• Pohádka

Město andělů (1998)

Parádní představení mých oblíbených herců. .skvělá role Nata Messengera.Je škoda že, v momentu kdy Seth mohl poznat kouzlo lidského bytí, tak mu ho osud vzápětí sebral.Ten konec a scéna s Meggiinou nehodou byla srdcervoucí. .

Kamarád do deště (1988)

Asi nejlepší téhle trojice, tj. Vaculík, Tofi a Soukup, tohle má spád, atmosféru, místy i vtip, hlavně s panem Kadlecem, kterého bezvadně zahrál mistr vedlejších a malých rolí Karel Augusta..

Báječná léta pod psa (1997)

Takový hořkosladký příběh, jeden se leckdy zasměje ale když si uvědomí, že takové absurdity byly v té době na denním pořádku, hlavně převlékači kabátů, jako byl Šperk, který se "konečně dočkal" demokratických voleb.jinak Vetchý byl perfektní, Šafránková mu velmi zdatně sekundovala a pak taky představitel uvědomělého dítka, Kvída a malé Jarušky, dobře napsané a odvážné role, parádně zpracovaný scénář.Kdykoliv to běží, rád se na to podívám.

Jurský svět (2015)

Je to už dlouho, co jsem naposled viděl film s dinosaury,myslím že to byl snad Jurský park, tak mě zajímalo jak to bude v současnosti vypadat.Zpracování i dějová linka mě potěšilo, bylo tam pár odkazů na předchozí dílo, k tomu několik nových potvor, krom Indomina Rexe především monstrózní Mosasaurus, který má zásadní vliv na to, jak to dopadne.Velmi efektní bylo to, že se finále odehrává v noci, na sluníčku by to asi tak nevyniklo.. Nakonec se ale potvrdilo, že "čerta" nejlépe vyhánět "ďáblem", příroda si poradila sama!

Oscar (1991)

Tenhle film mi hrozně dlouho unikal, dneska jsem se k němu dostal a musím říct, že mě to hodně mile překvapilo.Už začátek s otcem na smrtelné posteli byl náramně vtipný a v takovém duchu se nesl i celý následující příběh, např. odzbrojování jednoho z parťáků, který byl preventivně vybaven několika pistolemi, boxerem, palcátem, prakem, pendrekem a kusem olověné tyče nebo lingvista dr.Poole.Stallone je zde ve velmi neobvyklé roli ale zvládl to dobře, zasmál jsem se.Ve spojení s okouzlující Ornellou Muti a několika dobrými herci ve vedlejších rolích, to skutečně stojí za shlédnutí.V předchozí verzi s Louisem de Funésem to byla taky perla, jenže to se nedá srovnávat, s tímhle obsazením to je důstojným remakem. Především děkuji za Rímského dabing hlavní postavy, mě k němu prostě sedí.Slyšel jsem i několik jiných verzí Stalloneho dabingu ale tahle je bezkonkurenčně nejlepší !Abych to uzavřel, tahle verze Oscara = 75 % ..

Haló, haló! (1982) (seriál)

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů, miluji britský humor a tady se mi ho dostává víc než dost..Vykreslení gestapa jako nanicovatých ňoumů je úžasné, nicméně dominuje osazenstvo Reného kavárny, včetně partyzánů, funebráka a mnoha dalších ..

Padesátka (2015)

Pokud si budu chtít dát černou komedii, zvolím raději britskou tvorbu, tohle násilné vnucování vtipu mi nesedlo, Prachař a Pavelka s Taclíkem, další mi ani nestojí za zmínku, mi stačí a víckrát to nemusím..Češi komedie umí ale v jiném stylu, spíše jemný a inteligentní humor, tohle se prostě nepovedlo..

Machři (2010)

Mělo to místy vtip - lano nad jezerem, šílená hrazda na koupališti, šípová ruleta a potom okouzlující Salma Hájková a odzbrojující cameo Steva Buscemiho..jinak slabší !

Osm hrozných (2015)

Takže resumé- Hateful eight je podle mého názoru, Tarantinův 2.nejlepší film ..!!! S.L.Jackson by si za tuhle roli zasloužil Oscara, další osazenstvo bylo též skvostné.Kurt Russell je zas zpátky a jde mu to náramně dobře.Tim Roth klasika a pro mě dosud neznámá J. J. Leigh byla fantastická!!! Quentin je asi opravdu cvok ale geniální. ..Dostal jsem měrou vrchovatou všechno, co jsem očekával a ještě spoustu navíc, jsem uchvácen..nezapomenu na scénu, kdy Warrenovi dojdou náboje...!!!Dialogy jsou bombastické- To že si v nevýhodě si ponechám jako svou výhodu. .!!! A jako pomyslná třešnička na dortu, je Morriconeho hudba, krása..