TRON: Legacy 3D (2010)

Nový TRON má jediné štěstí, že se jedná o pokračování revolučního snímku ve sci-fi žánru, o kterém už v dnešní době ví bohužel jen málokdo. Na rok 2010 jsem čekal něco po grafické stránce dovedeného k dokonalosti, ale docela jsem se zděsil, když na mě hned v úvodu vybafnul mladý gumový Bridges s kostrbatými pohyby a třemi výrazy ve tváři, které ještě navíc působily naprosto nepřirozeně. Byla určitě doba, kdy by to šlo ocenit, bohužel ta skončila s Final Fantasy v roce 2001. Přitom jinak vše ostatní, co bylo digitálně zpracované, se mi neskutečně líbilo, ve veškeré té jednoduchosti počítačového světa vypadal úžasně snad každý pixel a animace také byly poměrně kvalitní. Pokud jde ale o příběh, tak to už se moc ta jednoduchost nevyplatila, sice ani původní TRON nebyl žádné filosofující dílo, ale měl narozdíl od pokračování své kouzlo. Tady v některých chvílích mi to připadalo doslova jako nepovedená počítačová hra a pohádka v jednom. Například celá Samova konverzace se řídila podle osnovy - Co, Kde, Proč + hláška, která by vynikala leda tak ve starých westernech nebo na failblogu. Celkově mi připadá, že film spoléhá pouze na grafiku, sympatické postavy ( kromě toho gumáka ) a odkaz prvního dílu. Lehký nadprůměr, víc bych v tom nehledal.

Fighter (2010)

Je až neuvěřitelné, co se sebou C. Bale dokáže udělat a jak moc se umí vžít do každé role, která je v jeho podání vždy dovedena k dokonalosti. Film se mi celkově líbil, ale ne natolik, že bych si ho někdy v budoucnu chtěl pustit znovu. Pokud se jedná o drama jako takové, s ním nemám ve filmu nejmenší problém a i když je předem naprosto jasný příběh, kouká se na to hezky. Co ale nehorázně kazí zážitek z filmu, jsou zápasy a jejich zpracování. Když si vzpomenu na Rockyho a srovnám ho s tímhle, tak Fighter prohrává na plné čáře. Wahlberg mě sice jeho stylem překvapil a celkem i ve mě vzbudil dojem, že se jedná opravdu o boxera, ale není to nic platné, když více než třičtvrtě zápasu si pouze nechával dávat nakládačku. V průběhu přitom si nebylo na co stěžovat, ale po skončení jsem si pomalu začínal uvědomovat, že na 2 hodiny se tam toho moc nestalo a když už náhodou se tam nějaký ten pokus o zvrat objevil, bylo pokaždé jasné, jak to dopadne a co bude následovat, což mě po chvíli začalo nudit, ale to asi k životopisným filmům patří EDIT : přidávám * po zhlédnutí Wardových zápasů a zjištění více informací... uff, málem jsem z toho měl pouhý průměr

Apokalypsa: 2. světová válka (2009) (seriál)

Jeden z nejlepších dokumentů o 2. světové válce, kterému jsem moc vděčný za pochycené znalosti a u kterého jsem se narozdíl od většiny ostatních ani trochu nenudil.

Spartakus: Bohové arény (2011) (seriál)

Po shlédnutí celé série musím s lítostí oznámit, že jediný díl, který za to opravdu stál, byl díl poslední. Původní seriál měl tu výhodu, že měl hlavního tahouna. Spartacus a jeho příběh byl právě tím, co si u mě zajistilo bezkonkurenčních 5*, kdežto Gods of the Arena je spíše zaměřen akorát na fakta a události ohledně Batiatova ludu, které se staly před příchodem Spartaca a bez zajímavého příběhu nejsou moc dobrá kombinace s všudypřítomnými jebačkami, které totálně kazily dojem z jednotlivých dílů a mohly být o dost užitečnější v nějakém pornu . Neříkám, že to je něco nezajímavého, ale rozhodně se to ani po paty nehrabe příběhu předchozímu, i když se to dalo očekávat, jelikož to do plnohodnotné 2. série má hodně daleko. Co ale musím naopak pochválit je Gannicus, který podle mého názoru je skvěle obsazen a není zde až tak plně využit, takže doufám, že se v seriálu ještě objeví. Až na perfektní závěrečný díl bych celý tento prequel hodnotil čistým průměrem a nemohu se dočkat, jak se povede 2. série mimo arénu s jiným hercem v hlavní roli, z čehož mám zároveň pořádné obavy.

Tři dny ke svobodě (2010)

Vzhledem k posledním filmům s Crowem, které zrovna v oblíbených nemám, Next Three Days u mě zůstávalo skoro bez jakéhokoliv očekávání a kdybych neměl náladu na nějaký thriller, zřejmě bych se k tomu ještě hodně dlouho nedostal. To co jsem ale viděl mě neuvěřitelně překvapilo a strávil jsem příjemných 122 minut připoutaný k židli, kde jsem v kritických částech filmu nemohl skoro ani dýchat. Pokud by se dalo něco filmu vytknout, tak jedině pár věcí, které mohly být oznámené dřív než až někdy ke konci, kdy už díky průběhu útěku hlavních postav přestávají být důležité. Jinak jsem s filmem naprosto spokojený, napětí začlo ihned po zatčení a do konce nepolevilo, vše se udržovalo v mezích reality a o výborném rozdělení částí filmu nemluvě - velké plus za skvěle propracovaný a nervydrásající útěk, který bych tu v životě nečekal už jen protože přípravy na něj byly tak napínavé, že snad nešlo ani doufat v další možné zlepšení. A pokud jde o herce... Russell Crowe by určitě neměl zůstavat s cenou pouze za Gladiátora.

