Čtyřlístek ve službách krále (2013)

Nebýt product placementů, bylo by to ještě příjemnější. Filmový Čtyřlístek rozhodně ostudu tomu komiksovému neudělal, spíš milé překvapení, protože jsem čekal průšvih. Být tak o dvacet let mladší, tak bych z toho byl určitě odvařený a vyhlížel další díly.

Argo (2012)

Naprosto průměrný snímek. Nerozumím proč je tolik vyzdvihovaný. Pro mne osobně docela slabé téma, málo napětí, nevýrazní herci. Jen se mi líbily přechody mezi skutečnými scénami a těmi filmovými + celkem slušná atmosféra porevolučního strachu. Samotný útěk bych čekal mnohem napínavější.

Maturita duchů (2012)

Začátek dobrý a cítil jsem ve vzduchu závan příjemné bláznivé komedie. Nicméně jak čas ubíhal, nudy přibývalo a příběh celkem ustrnul na mrtvém bodě. Určitě z toho šlo vytěžit více. Trochu mi to připomínalo kultovní strašidla ze Spessartu.

Mládí v hajzlu (2009)

Předloha skvělá, ale provedení šílené. Dle mého názoru by látka vystačila na středně dlouhý seriál a byl vůbec nesmysl zkusit děj tří knih vměnstnat do devadesáti minut. Takhle to znalce předloh může jen urazit a neznalé unudit. Ve filmu nefunguje snad nic. Velké zklamání a palec dolů. Jediné co by se dalo nezkritizovat, tak snad výběr Cery na ústřední postavu. Tak nějak jsem si Nicka vždy představoval, ale že by i on rozehrál kdovíjaký herecký koncert, tak to tedy taky ne. Doufám, že se některé z amerických studií konečně rozhoupou a obsahově bohatou knížku nadávkují formou seriálu - to by mohla být trendová komediální pecka.

Senna (2010)

Takový normální dokument, kterých je možno vidět desítky. Něco mi uniklo nebo proč je zrovna kompilace rozhovorů a tuctových sportovních ukázek v TOP 100 ?! Sennu jsem za jeho kariéry nezažil a krom toho, že se kdysi, kdesi v Itálii blbě vysekal jsem o něm nic nevěděl. Nějak jsem neobjevil v čem tkví přidaná hodnota tohoto snímku oproti ostatním. Šedý průměr.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Naprosto to splnilo moje očekávání. Velmi důstojný "následovník" LOTRa. Kvalitou bych řekl o chlup výš než trochu pro mne nevýrazný LOTR 1. Vzhledem k tomu, že Jackson je PAN režisér, tak mi nevadí ani dlouhá stopáž, protože co záběr, to člověk může jen a jen slintat, což je jev hodný jen u hodně málo filmů. Jen jsem zvědav jaká bude finální stopáž rozšířené edice :)

Sinister (2012)

Po sté to samé téma a stále podle stejných šablon. Hlavní postava navíc více než protivná - je to smutné, ale skoro jsem mu přál aby to od někoho - něčeho schytal a byl od Ethana klid, takže mne film i z toho důvodu nevtáhl do atmosféry. U hororů se rád bojím i lekám, ale zde mne napadá jediný lekací moment dítěte v krabicim což je sakra málo! Konec (vlastně i průběh filmu) naprosto předvídatelný. Zívačka s nezajímavým a neoriginálním příběhem, špatné postavy, špatné ...skoro všechno - no ať nejsem hnidopich, kamera byla OK. O hudbě však radši nemluvím. Subžánrově bych to zařadil někam poblíž Insidious a Ozvěn mrtvých, ale ani jednomu to nemá čím konkurovat. Zase jedna nafouknutá popcornovka.

Avengers (2012)

Jedna velká nuda, dlouho se mi nestalo, že jsem nestrávil více než půlku filmu. Zcela mne to minulo, příběh nezaujal a měl jsem velký problém udržet pozornost (na několikerý pokus o shlédnutí). Chvílemi mi to přišlo jako parodie. Pozn. - a to mám komiksový filmy jinak celkem rád..

MasterChef (2012) (pořad)

Dvě hvězdy za to, že tam soutěží můj známý. Jinak se přiznám, že bych na to asi nekoukal.