Neuvěřitelná cesta (1993)

Muj nejoblibenejsi film s mluvicimi zviratky, jeste o chlup lepsi nez Babe-galantni prasatko. 2 psi a 1 kocka se vydavaji na dlouhou cestu aby se vratili zpatky domu, a na ceste je ceka rada neprijemnych prekvapeni a nastrah. Film je zabavny a zviratka si vystaci sama, nepotrebuji k tomu ani lidske herce. kteri se tam skutecne take moc casto neobjevuji. Libil se mi cesky dabing, jenz byl vydareny a Chance Jirky Langmajera je skutecne perfektni. pokracovani bylo take celkem dobre ale uz to nebyla TA neuveritelna cesta, kterou sem jako maly tak miloval.

Šílený Max: Bojovník silnic (1981)

Surova, brutalni a vyprahla postapokalypticka podivana, pri ktere si budete stale opakovat, jak je dobre, ze jsme tam kde jsme. Pribeh navazuje na prvni dil Mad Maxe ale je o stupen lepsi a daleko vice akcnejsi. Mel Gibson je zde opravdu k sezrani, sice je tu spise typem mlcenliveho hrdiny, ktery za film nepronese moc slov, o to vice sou pak videt jeho ciny, a ze se tady, kluk jeden, opravdu cinil. Libila se mi hlavne kamera a exteriery australske pouste, byl to skutecne zazitek sledovat nebezpecnou jizdu po poustnich silnicich. Dale se mi tu hodne libil dlouhan Bruce Spence, ktery neni prilis znamy, ale uz si strihnul role i ve slavnych dilech viz Matrix, tady je jeho postava Gyro Captaina skvelym doplnkem do pestre mozaiky postav na vyprahle a jednobarevne pousti. Kazda zeme ma svuj kult, Amerika ma Kmotra, Britanie Jamese Bonda, a Australie ma Mad Maxe :)

Temný rytíř (2000) (seriál)

Docela zajimavy serial o rytiri Ivanhoe. Nektere dily byly lepsi jine horsi ale v celku to byla koukatelna zalezitost, Ben Pullen se mi celkem libil, a i v budoucnu bych ho jeste rad videl hrat. Dobry byl take Cameron Rhodes co by princ John, ktery sel Ivanhoeovi po krku, Alexej Pysko sveho zaporneho hrdinu dobre zvyraznil. Celkove slo o v dnesni dobe ciste prumerny serial. 50%

Hlídač mrtvých (1997)

Docela solidni prace s McGregorem a Noltem. Atmosfera opustene nocni marnice je skutecne paradni, ale bohuzel to trva jen prvni ctvrtinu filmu, pote uz zacne byt chozeni po chodbach a mezi nabalzamovanymi teli znacne stereotypni. Vykony hercu - nebyly nejhorsi ale ani nejak oslnive, beru vsak na vedomi, ze v takovem filmu ani nelze cekat neco nadprumerneho. Po skonceni sem trochu zapremyslel, jestli u nas taky neshaneji hlidace krematoria, jelikoz tahle prace snad ani nemuze zevsednet :)

Jak ukrást Dagmaru (2001) odpad!

Existuje neco horsiho, nez Byl jednou jeden polda III??? Ano, tahle SRACKA ktera bere dech. Squadra nehercu je obdobna te z poldy, takze cemu se vlastne divit? Zbytecne vyhozeny prachy....

Neúplatní (1987)

Skvela gangsterka se zajimavou skuponou hercu v hlavnich rolich. De Niro jako Capo Capone asi neprijde zvlastni nikomu, navic jeho Al byl zahrany skutecne brilantne, ale Sean Connery a Kevin Costner pro me byli prekvapenim a da se rici ze velice prijemnym. Cely film je pojat trochu jinak, nez sme zvykli od panu Scorseseho a Coppoly, take hudba, ktera v nem hraje vytvari uplne jinou atmosferu, me osobne se tento styl gangsterky velice libil. Atmosfera neni tak vazna a tak dusna jako u jinych filmu, tento pusobi celkem lehce, a kazda prestrelka, ktera se spusti pusobi o to drsneji. Film je dobre herecky i filmarsky zvladnuty, obzvlaste se mi libiliy kostymy, hlavne to bile kvadro :). Pribeh ctverice odvaznych a neuplatnych pusobi jako z westernu, a prave westernovy zanr je na filmu taky znat.

Kriminál (1989)

Tak podle mě nejlepší Slyovka kromě Ramba I a Rockyho IV. Sice je pravda, že tento film nemůže soupeřit s muklovskými počiny Darabonta, na ně prostě nemá, ale jinak bych řekl že je to velice solidně odvedená práce a to jak po filmařské tak po herecké stránce. Příběh je sice klišovitý, zas tu je jeden hodný vězeň, kterého lidi v base buď nenávidí a nebo milují a respektují. Stallone tady předvádí opravdu dobrý herecký výkon, až jsem koukal. Hlavní záporak - správce věznice v podání Donalda Sutherlanda je skutečnej hajzl. Ale na ředitele věznice v Shawshanku jednoduše nemá :) Líbil se mi ještě Tom Sizemore, kterého jsem skoro nepoznal. Dále Sonny Landham - mlčenlivý indián Billy z Predatora taky zahrál svýho parchanta dobře. Film nenabízí žádný dechberoucí nebo srdcervoucí zážitek, jako staré vězeňské klasiky, ale rozhodně není špatný. Navíc se mi děsně líbil ten mustang ;)

Tremors (2003) (seriál)

ODPAD film neni zvladnuty po zadne strance, nudny dej ktery je stereotypem od sameho zacatku, herci nehraji, no zkratka hruza

Chvění (1990)

Paradni popkornovej horor. Vse zacina na poklidnem americkem venkove, kde by clovek problemy vubec necekal. Ale oni prijdou, respektive se podhrabou, a budou to velke problemy. Tohle byl snad prvni film kery sem s Kevinem Baconem videl a musim rict ze se mi tu libil, ale nejradci sem mel blazniveho Burta Gummera a jeste radsi jeho nadhernou sbirku zbrani :). U sledovani sem se vubec nenudil no ale nemuzu rict, ze bych se nejak bal, spis to byla dobra zabava a misty nervak. Dalsi pokracovani uz byly cim dal tim horsi a nasledny serial byl ucineny odpad.

Hromkočky (1985) (seriál)

Velka klasika, skupina kocek, ktere maji ruzne schopnosti bojuji proti zakernemu nemrtvemu (jezis, ja sem zapomel to jmeno). Jako mensi sem nevynechal ani jeden dil a priznavam ze se mi to libilo, pak sem se na to kouknul asi ve 14 a uz mi to nic nereklo. Z nostaligie 3*.