• Krátkometrážní

Narušení (1999)

Winona Ryder jakožto Susanna se pokusí o sebevraždu a aniž by si to sama uvědomila, pošle se na psychiatrickou léčebnu, kde o ni pečuje zdravotní sestra Whoopi Goldberg. Setkává a přátelí se zde s dalšími různě narušenými dívkami, ale co je nejdůležitější, setká se zde i s Lisou, která je skvěle zahraná Angelinou Jolie a díky této roli jsem si vlastně i Angelinu zamiloval. Přece jen toho Oscara nedostala jen tak za nic. Tohle je totiž poloha, která ji sedí daleko víc, než všechny ty akční hrdinky, kterými se stala po Laře Croft. Narušení je prostě jeden z nejzajímavějších filmů z prostředí blázince, kterých bohužel příliš mnoho není. Za zmínku pak stojí i velmi povedený soundtrack.

The Guild (2007) (seriál)

Felicia Day je prostě dokonalá a nelze si ji zde nezamilovat. Guilda už má dokonce šest řad a i když se říká, že ta šestá byla poslední, doufám, že si to Felicia rozmyslí a pustí se i do sedmé. Přece jen tahle partička lehce podivných lidí hrajících něco jako World of Warcraft si to rozhodně zaslouží a ještě stále nám má co říct. Tenhle webový seriál je pak rozhodně povinností pro lidi, kteří někdy v nějaké té guildě už byli. Uvidíte, že mnohé situace vám budou velmi často povědomé a to ne že ne;)

Moucha 2 (1989)

Jaký otec, takový syn. O tomhle filmu se říká, že je o tolik horší, než jeho předchůdce a možná že i je, ale o tolik? Je pravda, že jede úplně podle stejné formule jako jeho starší mušinec. Máme tady opět teleportační zařízení, které úplně nefunguje tak jak by přesně mělo a obrací živé bytosti naruby, máme tady mladou lásku a opět doktora (tentokráte syna hrdiny z prvního dílu), který se mění v co jiného, než v mouchu. Ale prostě ten film i po tolika letech, má stále ono kouzlo a onu atmosféru, která dnešní tvorbě zaměřené hlavně na efekty prostě chybí. Jediné, co bych zkritizoval byl ten podivný závěr, který byl až moc optimistický a přespříliš nereálný. Nějak nevěřím tomu, že po tom veškerém masakru by Martinovi a jeho milé řekli ahoj a pustili je jen tak na svobodu.

Xena (1995) (seriál)

Za časů dávných Bohů byla zrozena v žáru bitev princezna bojovnice Xena a spolu se svou věrnou přítelkyní a bojovnou bardkou Gabriellou obchází vesnice v antickém Řecku a pomáhá bezbranným lidem v boji s nespravedlností, v boji se zákeřnými Bohy, zlými nájezdníky a pojašenými amazonkami. Co tedy k tomuhle seriálu říci? Vtipné epizody se střídají s vážnými, lepší díly se střídají s horšími, ale ve výsledku je to skvělá podívaná, která přiznejme si, ve svém žánru doposud nebyla poražena. A že těch podivných klonů bylo. Je úžasné, že se tvůrci nebojí udělat si srandu sami ze sebe a zároveň se nebojí experimentovat s různými žánry (od muzikálu, po parodie na jiné filmy "Na hromnice o den více např. atd.) i když ne vždy jim to vydaří (že příšerná sezóno 5 a tvé married with fishsticks). Je to prostě srdcovka, kterou vzhledem k další repríze v televizi opět sleduji a že už jsem ji viděl nesčetněkrát. Xenina odvaha prostě změnila svět!