Zemřít mladý (1991)

Další film, na kterej sem se dívala jen kvůli Vincentovi. A čekala sem na něj skoro hodinu (se divím, že sem to vůbec vydržela). Další film, ve kterým hraje s mojí neoblíbenkyní Roberstkou (doufám, že poslední). Další nudnej, romanickej film, kterej chce hrát na city diváků. Na moje teda ne. Mne to prostě nebaví - romantinka se zubící se Julií. Ještěže tady aspoň Vinc vypadá k světu - rifle, roztrhaný triko, mikina, opasek s nářadím - takový týpky mám ráda ;-) Toť vše pozitivní, co sem na tom shledala. Takže můžu si odfajfknout další film s Vincem, kterej už vidět nemusím (ještě štěstí, že to bylo v tv a já se nemusela zatěžovat stahováním :-D)

Strašpytlík (2005)

Ze začátku mne to sice moc nebavilo, ale jelikož v bedně tehdy nic jinýho nebylo, dívala sem se dál a musím uznat, že sem se místy i zasmála. Sice mi nějak unikal děj, nevím, byl to takovej mix všeho možnýho a ani sem nějak nepochopila, co tím chtěli tvůrci říct (pro ty nejmenší děti), ale jedno vím jistě - fuga, cestující v akvárku jako v autě, byla bezkonkurenční :-D

Alenka v říši divů (2010)

Opět musím přiznat, že sem nikdy nečetla knížku a ani neviděla žádné jiné zpracování Alenky (co už, zas, že?), nikdy mne to prostě nelákalo. A asi bych ve své bídné nevědomosti zůstala dál, nebýt toho, že to natočil Burton (jeho světy mne baví), hraje tam zlatíčko "Džoník" a moje oblíbená Helena - prostě to byla taková jakási povinnost. :-) Ze začátku, když se Alenka propadne (a pak i v některých pasážích) to na mne působilo jako nějaká hra :-) A ty hrady byly nějak moooc nápadně podobný tomu Disneyovskýmu...nebo se mi to zdá? :-O Ze začátku sem se docela ztrácela a nevěděla, o čem je řeč, ty názvy pro mne byly docela nezapamatovatelný :-D Utkvělo mi v hlavě jen "Alenka" a "Kloboučník" :P, ale postupně sem si začala zvykat na Šklíbu (ten kocour vypadal jak zhulenej), Tlachapoud (hezky vyveden), Pentlochňap (huňatá koule) a docela sem se těšila, až nastane Nádherňajs :-) Na ostatní si už radši ani nevzpomínám - si to budu muset přečíst nebo na to zas mrknout (a to docela ráda ;-)) Konstatovat, že Johnny je opět kláásnej (se svýma kukadlama, obočím a erotickou dírkou mezi zubama :D), je u mne naprosto zbytečný ;-). " Nemáš tušení, proč je havran jako psací stůl?" wtf, to teda opravdu nemám :-D. Závěrečnej souboj, jak karet a šachů, jak Alenky a Tlachapouda, jak Kloboučníka vs Spodka, byl myslím vyveden krásně, ale u Futrováku sem se naprosto odbourala a propadla v mohutný smích (nebo spíš řev, teda) :P Takže co se mnou? "Utnout hlavu!!!" ;-)

Děs v prádelně (1995)

