• Pohádka

Sabrinina děsivá dobrodružství (2018) (seriál)

Příjemná oddechovka a moc sympatická hlavní hrdinka. Nevím, kdy naposled jsem se takhle těšila na druhou sérii (GoT?). Komix neznám, takže jsem moc a moc zvědavá, kam to půjde dál. Edit: druhá série super, třetí hodně slabá. Čtvrtá to zase vrátila relativně do koukatelné roviny se skvělým závěrem!

Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Mám naprosto zásadní problém a to ten, že je mi totálně nesympatická Jennifer Morrison a nemyslím si, že je na tuhle roli ta pravá... Bohužel mi to strašlivě kazí celý seriál a nemůžu se do něj ponořit... Viděla jsem první dvě série a jsem si jistá, že jinak bych i pokračovala. Možná se k seriálu časem vrátím, vlastně moc zajímavý námět.

Dobré místo (2016) (seriál)

První série naprosto úžasná. Už dlouho jsem se tak nebavila. Postavy jsou krásný průřez naší skvělou společností a každý se v tom najde. Druhá série pořád dost solidní, i když storyline první byl určitě zajímavější.

Lucifer (2016) (seriál)

Určitě si dělám poznámku. Pilot vypadá až neuvěřitelně lákavě. A Tom Ellis je jednoduše k sežrání! ;) Edit: Konec třetí série a pořád skvělé! I když nutno říct, že prakticky celý seriál stojí na hlavním hrdinovi, zápletky už sem tam i zanudí... což je mi vlastně dost jedno. Edit2: Pátá a šestá série už vlastně dost slabé, na druhou stranu mi asi opravdu ke spokojenosti stačí ten Tom Ellis... Ale konec vlastně docela poeticky pěkný.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Hooodně silná trojka. Příběh neskutečně překvapil a kdyby hrál hlavní roli kdokoliv jiný, tak by tam ta 4* i byla. :)

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Atmosféra půlnoční byla skvělá. Nicméně... Ale je to Hobit. A Hobit je Hobit. Kdybych vyškrtla tu pošahanou romantiku, bylo by to vlastně super a Freemana bych dala pozlatit! :)

Hvězdy nám nepřály (2014)

V žádném případě jsem nečekala, že i přes spoustu chyb to bude poměrně dobré...

Divergence (2014)

Takovýchto filmů je prostě přespříliš. Moc bych chtěla nějaký film s podobnou tématikou jako Divergent nebo Hunger Games, který by byl natočen i pro běžného diváka, který nemá zájem o hloupé dialogy a krásné tvářičky. Trochu se bojím, že to se jen tak nestane, protože filmy, které se točí teď, přináší velké tržby. O nic jiného ve filmovém byznysu nejde. Nezbývá mi tedy nic jiného než prozatím sáhnout například po japonské produkci, podívat se raději než na další takovýto film na Battle Royale a doufat v lepší zítřky.

47 róninů (2013)

Já osobně tento film nehodnotím moc pozitivně. Pokud hledáte pouze další fantasy s nádechem japonské exotiky a pokud vám nevadí naprosté překopání japonské klasiky, s čímž já se těžko vyrovnávám, tak proč ne. Pokud byste raději viděli dobrý a zajímavý film, sáhněte spíše po klasice od Mizogučiho či jiných, kteří příběh 47 róninů zpracovali daleko lépe.

Zlodějka knih (2013)

Knihu jsem nečetla, ale nikterak mi to nevadilo. Film je sice dosti klišoidní a na ohrané téma, ale na druhou stranu hezky natočený s překrásnou hudbou. Pokud máte rádi historické filmy, určitě to stojí za to.