• Krátkometrážní

Kdo přežije - Panama (2006) (série)

Pro mě moc povedená série hlavně díky Cirrie a pak také Danielle, kterou jsem si oblíbil v hrdinech a záporácích. Jen nepochopím, co udělala tak hrozného, že nastoupila jako záporák.

Zrcadla 2 (2010)

Obsahuje spoilery: Tak tohle byla slátanina největšího rázu. Ale taková! Absolutně nedoporučuji. Takže důvod, proč zabili tu hlavní oběť byl úplná blbost. Nedomyšlené, trapné. A tak se hlavní oběť, nyní již zlá mrtvola, mstí skrze zrcadla. Otázka tedy zní... Jsem pomstychtivá mrtvola. Proč nezabiji svého vraha? Dobře, zabiji jeho komplice, ale hned na to jdu vraždit někoho, kdo s mou smrtí nemá vůbec nic společného? (otec hl. hrdiny) a když můj vrah vraždí mou sestru, tak na to jen čumím? I když mám schopnosti typu ovládám vaše tělo, zničím vás na dálku? Hvězdička za nahou první oběť.

Rammstein: Sonne (2001) (hudební videoklip)

Konečně jsme se už dozvěděli, jak to vlastně s tou Sněhurkou bylo.

Nightwish: Wish I Had an Angel (2004) (hudební videoklip)

Naprostá srdcovka a první píseň, kterou od nich znám a která mě absolutně připoutala k této kapele.

Jiří Suchý: Malé kotě (1962) (hudební videoklip)

Dokonalé! A ještě, když si uvědomíme, jak staré to je. Animované, hrané, taneční kreace, dokonalý text... ten klip má prostě všechno.

Jarní rituál (2011)

Začalo to hezky. Máme tady dva děje, v podstatě i dva odlišné žánry, které do sebe někde v polovině zapadnou, aby se vše nakonec proměnilo v klasickou vyvražďovačku. A přesně zde nastává ten problém. Tady se toho dalo vytěžit daleko víc a nevím proč to spadlo zase tak jako všechny ostatní horory podobného žánru, do takové odporné stoky průměrnosti a všednosti. My nevíme vlastně nic. Teda tušíme, ale chtělo by to daleko víc vysvětlování. Chci vědět, co se s tím stalo na konci a chci, aby "to" načaté bylo i dokončené. Nevěřím, že by mohl vyjít i druhý díl a nevěřím, že tvůrci vůbec nějaký druhý díl plánovali. Prostě to na mě celé působí, že byli jen líní dotáhnout vše do konce.

Madonna: American Life (2003) (hudební videoklip)

Čtyři za necenzurovanou verzi. Odpad za vlajkovou. I když za vlajku ČR půl hvězdy;)

Kdo přežije - Ostrov vykoupení (2011) (série)

Spoilery: Asi takhle. Můžeme říct, že se jedná o dokonalou čistou hru Boston Roba. On snad za celou dobu neudělal jedinou chybičku a všichni byli podělaní strachy cokoliv proti němu podniknout. Trochu mě zklamalo, když měl Matt možnost pomstít se na kmenu Ometepe a přidat se k Zapaterům a neudělal to. Jasný důkaz, že za blbost se platí. Každopádně díky této čisté hře byla ta série vlastně velmi nudná, protože šlo jen o to, v jakém pořadí kdo vypadne. Nic víc. Nejlepší moment: Vyřazení Russella :)

Kdo přežije - Hrdinové proti padouchům (2010) (série)

Pro mě zatím nejlepší řada. Parvati, Russel a jejich dobrodružství. Úplná spokojenost. A zlo vládne survivoru tak jako reálnému světu! Ono se ne nadarmo říká, že ti hodní jsou většinou i blbí, že J.T.

Prokletí Salemu (2004) (TV film)

Jednoho dne se tvůrci tohoto filmu rozhodli znásilnit nějakou knihu a bohužel přišel na řadu Kingův Salems Lot. A mě nenapadl jiný lepší nápad, než si hned po přečtení knihy tenhle film pustit. To, že se nemohou filmaři držet přesně knihy a že příběh v knize a ve filmu funguje trochu jinak je jasné, ale co se mi nelíbí je to, že pokud už se drží alespoň částečně, tak ať to udělají na takové úrovni, že z hrdinů neudělají úplné pitomce. Takhle to totiž vypadá, že jsou všichni bez mozku. Vztah Susan a Bena byl úplně zazděn, městečko které v knize fungovalo perfektně tady nebylo v podstatě vůbec a to nemluvím o tom, že z upírů udělali v závěru filmu zombie. To město mělo být mrtvé a tam bylo na ulicích v noci živěji jak na Václaváku za dne. Navíc v knize bylo každé rozhodnutí hlavních hrdinů logickým vyústěním několika dedukcí a hromadné domluvy. Tady bylo všechno hozeno jen a pouze na Bena. Dost často to tedy ani nedávalo logiku. Někdo může říct, že se jedná pouze o televizní film, ale i ten se dá udělat dobře. Tohle byla jen parodie.