Simpsonovi (1989) (seriál)

Hold Family Guy je lepší... S tím už nikdo nic neudělá. Kouká se na to skvěle, ale u tohoto typu inteligentního humoru se prostě zasměju jen málokdy. A o opaku mě nikdo v životě nepřesvědčí.

Návrat do budoucnosti III (1990)

Pokud bych měl třetí díl hodnotit objektivně, nejspíš bych plný počet nikdy nedal. Naštěstí snad jen úplný magor by po zážitku z celé této série byl schopný objektivního hodnocení. Víceméně vše už jsem zmínil v komentáři ke druhé části, tudíž to tu už nemá cenu více rozepisovat, jen že risk s divokým západem se vydařil na výbornou. Byly mi sice bližší oba předchůdci, ale jako na zakončení série k tomu nemám nejmenší výhrady . Bylo to sice už něco jiného, ale skvěle to fungovalo a bavilo mě to až do konce. Co víc si přát...

Dům u jezera (2006)

Pro zpestření romantiky filmu doporučuji vyhledat si na youtube ''family guy lake house'' a přiznejte se, koho to taky napadlo :-D

Návrat do budoucnosti II (1989)

Série Back to the Future mě vždy až nepochopitelně moc dovede k zamyšlení nad reálnými situacemi, které by se s takovýmto cestováním v čase mohli pravděpodobně stát. Vznikne z toho něco tak nereálného, že to může celý film zkazit, takže jedna dobrá rada je vůbec to neřešit a vychutnávat si tu nostalgii prvního dílu a perfektní návaznost, která celé dílo posouvá na úplně jinou úroveň, kde první díl vypadá jako pouhé intro. Je asi nemožné říct, co bylo lepší, u dvojky jsem se bavil víc, ale z velké části kvůli znalosti prvního dílu a událostem v něm obsažených ( i když mě pořádně zaskočila změna role Jennifer a nehorázně přehnaná budoucnost, kopírující první díl. Nakonec tu ale vše bylo z dobrého důvodu a skvěle to dopadlo ). Verdikt je opravdu těžké určit, ale v závěru u mě nejspíš dvojka vyhrává asi už jenom kvůli většímu obsahu a příběhu, který je pro první a třetí díl kritický a dokonale je spojuje. Celkově když se snažím přijít na to, který díl je nejlepší, připadám si i já jako bych cestoval v čase a je to přesně tenhle pocit, který sérii Back to the Future u mě zaručuje bezkonkurenčnost v sci-fi žánru.

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Nejprve jsem se zděsil, jak asi může dopadnout film v USA, v hlavní roli s Britem, který údajně ze sebe dělá magora v každé scéně. Naštěstí tím Britem je Simon Pegg a aby toho štěstí nebylo málo, zrovna on patří k té menšině všech Britů, jejichž humor je opravdu kvalitní, který ani trochu neoplývá tou typicky britskou rádoby nadřazenou inteligencí těchto trapných sucharů. Skvěle jsem se bavil, na to, jak je toto téma už pěknou řádku let ohrané, vůbec nechyběla originalita a vtip a to vše v podání skvělých herců ( hlavně Bridges ). I když romantické komedie tohoto typu mohou dnes působit jako pořádné klišé, tohle se jim velkým obloukem vyhýbá svou netradičností a za zhlédnutí určitě stojí. Moc doporučuji

Jméno růže (1986)

Dlouho jsem se k tomu odhodlával. Knižní předloha byla v některých částech totiž tak nudná, že jsem si neustále představoval, jaký to bude mít vliv na film, pokud se to v nějaké části projeví. Díky bohu, že z filmu jsou kompletně odstraněny veškeré vedlejší prvky postmoderny a zbyla tu pouze ta detektivní část, která snad jediná mě dokázala u knihy udržet. Nakonec to tedy stálo za to.

Návrat do budoucnosti (1985)

Nezapomenutelná klasika s možná až dokonalými charaktery a závěrečným Chuckem Berrym, kvůli kterému už na celkovém hodnocení nebylo vůbec co řešit.

Londýnský gangster (2010)

A já doufal, že se konečně podívám na něco podobného In Bruges. Bohužel s tím to mělo společného akorát opravdu luxusní sejmutí nic netušící ženy :-). Film mi celkově připadal až tak moc depresivní a zdlouhavý, že jsem si kolem poloviny začínal přát, ať už co nejrychleji skončí a o nudné romantické stránce ani nemluvě. Jediné, co mě tedy potom překvapilo, byl perfektní konec, který bych v něčem tak nehorázně zdlouhavém nikdy nečekal. Když bych to po shlédnutí měl shrnout, tak se určitě jedná o něco nadprůměrného, jen jsem si v tom nijak nedokázal najít něco, co by mě dokázalo nějakým způsobem vtáhnout do děje, tudíž druhou polovinu filmu jsem musel přetrpět s poměrně velkým nezájmem. Jistě si London Boulevard své fanoušky najde, mně stačilo ale bohatě jedno shlédnutí

Vysvobození (1972)

Vždycky jsem si Burta Reynoldse představoval jako policajta a kovboje, neustále pečujícího o dokonalost svého kníru, se kterým se zřejmě i narodil. Všichni co mají podobný názor budou ale tímto snímkem totálně překvapeni, jaký to byl sympatický herec pro hlavní role jako stvořený. Zřejmě jediné, co mě na Deliverance vadilo, byla v poslední části filmu absolutně nezáživná zdlouhavost, která veškerý ten skvělý dobrodružný zážitek absolutně poslala ke dnu. Jinak si není na co stěžovat, už jen ten počáteční jam banjo vs. kytara na mě tak moc zapůsobil, že jsem si už nedokázal představit, co by se tam mohlo zkazit a celou tu závěrečnou část jsem si onu melodii musel hrát na kytaru, abych co nejvíce nevnímal, jaká je to nuda, že už se tam vůbec nic neděje a dít nebude. Až na tento detail je to ale vynikající a kvalitně zahraná podívaná a začíná mi být líto, že něco podobného už nejspíš mezi novými filmy nikdy neuvidím.

Salton Sea (2002)

Zpočátku nevýrazný film o feťácích s prvky černého humoru, který ale každým okamžikem postupuje v něco daleko většího, jak se postupně odhaluje minulost hlavního hrdiny. Z původně něčeho, kde jsem neviděl žádnou pointu, vznikl téměř perfektní thriller, který se pro mě s každým okamžikem přidaného kusu do této skládačky a odhalení zápletky stával stále lepší a lepší a už nějakou dobu jsem se tak nebavil, když přišly na řadu skvěle promyšlené zvraty, kterých tu tedy opravdu bylo požehnaně. A nakonec jedno velké plus za netradičního, potetovaného Kilmera, který se jako hlavní charakter povedl zřejmě lépe než všichni, které bych si v tomto pojetí dokázal představit.