho nejpodstatnějšího, milníků které udělaly jméno Steve Jobs opravdu zvučným. Tím se délka snímku snížila "jen" na 43minut, za to opravdu našlapaných sledu událostí. Že to je jen reklama, fakt může napsat jen někdo kdo nemá vubec tušení o co tu jde..

Kde je Hitler? (2010) (TV film)

K tomu se dají říci dvě slova: příliš pozdě! I když se to určitě pokoušelo objasnit hned po tom, tak asi s malou snahou, výbuch vyšetřování měl být bezprostředně hned kdy to bylo možné. Pravda už zůstane navždy zahalena tajemstvím. Film toho vskutku nepřináší příliš mnoho. Jen příliš mnoho možností. Skutečně by se zabil? Pálení "toho" těla může být jen způsob zakrytí identity. Skutečně by někdo jako Hitler neměl vymyšlený plán? Skutečně by neměl dvojníka, když plno jiných lidí by za něj klidně taky položilo své životy. Podrobný chorobopis mohl být klidně vypracován špičkovým doktorem na dvojníka, který předtím podstoupil změny třeba právě těch zubů. Důkazy o něčem takovém samozřejmě nevratně smazány. Když zjistíte co všechno Hitler vybudoval po celé Evropě...a něco z toho navštívíte, pak si teprve bude moci udělat svůj názor. Nemyslim takový ty nejznámější turistický lákadla...ale zapomenutou historii.

Pohled zevnitř: Tajemství Oblasti 51 (2010) (TV film)

Je fakt, že jsme se opravdu nedozvěděli téměř nic za celých 44minut. Samozřejmě další věc je, proč to FBI, CIA nebo NSA nezatrhla..stejně tak jako u ostatních projektů, vědců, který by bezprostředně ohrožovali některé z jejich záměrů. Pravda či ne? Tak to se nedozvíme. Jediný co mi přišlo trochu divný, že když umřel M. Jackson tak reportér Novy dělal reportáž v USA a mimo jiné zavítal i do Area 51 a první co bylo na záběrech za cedulemi na svahu byli kolem do kola rozmístěni snipeři, o kterých neni v dokumentu ani zmínka. Další věc s těmi pohybovými čidly..řikali kolik km daleko jsou...ale aby to mělo smysl, tak kolik by jich tam muselo být...tisíce (tzn. velice složitý finančně i pro monitorování). Na jaký bázi to funguje...byla tam vidět kovová anténka, která teda zaznamenávala pohyb..na jakym principu? Že se na to šlápne? Proč jim dovolili se v tom hrabat když je sledovali? Neni divný, že 2 roky po odvysílání na internetu je o těchto čidlech tolik stránek jako prstů na jedný ruce? Podvrh od vlády USA? Kdybych to zjistil, tak se tam pustim taky..tak jakto, že o tom nikde nic neni? Když ani Google nemůžu nafotit a zveřejnit pravé snímky bíleho domu (jsou upraveny aby nebylo možné vypátrat co tam skutečně je a prolomit bezpečností systém) v tom případě ani Area 51, tak jak to může udělat nějaká malá společnost? A družice by snad měli být výhradně majetek USA ne?

Umění lhát (2009)

Dobrej nápad, ve špatnym filmu. Podle mě by to mohla bejt pecka kdyby to bylo trošku líp zpracovaný a možná i částečně jiný obsazení.

