• Pohádka

Jen ho nechte, ať se bojí (1977)

Tuhle hudební komedii moc rád nemám ale to co zde předvedlo trio Šimek-Nárožný-Sobota v perfektní spoluprací s Menšíkem z toho dělá nakonec celkem koukatelnou záležitost..

Jak se budí princezny (1977)

Tahle pohádka mi nikdy moc neseděla, možná kvůli nepřesvědčivé královské dvojici, matným herectvím Jana Hrušínského ..perfektní byl Menšík a Kraus, takový princ se vidí málokdy ..

Zlatí úhoři (1979) (TV film)

Silný a velmi emotivní příběh, zahraný velkými osobnostmi naší filmové tvorby..

Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách (1974)

Komedie, ve které jednoznačně dominuje Miloš Kopecký a jeho služebnictvo .Jiří Lír ve své typické poloze hraje snad nejlepší vedlejší roli v tomhle filmu.Největší borci jsou ti 2 vodníci, kteří mají zachránit populaci vodnictva v Čechách a Lord, který všechno odnese..

Což takhle dát si špenát (1977)

Paráda, dlouho jsem to neviděl a zjišťuji že to byla chyba ...Bezvadně zahrané dílo!!! Plně využitý potenciál. .Menšík se Sovákem naprosto excelují ..spousta vedlejších rolí s nejlepšími herci té doby ..

Copak je to za vojáka... (1987)

Tady jsou Langmajer s Rodenem ještě hrozný ucha ale film je zábavný, od začátku do konce ..Třeba scéna s přijíždějícím otcem zachráněného chlapce, průvodčí ve vlaku, Šlapetka na jatkách atd..Nejuvěřitelnější byl lampasák Jandák, ten jeho obličej k němu sedl jak zadek na hrnec..Jak byli tenkrát civilisti uvědomělí, hned všechno volali na Vojenskou správu, hlavně teda členové PSVB, kteří to měli v popisu práce ..no, co bylo bylo, dneska tomu není jinak ..

Kdo chce kam... (1981) (TV film)

Film, ve kterém to mohl naplno rozbalit génius Vladimír Menšík, zbytek osazenstva musel vzít zavděk rolemi komparsu, neboť jejich projev nedosahoval takového tahu jako právě u výše zmíněného ..

Nenechte se rušit! (1980) (TV film)

Pěkná večerní záležitost, skvostně obsazená.Temperamentní Kvasilovi v kontrastu s lidským a milým sousedem Pekárkem, kteří se poznají až kvůli opravování laxních instalatérů.Stopáž akurátní, zápletka taky, těší mně že jsem na tenhle film narazil ..

Babička je ráda (1978) (TV film)

Milá jednohubka s dobrým obsazením napříč generacemi ..

Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

Perla české zábavné tvorby, perfektní dialogy a skvělé obsazení, podle mně nejlepší Sobotův film..Neokoukatelné :) Všichni zde přispívají svým dílem k takřka dokonalé mozaice..