Kmen Andromeda (2008) (TV film)

Až neskutečně atmosferický film na to, že je určen pro TV. Vydržel jsem v napětí po celé tři hodiny. Ale musím souhlasit, že je první část o hodně lepší než ta druhá. Efekty se povedly hodně, až na pár nechutných úletů (hlavně ve vesmíru, kde si někdo uvědomil, že jim chybí pár záběrů, tak to rychle dodělali) a kamera s hudbou jen dokonávají dílo + docela brutální scény:)... Moc pěkné! První adaptaci mám také rád, ale tahle mi asi přiroste k srdci víc.

Star Wars: Klonové války (2008) (seriál)

Je to až s podivem, jak má seriál lepší scénáře než ten celovečerní film.. Prozatím, troufnu si říct, že ubrat dementních droidů, tak bych se tomu skoro nebál říkat TY Star wars.. Zatím jsem viděl tedy jen těch 5 dílů a nevím, jestli budu pokračovat... Možná s bratříčkem zase něco zkouknu;)

Kung Fu Panda (2008)

Nevím, jiní v mém okolí to vynášejí do nebes, ale pro mě to byl jen další animák... Je pravda, že jsem si pár scének pěkně užil a klidně se na něj podívám někdy znovu, ale rozhodně mi nepřijde nijak převratný... Ovšem kudlanka je super:) 7/10

Quantum of Solace (2008)

Právě jsem přišel z kina a jsem poměrně zmaten. Nečekal jsem, že si tolik nepamatuji Casino a chvíli mi trvalo než jsem se zorientoval, konec mi docvakl až doma... Ale přesto jsem si film užíval, je to akčnější a je to až neskutečně jinak pojaté. Bourne z toho kouká na každém rohu, ale přes to jsem si nemohl říct, že by to byla prostá kopie (bitka v bytě je skvělá a pokud tenhle styl bude ještě někdo dál pilovat.. brrr:) ). Co mě trochu mrzí je přecejen to, že Bond se pořád nechová jako Bond, zrovna nejsem ten typ člověka, který na něčem takovém lpí, ale dneska jsme měl chuť tu melodii zaslechnout nebo jeho představování. K hudbě výtky nemám (krom té zmiňované), je akční, hodně se střídá styl a dokonce sem tam se ozve něco jako motiv dostávající se na povrch.. Záporák je narozdíl od Casina o třídu níž, ale po konci jsem ho měl radši:).. 7-8/10.. Ještě sám nevím:)--------- Jo, ještě mě zaujalo, jak film začíná několika zběsilými akčními scénami a postupně jich ubývá, pro někoho to může být právě důvod, proč si při odchodu z kina nepamatuje ty první, tak jako já.. Teď už je to lepší, myslím, že se ustálým na 8*, ale určí druhá projekce:) A nepochybuji, že se bude jednat o úplně jiný zážitek, až si to jednou pustím s Casinem dohromady... Co bych ale opravdu vytkl je úvodní titulková ospalá sekvence, hudba se mi tak nějak zvláštně líbila, ale to co se dělo na plátně, tak vůbec...

Futurama: Benderova hra (2008) (video kompilace)

Po prvním a druém filmu to je prostě už celkem nuda.. Futurama to sice je a kalsická, ale když to vezmu v potaz jako film, tak je to strašně roztříštěné a teď si ani nevzpomenu o čem...:)

Dostaňte agenta Smarta (2008)

Nakonec dávám 3* a to jsme se přitom výborně bavil, ale po delším odstupu si dokážu vybavit jen pár fórků.

Cesta do středu Země (2008)

Uaaa... Proč tohle nikdo nehodlá dát do IMAXu??? Bez toho 3D efektu je to jen jednoduchá blbinka pro děti s nikterak zajímavym příběhem (i když oceňuji, že autoři zmínili Sneffels a Vesuv;) ).. Je to až trapné, jak je vidět, že spoucasta scén byla dělaná jen pro 3D efekt a když si uvědomíte, že to na co koukáte je jen trapná 2D náhrada;).. Doufám, že se IMAX do budoucna trochu pochlapí..:-/ 5-6/10

Ghost Rider (2007)

Proboha, Nicolasi, seber se a jdi zase do nějakýho projektu, kterej bude stát za to... Tohle je tak trapný, až to bolí...

Juno (2007)

Nádherný film s úžasně živou představitelkou v hlavní roli.. Opravdu jsem si to vychutnal až do konce. 8/10

VALL-I (2008)

Nádherná romantika.. Vážně..:) Vůbec nechápu jak se dá neustálým opakováním jmen dvou robotů dosáhnout takových vyjadřovacíh schopností. Kouzelné, dobrodružné s klasickým pixarovským příběhem. Bál jsem se, že se budu díky němu trochu nudit, ale bavilo mě to královsky. Nedostavil se onen pocit, který jsem měl např. u předchozích dvou filmů od Pixaru, že jsem to už stokrát viděl.. Trocha moralizování přítomno je, ale není to zas tak hrozný... P.S. Dočetl jsem se, že vyrobili hračku Wall-E, kterej reaguje na všechno možný.. Sem s ním:-D 8/10