Sám doma (1990)

Společně s druhým dílem je Sám doma jediný film, na který se vyplatí koukat s českým dabingem a kvůli kterému je doma potřeba televize. Na všechny ty hlášky a scénky v životě nejde zapomenout a nikdy se nestane, abych se na to nechtěl podívat. A málem bych zapomněl na ten úžasný soundtrack...

Černá labuť (2010)

To bylo něco nepopsatelného. Vůbec mi to do jisté chvíle nedávalo smysl, ale přesto jsem od toho nemohl odtrhnout oči. Nedá se popsat o čem to je, musí se to zažít. A jestli si někdo zaslouží oscara, je to právě Natalie Portman. Po víceméně nudném Wrestlerovi je Black Swan skvost, ke kterému se doufám hodně dlouho nevrátím. Jinak zdejší Obsah vůbec neodpovídá příběhu...

Haló, tady Indie (2010) (seriál)

Vynikající seriál s dokonalými charaktery, které ztvárnili ne zas ty stejné ksichty, co se vyskytují úplně všude. Je to vtipné a díky poměrné neznalosti indické kultury i velice poučné a originální, a co je hlavní - neuslyšíte tam smích diváků po každé druhé větě. Za těch 10 dílů, které zatím vyšly, jsem od toho nemohl odtrhnout oči a dovoluji si tvrdit, že Outsourced má před sebou ještě velmi slibnou budoucnost, pokud ho zas někdo zbytečně neukončí...

Dům ďábla (2009)

Nejspíš všechno, co bych mohl napsat o ději, by kompletně zrušilo celý prožitek z filmu, jelikož mi připadalo, že snad vše je zde založené na momentu překvapení, takže jen obecně. Sice se asi hodinu a deset minut pořádně načekáte, ale pak ten zbytek dokáže nepředstavitelným způsobem pohltit a i přestože jsem ho vůbec nepochopil, protože nikde nic vysvětlené nebylo a nevěděl jsem vůbec o co tam jde, vzpamatovával jsem se ještě pěkných pár minut po skončení. Bylo to sice stylové a nehorázně efektivní, ale přišlo mi, že to bylo jenom z důvodu, že režiséra to v půlce přestalo bavit nebo mu došly nápady. A ty nadpřirozené schopnosti hlavní herečky si tu mohl taky odpustit.

Ďábel (2010)

Předem říkám, že Devil není ani zdaleka nepochopitelná a nelogická blbost, jako už poměrně velké množství filmů, kterých každým rokem přibývá více a více ( pokud se zrovna nejedná vyloženě o nějaké trháky ). Naopak právě celkem většina věcí zde dává smysl a podívaná je to skvělá. Od začátku vás to nutí myslet, kdo by mohl ten ďábel být. Jediný problém je, když jako v mém případě hned po nástupu všech lidí do výtahu poznáte, kdo to je. Nečekal jsem, že ještě někdy ten název zopakuji, ale vcelku ještě nový film Legion ( který je mimochodem jedna z největších blbostí ) mi bezpochybně naznačil, kdo to bude a na finální scénu ze starého dobrého Saw nikdy nezapomenu, takže ani ten konec nebyl zdaleka žádné překvapení. Je to ale promyšlené a kouká se na to skvěle, sice jedna zásadní chyba tam je, ale ve finále se pod tlakem napětí ztratí. Myslím ale, že na někoho, kdo neviděl Saw, Legion a více dílů Lie To Me než je třeba, čeká nejspíš úžasný zážitek :-D

13 (2010)

Vynikající nápad v thrillerovém žánru. Ale je tu spousta nedokončených věcí a také pořádně nedomyšlených. Třeba vůbec nedokážu pochopit, jak s takovýmto hereckým obsazením může být někdo při ruské ruletě překvapen. Že by chcípnul hlavní hrdina? Nezdá se mi. Že by chcípnul Mickey Rourke? To už vůbec ne. Přežil jsem intro, které bylo totálně o ničem, ale je už vrchol, i když je o ničem ruská ruleta, která tu probíhá celou nudnou a dlouhou hodinu. Mezitím se Mickey Rourke někam vypaří, 50 cent párkrát zamachruje jeho drsným 'hopa' pohledem a hlavní hrdina, který je mimochodem elektrikář nehorázně vochčije ve výslechové místnosti šéfa fízlů ( Batista má u mě velké mínus do příští sezóny Dextera...). Zajímavá je tu ale přesto ta poslední půl hodina filmu asi nejvíc. A konec je největší rána pod pás. Chybí tu záběr na Jasona Stathama při 'neblahém' zjištění :-(. Kdyby to dávali ve 3 ráno na Primě, tak bych možná přimhouřil oko, ale s takovým hereckým obsazením a očekávaností si to nezaslouží ani velké hnědé nic.

Dogma (1999)

Poslední Smithův film je za mnou a nastává období nepředstavitelné nudy, dokud nenatočí něco nového, protože jak vidím, tak je on jediný, kdo dokáže z každého filmu udělat unikát. Dogma pro mě bylo už jen takovou 'perličkou' na závěr, která s ostatními filmy ze Smithovy tvorby toho má společného minimum. Přesto je to ale něco skvělého a každý pohled na všechny vedlejší postavy ve mně vyvolával ze vzpomínek na jejich jiné role pořádný pocit nostalgie. Nedávám plný počet, kvůli jednomu zásadnímu faktoru... Silent Bob tu neměl narozdíl od všeho ostatního žádný z jeho dokonalých proslovů. Hlavně doporučuji nekoukat na Dogma bez znalosti Smithových filmů a návazností.

Hledám Amy (1997)

Vůbec nechápu, jak po tom skvělém rozjezdu se z druhé poloviny filmu mohlo stát něco tak nudného a zpomaleného, že jsem v některých chvílíl si musel okousávat nehty, jen abych to nezačal přeskakovat. Začínalo mi připadat, že se tam stále opakuje to samé furt dokola bez jakékoliv změny. Navíc kdybych neviděl Clerks, tak by mi všechny ty spojitosti neříkali vůbec nic a začal bych nejspíš přeskakovat už v polovině. Kevin Smith měl i v Chasing Amy perfektní nápady, o tom žádná, ale chybí mi tam prostě ta komedie, jako všude jinde i jeho filmů ( kromě scény se stodolarovkou uprostřed křižovatky, to jsem smál tedy pořádně, ale bylo to nejspíš poprvé a naposled ). I když si své fanoušky rozhodně najde, nerad to říkám, ale pro mě zatím Smithův nejhorší film.

Město (2010)

Dosud pro mě všechny filmy, které měly něco společného s vykrádáním bank, nedopadly zrovna podle mých představ. The Town je první takový film, který kromě pouhého zaměření na banky ( jak je tomu u většiny ) také klade důraz na hloubku příběhu, která je mimochodem vynikající a jakmile se do ní ponoříte, už vás do konce filmu neopustí. Ben Affleck stvořil něco, na co jsem čekal snad už od prvního filmu, kde jsem viděl týpka v kukle v bance a podařilo se mu to na výbornou. A ve finální scéně to neopsatelné napětí, zdali bude hlavní hrdina chycen nebo ne, po dlouhé době jsem skoro prosil o happy end. Nechte se překvapit :-) Doporučuji director's cut.

Událost (2010) (seriál)

Takový skvělý seriál a oni do toho přimíchaj mimozemšťany... Je jen otázka času, kdy to špatně dopadne.