Tuhle povídku (Šroťák) sem četla docela nedávno - tak 3-4 měsíce, řekla bych. Bohužel, jak je u mne zvykem, já stejně za měsíc vím prd, takže detaily si zas až tak nevybavuju. Ale jaxe film rozjížděl, začalo se mi to zase vybavovat :-) Myslím, že King musel mít z práce v prádelně docela trauma (pracoval tam po dokončení vš a jeho matka tam pracovala také), když napsal takovou děsivou povídku (která se mi btw líbila). Mne potěšila přítomnost Roberta (konečně má jinou masku) a i Teda Levina - konečně mi to došlo, haha, tenhle polda, co hrál i v Monkovi, hrál i toho úchyla v Mlčení jehňátek ;-). Ten začátek a rozjezd (tak do slabé půlky) se nese v duchu povídky, ale pak už je to zas jen výplod něčí fantazie (asi Hoopera a to mne docela mrzí :-(). Lednice v povídce také měla svoje místo, ale ne tak praštěný jako tady. No a pak už si to jede podle kdo ví čeho, ale ne podle Kinga. Madl sice dělá ham (to zůstalo), ale nějak se na to nabalilo zase spousta blbostí a zbytečností. Prostě opět zmršená výborná povídka. "Věřím v Boha, ve svou vlast a zákon." No, já nevěřím ani v jedno, ale věřím, že narazím ještě na další zmršený povídky od Kinga. I když tam sou některý dobrý béčkový záběry - nechat lidi složit mandlem jako prostěradlo, já musím říct, že už sem se ke konci docela nudila, bohužel (původně sem chtěla dát za 3). "Je něco horšího než ďábel v nás? Ďábel v těch druhých." No tak ať konečně někdo s ďáblem v těle ďábelsky zfilmuje nějakou Kingovu povídku. :-) A co na to Mistr King? "Z vizuální stránky filmu a z neskutečných kulis přecházejí oči, ale příběh se někde cestou ztratil (možná v hojných oblacích páry, které vypouštěla mechanická hvězda filmu)." Já souhlasím, mistře....

U muziky na Silvestra (2007) (pořad)

Že by dechovka patřila k mému oblíbenému hudebnímu žánru? :-D Tak to je ten největší vtip, který v tomto pořadu ale nezazněl :P Samože na hudební produkci sem přepínala jinam a vracela se jen na vtipy od Izera...on je umí celkem obstojně vyprávět...takže za těch pár vtipů, kterým sem se zasmála...myslím, že ty hvězdy jsou tak akorát ;-)

Salton Sea (2002)

Pravdou je, že sem se na tento film dívala vlastně jen kvůli Vincentovi ;-) A na to, že je v titulcích jako druhej v pořadí, se objevuje poměrně pozdě a ještě s prapodivným vzezřením...napřed s nosem umělým, pak dokonce bez nosu úplně...nebojím se tvrdit, že je tím nejškaredším chlapem, který v tomto filmu hraje...a já se ptám: Proč mi to, u všech rohatejch, děláte? A kam se podělo tvoje charisma, Vinci? :-D Mno, jestěže se alespoň na Kilmera dalo dívat (tsss, je to docela hezkej chlap ;-)) - dala bych mu ovšem přednost jako drsňákovi v černým, se zelenýma vlasama, prstýnkama a hlavně pořádnou kérkou (především na zádech) a nakonec i s tou zbraní v ruce...mno a že "trochu" bere...to se mu dá i odpustit ;-) On tady každej bere jen tak trochu..."Bobby je jenom trochu sjetej." Fakt jen trochu. :P Méďa Pů (krásná přezdívka pro Vincenta) o ten nos taky nepřišel náhodou. A ten Kilmerův kamarád, ten mozek nemá asi taky docela v pořádku, když neví, kdo to byl JFK a myslí si, že královna Alžběta taky šňupe...mno a "Kolik asi může být 10% ze čvrt milionu?" :P...ale co už, vždyť nějaká smažka se snad našla i v Bílým domě :D Vůbec mne nepřekvapilo, že si v takovým filmíku zahrál i Trejo jako Malej Billy, s kterým si tak trochu zalaškoval jezevec. ;-) Co říci závěrem - bylo to dobrý, D'Onofrio (byť sem čekala, že si tam zahraje trochu víc) mne opět svým výkonem nezklamal a Kilmer, myslím, taky odvedl dobrou práci...takže "Čau, děvko, co tady, do píče, děláš?" :-D

Obchodník se smrtí (2005)

