• Krátkometrážní

Čtvery Vánoce (2008)

Škoda toho úpadku. Začalo to velmi slibně, zábavně, nicméně postupně se to měnilo ve velkou nudu.

In vino veritas (2012) (studentský film)

Osobitá animace, autorka má smysl pro humor a vlastně celkově to ubíhalo velmi příjemně. Těším se na budoucí počin.

Sněhurka: Jiný příběh (2012)

Bylo to černobílé, bylo to němé a stejně to mělo větší duši, než ty mnohé filmové hity dnešních let. Sledoval jsem to v noci na letním kině LFŠ a i přes přicházející zimu a neustálý ruch z nedalekých stánků jsem to stejně musel dokoukat do konce, protože tenhle film prostě nepustí. Finále bylo jedno z nejemotivnějších, co znám. A ano! Sadomaso královna Maribel Verdú byla vrcholem zdejšího hereckého kolektivu. Bravo!

Návrat oživlých mrtvol (1985)

Pro tenhle film budu mít asi vždycky slabost obzvláště proto, že to je první zombie film, který jsem kdy viděl. Kamarád mi o něm říkal, neustále mě na něj lákal a když mi pak konečně půjčil asi po měsíci kazetu, na které jej měl a já poprvé spatřil ten zrnící obraz a špatný zvuk... I tak to mělo své kouzlo, které způsobilo můj propad zombiekům navěky. Snad jen ta hudba!

Věc: Počátek (2011)

K tomuhle filmu jsem přišel neposkvrněn jako panenský sníh. Věděl jsem, že v roce 1982 byla natočena původní verze, věděl jsem, že tam byl jakýsi zlý tvor, co všechny zabíjel a věděl jsem, že se jedná o prequel událostí z původního filmu. Tím to hasne. Vkročil jsem tedy do onoho světa pod ledem a musím říct, že se mi to líbilo. Hudba fajn, příběh takový klasický. Nic co by vyloženě ohromilo, ale ani nic, co by urazilo. Den na to jsem si v premiéře pustil původní film a v tu chvíli jsem pochopil, že musím smeknout před tvůrci tohoto díla. Je vidět, že se chytli absolutně všech vodítek, které jim původní film dal a zcela ladně je propojili tak, aby vše dávalo smysl a ladně do sebe zapadlo. Ať už se jedná o věc s dvěma tvářemi, tu velkou vyřezanou část ledu v místnosti, vesmírnou loď, sekeru zaraženou do stěny atd. atd... Co mohli, to využili a tak, i když je mezi filmy rozdíl 30 let, navazují na sebe, jakoby je natáčeli zároveň. Hlavně pak ty finální titulky. Ještě by se mohla setkat zdejší hlavní hrdinka s hrdiny z původního filmu a vzniknout tak třeba dvojka. Vždyť nějaká ta věc se vždycky najde.

Babovřesky (2013)

Také nechápu všechny ty až tak moc špatné hodnocení. Film jsem tedy viděl doma spolu s rodiči a musím říct, že na rozdíl od všech těch rádoby vtipných amerických parodií, které spoléhají na sprostá slova (HAHAHA to je humor! On řekl "vole" a i horší věci. Úplně jsem se z toho celý posmál), tak tady jsem se párkrát zasmál opravdu a zcela upřimně. O tom, že se někde ve filmu nachází falešný konec jsem taky věděl dopředu. Jen jsem nevěděl, co to přesně je. Když to pak ale nastalo... a výraz v očích mých rodičů.... prostě k nezaplacení! :D Za mě tedy spokojenost. Škoda jen pomalého začátku a některých až moc uměle vytvořených a nucených situací.

Sígři ve výslužbě (2013) (pořad)

Taková nevinná sranda, která pobaví, rozesměje a přitom nikoho neurazí. Nutno podotknout, že už jsem se dlouho takhle nezasmál.

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

V tomto filmu mi nastaly tři větší či menší vady. Normálně tenhle žánr miluji a nebýt těchhle tří věcí, klidně dám i pět hvězdiček. Přece jen, film je svižný, postavy hláškují, akční scény nenudí. Co se tedy stalo? Prvním problémem, avšak jen z mého hlediska, je prostředí Číny. Nemůžu si pomoct, ale nesnáším všechno čínské. No co už. Za to tvůrci nemůžou. Jdeme dál. Druhý problém je přeobsazení Evelyn. Proč jen v tom Rachel Weisz už nechtěla hrát? Proč? Jediné štěstí je, že ta nová herečka, Maria Bello, to zvládla docela obstojně. Třetím problémem a podle mého největším, je taková ta stará známá story, co už jsme viděli i ve čtvrtém Indiana Jonesovi a shodou okolností oba filmy vyšly ve stejném roce, takže to byla asi móda. No mluvím o vztahu otec syn a vlastně takové to rozpůlení hlavní role. Kdo je vlastně ten nejlepší hlavní hrdina? Koho bychom si měli více oblíbit? Toho původního (otce) nechceme ztratit a shodit v divákově očích, ale zároveň ho musíme dorovnat tím novým (synem), tak aby ho nepředčil. Nutno podotknout, že když už to teda tady muselo být, alespoň se to vydařilo lépe, než v již zmiňovaném Indym. Jo a nejvtipnější věta byla ta úplně finální.

Hellraiser III: Peklo na Zemi (1992) odpad!

Pomoc! Tahle slátanina se mě pokusila zabít! Zatímco první dva díly byly alespoň něčím zajímavé, měly atmosféru, originální smrti, morbidní příšery a byla v nich jistá dávka bizarnosti, tohle bylo jen trapné!

Tajemství Pravdy (2008) (seriál)

Tento seriál byl natočený na motivy knih Terryho Goodkinda Meč pravdy, i když knihami se příliš neřídil, protože jinak by z něj nemohla být taková pohádka. Občas se však najde i nějaký ten díl, který z knihy poznáte. Zbytek už je jen čirá fantazie scénáristů. Celkově můžu říct, že se jedná asi o nejzdařilejšího seriálového následníka Xeny. Přece jen natáčelo se na Novém Zélandu, naleznete zde spousty herců, kteří hráli i ve Xeně a některé epizodní zápletky, jakoby z oka vypadly těm z Princezny Bojovnice. Bohužel byly natočeny jen dvě série a to je škoda, protože tohle dílo se neustále zlepšovalo. Z hereckého obsazení bych rád vypíchl Bridget Regan v roli Kahlan, která na ni sedla dokonale a pak také Tabrett Bethell (Cara) díky níž seriál povýšil úplně na novou úroveň.