Pacifik (2010) (seriál)

Dal jsem sice plnej počet, ale seriál jako celej je spíše kolem 80%. Je to škoda, protože první díly byly opravdu parádní, ale dálších dílech bylo dost monotonní prostředí a ani té akce už nebyla co dřív. Minisérie je spíše psychologického rázu, zabírá se jedinci a jejich vžití do války, pocity...Ale jeslti režije použila úmyslně toto prostředí kde skutečně ty střety byly, tak v tom případě beru vídku o prostředí vzět, ale nevim, nezjišťoval jsem. Kdyby náhodou někdo věděl o dokumentárním filmu z této oblasti oceánie, zabývající se pozůstatky 2.světové války, prosím piště. Díky

Ronnie Coleman - The Unbelievable!! (2001)

Lightweight baby! Jep jep!! Výborný, motivující, inspirující dokument o legendě bodybuildingu Ronniem Colemanem. Škoda, že se v dokumentu neobjevilo více z osobního života..ale na druhou sranu, to je asi jen málo komu příjemný. Někteří tu srovnavají kulturistické legendy a jejich váhy, použitou zátěží nebo objemy, ale už nikdo neřeší rozdíl 20-ti let aktivní působnosti daného borce. Přitom kulturistika dnes a před 20-ti lety byla uplně někde jinde a s tim i přístup k hodnocení nebo formování postavy. Tito velikání jsou všichni legendy své doby za daných podmínek a nelze říci, že jeden je lepší jak druhej.

Let číslo 93 (2006)

Srpen 2012, až teď po více jak 10letech od oné události se na mé obrazovce objevil United 93. I když je film dobře zpracovaný..nemůžu hodnotit plným počtem bodů, vždyť ještě pořád ani nevíme co se vlastně ten den stalo..Byli to skutečně teroristi nebo vláda USA se záminkou vniknutí do Afghánistánu, Iráqu,..možná Sýrie? Což jsou dobré strategická místa pro ovládnutí Evropy a Asie? Nebo je USA jediný kdo proti terorismu bojuje? Každopádně je to dobrá záminka pro zvýšení zadlužení země -> peníze. Vzniklo mnoho konspiračních teoriích, které samozřejmě nic 100% nepotvrdili, ale vnikly otázky na které nejsou odpovědi ani do teď, neni to divné? Jak je možné, že se obě věže WTC zřítili, když byly pro náraz letadla konstruovány? A obě spadly jako při řízené demolici? Jak mohlo letecké palivo roztavit ocel? Proč se zřílila stejným způsobem budova u WTC, když do ní nic nenarazilo? Proč ta část v Pentagonu kam narazilo letadlo, byla zrovna vyklizená a nic tam nebylo? Proč vubec FBI zadržuje různé důkazy a videozáznamy?

Zátoka (2009)

Jestli jsou všechy zmiňované věci pravda nevím...ale kažopádně je to jen kapka v moři, bitva ve válce nebo jehla v kupce sena. To že se masově a krutě zabíjejí kytovci je rozhodně špatný a nesouhlasim s tim, ale na je to jen forma lovení zvěře. Doporučuji shlídnout film Potraviny, a.s. (Food, Inc.) - 2008. Dnešní systém je nastaven tak, že kvůli obživě člověka vždycky někdo trpí, a tim někdo jsou většinou zvířata, ať už to jsou delfíni, kytovci, kteří jsou ještě kě všemu na pokraji vyhubení např.: co třeba slepice, které jsou vykrmovány v nesmírně malých klecích, aby se nemohly hývat a tim spalovat svou hmotnost, kde celý život jen zobou zbrní a nesou vejce, dostavájí chemicky upravené zrní pro rychlejší růst? A řada dalšího...a celá většina zvířat z tohoto pohledu. I lidi, kolik lidí musí trpět a žít z absolutního minima na den, třeba 20kč aby se moderní svět mohl radovat z banánů, rejže, elektroniky...Jsou tu dva protipoly, intenzivní a extenzivní hospodaření a to vše musí zapadat do ekonimiky, aby se to vyplatilo.. Ale to je prostě dnešní svět..někdo dělá politika a stará se "fungování státu" a za peníze si kupuje hotový, připravený jídlo a někdo to jídlo dělá. Kdyby každý pro sebe denně měl shánět jídlo, tak by nemohl dělat to co dělá, proto to někdo jiný musí udělat za něj.