• Pohádka

Drátařík a hruška moudrosti (2003) (TV film)

Za Nárožného, jeho hlášky - sovo, sovo, moudrý ptáku..Ten si zaslouží samostatnou hvězdu a ta druhá je za Vladyku, Víznera a představitele Drátaříka..

Ten svetr si nesvlíkej (1980)

Tohle mě baví, hlavně tedy Petr Nárožný, ten má geniální hlášky, takřka co slovo to perla..Janžurová byla taky dobrá, sice trošku upozaděná ale svůj prostor využila, zrovna tak jako Bydžovská s Vladykou..Samostatnou kapitolou pak byli prarodiče v podání Zázvorkové s Řehořem, bezvadně se doplňovali..

Dynastie Nováků (1982) (seriál)

Za obsazení Radoslava Brzobohatého a Josefa Kemra, zbytek stojí za bačkoru..

Bakaláři - Herečka (1981) (epizoda)

One man show Petra Nárožného !!! Já moh' pustit celý pivo...:)

Den, kdy unesli papeže (1995) (TV film)

Skutečně zajímavý film/inscenace ale když si odmyslím ty hrůzné zadní projekce, ve kterých se herci víc topí než že by s nimi splynuli, tak ty dialogy jsou bezvadné a obsazení také, hlavně pacifistický militarista Samuel a Albrecht IV ..Pro mě za 80% ..

Mužská záležitost (2003)

Na tohle jsem se těšil, asi hlavně kvůli Jasonovi "Earlovi" Lee, jenže jakmile se odehrála scéna v lékárně, tak mi bylo jasné že půjde o prvoplánovou, průhlednou komedii, které na kvalitě nepřidají hezké tváře obou dívek, dobývajících Paulovo srdce ..několik scén bylo lepších ale zbytek stál za bačkoru..škoda

Zítra vstanu a opařím se čajem (1977)

Rozhodně zajímavý film, jak jsem Kostku nikdy moc nemusel, tak tady byl snesitelný, perfektní byli všichni náckové, v čele s parádně namaskovaným Vicenou coby Hitlerem ale i celý jeho ansámbl působil realisticky- Himmler, Göring..potom parádní sturmbanführer Sovák, gestapák Menšík, opravdu hezký ..škoda minimálního využití Nárožného, byť jeho epizoda stojí za to ..výprava tedy skvělá, scénář taky, obsazení solidní..

Stepující stonožka (1977)

Tohle mi přišlo minimálně stejné, možná o chloupek lepší než slavná 7.rota ale o trošku horší než Velký flám.Úžasný byl Michel Galabru, nadabovaný skvělým Soběslavem Sejkem aneb Být pozván do vlastního domu je velmi vzácný paradox..scénky v hampejzu byly taky perfektní a nebo soulož velitelů v zabrané ložnici, to bylo úplně jako v Lybii :)

Vražda na úrovni (1979)

Jsem rád za možnost shlédnutí tohoto díla, zaujalo mně to už od začátku, svou temnotou v ponurém Londýně, vystupňovávaným napětím a konečným rozuzlením..Plummer i Mason to dali na výbornou, též ostatní role, například Sutherland, který mohl klidně dostat významnější postavu, kvalitu i charisma na to rozhodně má.Navíc je tenhle film obdařen skvělým dabingem ( Moravec, Sejk, Fišer a další)..pecka..pro mě 80%

Rodinka na tripu (2004)

Líbí se mi tady, jak většina komentujících okamžitě asociuje slovo "trip" s halucinogeny a pravý význam odkládá úplně mimo..Film byl průměrný, místy moc přehnaný ale třeba když Cedric ve vířivce zahlásí, že když tam budou ještě chvíli, že z nich bude kafe, tak se zasmát dá..Přišlo mi to jako epizoda z animovaného seriálu Cleveland show ..za poslední zmínku stojí komplimenty strýčka Earla k Dorothy, debilní příbuzný Mack a věčně švorcový bratranec, který doufá že z Johnsonových kápne nějaká babka ..