Robot Chicken (2005) (seriál)

Robot Chicken se asi nejvýstižněji dá přirovnat k World of Warcraft - Je to naprostá ztráta času, nic to nikomu nikdy nepřinese, v některých situacích nemáte nejmenší tušení, co dělat a zůstanou vám v hlavě napořád, ve své kategorii ( pokud nějaká existuje ) je to bezkonkurenční a návykové je to tak moc, že z toho vůbec není problém se zbláznit a přestat chápat kamarády s jejich rádoby vtipnými hláškami a vytvořit si v hlavě svůj vlastní Robot Chicken svět, kvůli kterému kamarádi rychle přestanou chápat i vás... No to je jedno. Já se z toho válim po zemi snad u každého dílu a jsem maximálně spokojený :-)

Na doraz (2010)

Za poslední dobu jedna z nejlepších road komedíí s hlavním duem, které snad nemá vůbec nic společného. Hned, jak jsem v traileru spatřil toho zarostlého týpka z Hangover, už mi bylo hned jasné, že se hodnocení pod průměr ani náhodou nedostane. Právě naopak, nevím o nikom jiném, kdo by tak perfektně zvládl jeho roli, takže klobouk dolu. Jinak samé originální, vtipné situace a hlášky. Skvěle jsem se bavil

Pařba ve Vegas (2009)

Těhle komedií je nedostatek a určitě by jich tu mělo být víc. Na plný počet to rozhodně není a o hodnocení jsem přemýšlel neustále, ale v životě bych nečekal, že mě o tom přesvědčí až závěrečné titulky, které byly naprosto dokonalé. Pokud se vám film líbil, vřele doporučuji novější Get Him to the Greek

Mučedníci (2008)

Jak je zde napsáno, čekal jsem něco promyšleného se spoustou brutality. S tou brutalitou se to poměrně vydařilo, krve vcelku dostatek a mučení, ve kterém sledujete proměnu z jedné hezké Francouzky do jedné odporné zkrvavené zombie, se povedlo na výbornou. Nicméně začátek je nepředstavitelně nudný a dlouhý, než se tu něco pořádného začne dít a vůbec nemáte představu, co se to tam děje. Pokračování začíná být napínavé, ale pak se tu samozřejmě musí objevit nějací fanatici, který film totálně zruinují a už jen zdlouhavě čekáte na něco, co se na na konci stejně nestane. Jako už téměř všude, nápad to byl vynikající, ale provedení naprosto selhalo.

Rychlejší (2010)

Už jsem ztrácel veškerou naději, že se můj oblíbený wrestler nikdy nevrátí do starých kolejí, jakmile jsem zjistil, že hraje v něčem, co se jmenuje Tooth Fairy a aby toho nebylo málo, tak ještě navíc hlavní roli. Nechápu tedy, jak mohl nalézt cestu zpět, ale jsem nesmírně rád, že se mu to povedlo a rovnou hlavní rolí v jednom zřejmě z nejlepších oldschoolových akčňáků tohoto roku a s drsným výrazem wrestlingového šampiona, jak to bylo dříve a doufám, že bude už napořád, jelikož tento žánr je pro The Rocka jako stvořený. Uběhla už poměrně dlouhá doba, co jsem viděl takovou klasiku v akčních filmech a velice mě to potěšilo. Faster je vynikajícím filmem o pomstě s hudebním doprovodem, který mě nenechal ani na chvíli se od filmu odtrhnout a závěrečným zvratem, u kterého jsem čekat úplně jiný následný průběh a přemýšlel jsem dokonce o maximálním hodnocení. I když závěr plně nesplnil má očekávání, stále se jedná o skvělou podívanou s bezkonkurenční atmosférou, která bohužel, stejně jako ostatní takové filmy, i přes svoje kvality bude podle mě brzo zapomenuta.