Jackass 3 (2010)

Jackass se jinak než plným počtem ohodnotit nedá. Už jenom doba, kdy Jackass byl pouhým seriálem na MTV, mi zanechala skvělé a nezapomenutelné vzpomínky. Od nového dílu jsem však už nečekal takové originality, měl jsem pocit, že za dobu co jsou spolu už dosáhli určitého limitu a všechno už vyzkoušeli. Ale opak je pravdou, i po tolika letech si další z Jackass filmů drží vynikající úroveň a stále obsahuje samé nechutně dokonalé a dokonale nechutné nápady, kterých nikdy nemám dost. Zřejmě nejlepší film od těchto bláznů a povinnost pro každého dlouhodobého fanouška s naprosto úžasnými záběry vysokorychlostní kamery, která zde mimochodem byla naplno využita. Už teď se nemohu dočkat, až vyjde další díl a až na někoho vyzkouším Rockyho :-)

Vražedná sekera II (2010) odpad!

Super, je tu nový Victor Crowley a určitě to bude aspoň tak dobré, jako předchozí díl, jelikož mě nenapadá nic, co by mohlo zkazit tento záměrně dementní a nehorázně vtipný slasher. Tak takové byly moje první myšlenky. Ač je to k nevíře, bohužel musím oznámit, že se to zkazit opravdu dá, a to o hodně. Jednička měla výhodu sympatických herců pro komedii jako stvořených, takže hned co jsem zahlédl, že Mary-Beth hraje úplně jiná herečka, která mi už od pohledu nebyla sympatická tak moc, že by se mi hnusila i v komparzu, začínal jsem si uvědomovat, že tu bude něco špatně. Víceméně první polovina ''filmu'' byla klasicky protáhlá a šla ve stopách předchůdce, dokud se tu nezačaly objevovat další postavy. Oproti jedničce to bohužel byli samí rádoby vtipní vidláci a z celého srdce jsem si přál, aby chcípli už rovnou a nemusel bych se na ně dál koukat. Bohužel to se nestalo a následuijících 40 minut jsem jen znechuceně poslouchal jejich debilní kecy a sledoval u toho nudné popravy předělaného a narozdíl od jedničky nepovedeného Crowleyho v doprovodu se stále opakujícími se záběry na hysterické ksichty vypatlaných ''herců''. Nejde mi ani trochu do hlavy, jak tohle mohl točit ten stejný člověk, který měl na starost první díl a co pod názvem dělají ty 4 žánry, když tahle hovadina nespadá ani do jednoho.

Hatchet (2006)

Snad největší klišé, které jsem za poslední dobu viděl. Totálně stupidní postavy v čele ( aby toho nebylo málo ) s Shagym ze Scooby Doo, jeho kamarádem, co si přijel akorát užít, jednou nehorázně vypatlanou blondýnou a jak se zřejmě na první pohled zdá obyčejnou holkou, co hledá v bažinách ztraceného otce s bratrem. Nejhorší na tom je, že i přes tu všechnu ještě navíc záměrnou jednoduchost a nedomyšlenost se mi to líbilo stále více a více. Záchvátů smíchu bylo nespočet, už jenom Crowley mě při pohledu dokázal rozesmát ( podle mě jeden z nejpovedenějších hororových záporňáků ), jinak nejvíc mě ale zarážely situace, když bezbranného Crowleyho nějakým způsobem svalili na zem a zdrhli ve strachu pryč, aby si mohl v klidu odpočinout a jít po nich znovu. Ke konci filmu mě už začínalo pořádně bolet za krkem, jak často jsem nevěřícně kroutil hlavou. Hatchet je v souhrnu naprostá vymývačka mozku, která sází pouze na svoji komediální stránku a celkovou blbost, ale v tom je to kouzlo a o tom to prostě je a každý, kdo tohle pochopí, si v Hatchet okamžitě najde zalíbení.

Bílé peklo (2001)

První pro mě byl pocit zděšení, že se na to budu muset koukat buď v originále v němčině, nebo s českým dabingem. Nakonec jsem tu němčinu přežil a čekal na mě vynikající a dost neuvěřitelný zážitek, protože jestli se tohle doopravdy stalo, tak zřejmě musel Clemens být největší šťastlivec na světě. Jediné co mě trochu zklamalo, bylo obrovské množšství všech různých událostí, které pokrylo celé 2,5 hodiny a stejně mi připadalo, že je všude něco vynecháno, jelikož to strašně rychle ubíhalo. Ale i přes tento nedostatek je to nejspíš nejlepší dobrodružný film z 2. světové války a všichni, kteří jako já zbožňují více než dvouhodinové a realistické dobrodružné filmy, určitě nebudou zklamáni.

Yes Man (2008)

Byla by to pouze průměrná komedie nebýt úžasné Zooey Deschanel ( samozřejmě jako všude jinde ) a Carreyho podání Jumpera, kterému se ani originál nemohl rovnat. Skvělá zábava, kterou si musím každý rok zopakovat