Rvačka mezi muži (1955)

Výborný snímek s podobným průběhem jako má Zabíjení. Hlavní rozdíl je v tom, že Kubrick celý snímek úplně jinak strukturoval, pohyboval se v čase tam a zpět. V Rififi běží děj chronologicky a má lepší pointu než Zabíjení. Mým favoritem je však Kubrickův snímek, zapůsobil na mě mnohem více.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Docela dobrá akční podívaná se dvěmi mimořádně humornými pasážemi. Ta první byla helikoptéra vs. automobil (hydrant a autostřela jsou fakt super) a druhou byla famóní scéna se stíhačkou proti náklaďáku. Asi to bylo nechtěně vtipné, ale to mi vůbec nevadí.

Soudce (2005) (TV film)

Celému snímku dominuje nevěrohodný scénář s celou plejádou nesmyslů. Nic dalšího nezaujme.

Kobra (1986)

Obsah snímku celkem odpovídá místu a době vzniku. Fajnová móda v oblékání a strach z rostoucí kriminality. Od začátku 70. let v Americe začaly prudce růst kriminální živly a vrchol nastal právě v druhé polovině 80. let. Dnes už to vypadá jinak, o to víc to působí za vlasy přitaženě.

Jsem kyborg, ale to nevadí (2006)

Je to velice těžko hodnotitelný snímek.. Určitě bych ho však doporučil fanouškům snímků, jako jsou Věčný svit neposkvrněné mysli, nebo Amélie z Montmartru. Tento snímek totiž hraje na stejné nástroje. Já, bohužel, nejsem takovým obdivovatelem. 3,5*

Točité schodiště (1975)

V konkurenci jiných nočních pořadů, byl tento snímek nejlepší volba. Nicméně námět snímku patřil k lacinějším a scénář to bohužel příliš nevylepšil. Zaprvé mi přišlo, že všichni s Helen jednají jako s hadrem na smetáku. (Udělej tohle, udělej tamto...) To by se možná s notnou dávkou fantazie dalo nějak vysvětlit. Neomluvitelné je však Stevenovo nepřirozené chování v závěru, což bylo takhle napsáno pouze proto, aby si to celé divák více "užil". To, co mě však dostalo úplně nejvíc, bylo, že Helen byla v závěrečné scéně zcela nepochopitelně poslána k telefonu. Tím tomu tvůrci nasadili královskou korunu.

Tajemné zlo (1987)

Námět je hodně béčkový, ale scénář i režie jsou docela poutavé. Kdyby režisér trochu více zapracoval na vizuální stránce a zlepšil akční scény patřil by tento "snímek" mezi ty nejlepší snímky v žánru sci-fi hororů.

X-Men (2000)

Tohle stojí za vidění pro zábavu, odreagování či pousmání. Škoda, že tvůrci vsadili hlavně na efekt akčních scén, čemuž podřídili snad všechno. Hugh Jackman je doopravdy velmi dobrý actor, nakonec i díky jemu lze tento snímek se zaujetím sledovat. V rámci komiksového žánru je to rozhodně nadprůměr. Mohu jen doporučit.

Škola rocku (2003)

Pro mě velké zklamání. Sice mám rád rockovou muziku, obzvlášť heavy metal, ale tohle se mi nelíbilo. Plytký a neuvěřitelný námět ničí i něco málo dobrého, co se objevilo. Souhlasím s golfistou až na šílené řádění Blacka, které bylo mnohdy zcela nepochopitelné a nepřiměřené dané situaci. Jeho výkon by se hodil pro úplně jinak udělaný film.