• Pohádka

Čistá duše (2001)

Asi mě to úplně nesestřelilo ale jisté kvality filmu neupírám. Příběh skutečného Nashe neznám ale přesto mě zpracování zaujalo a myslím že Crowe odvedl dobrý výkon. Ed Harris byl jako záporák dobrý, stejně jako ve Skále.

Srdečný pozdrav ze zeměkoule (1982)

Lasicu se Satinským jsem nikdy moc nesledoval ale tady jim to sedlo a já se pobavil. Vtipné byly postavy v epizodních rolích, např. Srstka, Lábus, Kodet a hlavně Hrabánek jako předák party dělníků na sídlišti.

První člověk (2018)

Silné a sugestivní dílo. Začátek drsnější, pak se to srovnalo aby to vygradovalo ve velkém finále. Byl jsem spokojen.

Le Mans '66 (2019)

Nářez ...tomuhle filmu jsem věřil každou vteřinu a to se mi nestává často. Líbilo se to i manželce a to se o ní rozhodně nedá říct že by byla fandou motorsportu ale děj byl tak strhující že nás to přilepilo k obrazovce a bez dechu jsme se dívali až do osudového závěru. Film nabídl i vtipná odlehčení - rvačka, stopky, jakoby zakutálená matička atd. Ale jinak to mělo koule, adrenalin ... Bale a Damon skvělí, bez debat ale zaujal mne i Josh Lucas, který zahrál toho zatracenýho slizkýho kravaťáka bezvadně .. Opravdu super podívaná...

Půlnoc v Paříži (2011)

Wow, tenhle film jsem vybral úplnou náhodou a mile mě překvapil, jednak svým námětem a za druhé dobře odvedenou filmařinou. Jistě se na to podívám znovu.

Starman (1984)

Tenhle film jsem viděl dnes snad po 20 letech, což je na mém dojmu z vizuálu hodně znát ale děj a charaktery postav ve mně zanechaly stejný pocit jako kdysi. Bavilo mě to tenkrát, baví mě to i dnes. Jeffa Bridgese mám poslední dobou čím dál radši...A Karen Allen vypadá mile a sympaticky. Věřil jsem postavě Charlese Martina že zachová zdravý rozum a taky tak učinil. Za mě 80 %, k dokonalosti něco chybí...

Svět podle Prota (2001)

Krásný příběh. Bavilo mě to celou dobu. Spacey i Bridges perfektní! Možná jsem čekal jiný konec ale přesto se na mém hodnocení nic nemění.

Americká panna (1982)

Tenhle film jsem viděl před cca 20 lety, na VHS s jednohlasým dabungem a bavil jsem se, oddechová teenage komedie se slušným soundtrackem. Pár momentů k zasmání se tam našlo. Včera jsem to viděl po té době a nic to neztratilo, z nostalgie plnou palbu, prostě moje guilty pleasure :)

Už je tady zas (2015)

Nejsilnější momenty se natěsnaly do poslední minuty a potitulkových scén. Z toho bylo člověku ouzko. Vyložit si to může každý po svém. Víc to rozvádět nechci, za případný ban mi to nestojí.