Ať vejde ten pravý (2010)

Při sledování jsem o původním snímku neměl nejmenší ponětí a je mi úplně jedno, jestli je to kopie. Mně k naprosté spokojenosti stačila už jen ta tíživá atmosféra, neustávající napětí a pomalé tempo, při kterém si mohu vychutnávat každý okamžik. Takovýto typ filmu je přesně můj oblíbený a ve spojení se zajímavým scénářem je už hodnocení jasné. Nikdy jsem nečekal, že ještě je vůbec možné, aby se z čehokoliv s upírskou tématikou stalo něco originálního, ale Let Me In mě přesvědčilo o opaku. Takhle geniálně pojaté upírské téma jsem v životě neviděl a tudíž nejde jinak, než hodnotit 5*. Pokud má někdo podobný vkus, velice doporučuji britský thriller - The Disappeared.

Autopsy (2008)

Ze začátku se prosím nelekněte, fakt se to zlepší... Pro mě bohužel, když jsem s tím začal být naprosto spokojen, následovala pořádně dlouhá série nelogických a nereálných věcí. Je jedna věc, že v hororu je úplná pohoda na 2 rány sekáčkem přijít o ruku, ale je úplně něco jiného, když se dlaň válí na zemi v kaluži krve a ruka je useknutá u ramena. Škoda, jelikož to vypadalo úžasně, jakmile se tam něco začalo dít. Krátký a stručný úvod, šokující neohrané scény a skvělá zábava, tedy přesně to, co pomalu ale jistě začínají novodobé horory postrádat. Nebýt té velice slabé části v závěru, hodnocení by se jistě vyhouplo výš.

Paranormal Activity 2 (2010) odpad!

Ještě teď nechápu, co to bylo. Spíš by se to mělo jmenovat Stories of the Pool Cleaner než Paranormal Activity 2. Po závěrečné scéně jsem naprosto ztratil slov. Žalovat scénáristu nemá cenu, hold jsou mezi námi i nějací retardovaní, s tím se nedá nic dělat, spíš režiséra, že se i po tomhle chystá natočit další pokračování a to se stejným scénáristou. S prvním dílem něco nesrovnatelného a těžce to zkazí zážitek.

Californication (2007) (seriál)

Na Californication jsem doposud nikdy nedal dopustit, maximální hodnocení jsem nemohl snížit, protože to prostě bylo něco neuvěřitelně originálního mezi dosavadními seriály. Potom odstartovala druhá série a pomalu jsme začínal zjišťovat, že se tam vlastně neděje vůbec nic zajímavého, co jsem ještě v první skvělé sérii neviděl. Ztratilo to kompletně veškerou dramatickou složku a dalo se to považovat pouze za stereotypní komedii. O třetí řadě vůbec nemluvě, jako trapný sitcom kromě posledního dílu, kde poprve bylo něco zajímavého. Začala řada čtvrtá a byl jsem nesmírně rád, že se tam to drama vrátilo a v pořádné míře. Bohužel ale jsem pak začal koukat na Entourage a nadšení z Californication bylo rázem pryč, protože snad není ani jeden hledisko, ze kterého by tento seriál něčím více vynikal. Po zkouknutí Entourage se pro mě z Californication stal akorát lehce nadprůměrný seriál, kde se kromě chlastu, fetování a sexu vůbec nic neděje.

Vem si mou duši (2010)

Ještě než jsem to spustil, bylo mi hned jasné, že to bude totální schíza film, stejně jako například Uninvited, Machinist nebo My Bloody Valentine, ale v životě jsem si nedokázal představit, že to s tou veškerou schízou může být ještě horší než ve všech třech těchto filmech dohromady. Pouze hromada nedomyšlených a v mnohých případech falešných důkazů, které vám po celou dobu dávají najevo, kdo by asi tak tím vrahem mohl být a na závěr jeden zvrat, který kdyby nevyšel podle mého očekávání, tak bych se tu moc nerozepisoval a rovnou bych dal odpad. Musím ale pochválit, že to bylo zahráno velice nadprůměrně a i celkově vybraní herci se do svých rolí náramně hodili. Možná nebýt toho zastaralého a nudného scénáře v kombinaci se všemi rádoby promyšlenými událostmi, určitě by se celkové hodnocení vyhouplo mnohem výše.