• Pohádka

Čas probuzení (1990)

Velmi silný a emotivní příběh. Williamse mám rád a tady odehrál svůj standard ale co předvedl De Niro, to se musí vidět. Dokonalé herectví, škoda neproměněné nominace na Oscara.

Táta nebo milenec (1991)

Proti předchozí skvělé Zelené kartě mi tady něco chybí, Depardieu super, to všechna čest ale dál mi to už nic moc nedalo.

Poslední prázdniny (2006)

Tohle mi nikdy extra nepadlo do oka, nevím pořádně proč ale necítím potřebu vidět to znovu, má to slušné momenty, pár hlášek ale asi potřebuju víc a tady mi to ani Gerard Depardieu nezachránil.

RRRrrrr !!! (2004)

Šílená ujeťárna ale jako jednorázovka na páteční večer ideální. Pár hlášek mi utkvělo ale dohromady nic, kvůli čemu bych to musel vidět znovu.

Asterix a Obelix (1999)

Mnohem raději mám klasické animované verze ale tohle mě neurazilo, s dalšími díly šla kvalita rapidně dolů ale tohle má ještě úroveň. Nemohu zapomenout na Falballu :)

Uprchlíci (1986)

Jedná z francouzských komedií, která se mi nikdy neokouká, geniální ústřední dvojka mě vždy spolehlivě pobaví, počínaje přepadením banky atd atd ...Edit : 13.2.2020 zvyšuji hodnocení na plný počet. Po včerejším zhlédnutí mě ten příběh dostal snad ještě víc než kdysi. !

Zelená karta (1990)

Já moc na romantické filmy nejsem ale tohle je takové umírněné, civilní, nepřeslazené. Andie je okouzlující a Gerard je tady v plné síle, nemám tomu co vytknout, 80 % .

Requiem pro panenku (1991)

Velmi sugestivní psycho nářez. Nedávná situace v podobném zařízení ve Vejprtech mi to až náramně připomíná :( .

Železný obr (1999)

Narazil jsem na to náhodou a musím říct že se mi to líbilo.

Létající Čestmír (1983) (seriál)

Bezvadné obsazení. Humor jaký mám rád. Vladimír Menšík, Petr Nárožný a další mě nikdy nezklamou.