Jak jde o zbraně, tak u toho já samože nemůžu chybět. Je též pravdou, že sem tento film už viděla (a ne jednou), ale moje úchylka ve zbraních se každým rokem (nebo že by dnem) stupňuje, stupňuje se i hodnocení tohoto filmu. "Jedna zbraň na každého dvanáctého člověka. Otázkou je, jak vyzbrojit ostatní." Hmmm, tak to já nevím, ale ráda bych aby někdo vyzbrojil i mne :-) A že bych začala pro začátek něčím lehčím, třeba Uzinou :-D. No možná bych radši dala přednost M16 schované pod bramborama...njn, já vím, že AK47 nebo tada Andělský král je "nejoblíbenější samopal" ??? Hahaha, nevím jestli šlo o špatnej překlad, ale Kalach není sapr, co já teda vím, ale útočná puška :-D (já s tím rejpáním nepřestanu a nepřestanu ;-)). Klidně bych si taky nějakej pořídila, a to i kdyby se prodával na kila, heh. Konec Studené války znamenal rozvoj volného podnikání, sakra, že já v té době šla teprv do školy, sem taky mohla obchodovat se zbraněmi...mno ale při mým štěstí bych při prvních obchodu za svoje podnikání padla: "Nikdy se nenech postřelit vlastním zbožím." Dobrý pravidlo, ale jaxe do toho zamotají drogy, tak to všichni známe, že? "Drogy sou špatné, áno." ;-) I když taká směs kokainu a střelnýho prachu musí být fakt pecka, to budu muset někdy zkusit :-D :-D :-D A jako proč u nás na silnici taky někdy nepřistane letadlo s rpg, granátama, zbraněma a municí, cooo? Mno a Bilbo Pytlík jako obchodník se zabraněmi, to je taky pecka ;-) Ano, tahle role Cageovi sedla a třešnička na pomyslném dortíku??? No přece Hallelujah :)

Jak se krotí krokodýli (2006)

Jak to jen říct...byla sem k tomu prakticky donucena...se na to na Boží hod u babičky dívat (Mrtvá nevěsta mi jaxi neprošla :-( )...asi mne evidentně chtěl někdo za něco vytrestat :-D Neshledala sem na tom zábavného prakticky nic, snad jen jednu scénu, toť vše. Jinak jen samá trapnost (jaxe do toho Vojtek mohl nechat ukacat, nechápu - i když s ním to jde z kopce už delší dobu...), uřvaný fakani a hlavně teda nudaaaa. Já to říkám furt, že na "nový" český rádoby komedie se nedá dívat.

Rocky Balboa (2006)

Už ani nevím, kdy sem předchozí, klasické a jaxi pamatuji, docela dobré díly, viděla naposled...myslím, že tomu už bude více než deset let. Ale mám takový pocit, že je to furt o tom samým, ne? Ale v tomto znovuzrozeném boxerovi se nějak moc žvaní, zase (se mi zdá, že ve filmech, co sem poslední dobou viděla, se furt žvaní). Šedesátiletej starouš Sylvestr, kterej neustále nostalgicky vzpomíná a fňuká nad smrtí své ženy, mne nějak nebere. Chlape, co heslo: "Život jde dál."??? Njn, nakonec starouš najde přece v sobě jen sílu a odvahu boxera a chce si namasírovat ego na jednom mladíkovi ;-) Ano, konečně se ke konci začne něco dít, pro mne bohužel pozdě, bo mne to plkání nudilo a radši sem u toho začala žehlit, takže ke konci sem se tomu už moc nevěnovala a mé hodnocení tudíž není zcela objektivní. Dám tomu trojku, ale to spíš jen díky tomu, že někdo v tomhle věku má odvahu ještě něco takýho točit a začít na sobě trochu makat, byť ani závěrečný zápas mne moc neoslovil (sledováno teda jedním okem). Sly, pls, už nám další pokračovaní netoč, ok? ;-)

Oko 2 (2004)

Dokoukala sem jedničku, dala cígo a začala v tv dvojka. Nečekala sem od toho žádnej zázrak, ale tohle bylo teda horší, než sem čekala. Je to o nějaké naivní blbce, které chce spáchat sebevraždu, protože špatně nese rozchod s přítelem. Tím svým pokusem přivolá údajně duchy a ti ji teď budou pronásledovat…a dobře ji tak, když dělá takový hovadiny. Navíc ještě trpí samomluvou a ani neumí vylízt z vany, kráva ufňukaná. V podstatě sem na tom našla pouze tři docela hezký scény – výtah, taxi, zastávka – jinak je to furt dokola. A z jakýho důvodu se to jmenuje Oko II? Asi jen kvůli tomu, že to má být pokračovaní, ne? Na horor to bylo trochu moc romantický a ufňukaný…nenapsala to náhodou ta paní, co píše takový romantický srajdy? Mám takové tušení, že R. Pilcher? :-D Kde sou lekačky, kde se mám bát??? Je tu nějaká taková scéna? Nenašla sem ji, sry. A Oko III? To už radši vidět nechci.