• Krátkometrážní

X (2022)

Vždyť je to vlastně krásné vidět stoleté, svraštělé lidi, že po sobě v tomhle věku ještě takhle touží a to celé pak hodit do protikladu s těmi mladými, pevnými těly z porno průmyslu. Koukat se dalo na obě části - dějovou i slasherovou, ač první bodání (nebo snad píchání?), nudu zahání? A Jenna Ortega byla prostě roztomilá. Úplně si ji teď umím představit, jak během natáčení svých finálových scén dělala casting s Timem Burtonem na Wednesday.

Šílená Heidi (2022)

Miluji bizár a dostal jsem bizár. Heidi si na nic nehraje. Netvrdí o sobě, že je kdo ví jak sofistikovaný film. Naopak. Je to čiré béčko, které se chová jako béčko a stejně tak se i prezentuje. Tvůrci využili absolutně vše, čím je Švýcarsko proslavené a pak to totálně shodili. Hlášky super, krve dost a konečně jsme se dozvěděli, jak to s tím děvčátkem z hor nakonec dopadlo. "Nejlepší sýr je stejně smažák!"

Před vraždou (2022) (seriál)

Co jsem si odnesl z tohoto seriálu? "Každý je vrah. Stačí jen potkat správnou osobu, mít dobrý důvod a špatný den."

The Sadness (2021)

Horší jak zombie apokalypsa, protože tady jsou nakažení velmi vynalézaví a užívají si to. Tento film jsem chtěl vidět už dlouho (od prvního traileru). Věděl jsem, že to bude velký gore, přistupoval jsem tak k němu a co jsem očekával, jsem i dostal. Mozek nechte klidně na dovolené. Jen je škoda, že si to nedokázalo udržet ten drive, který to postupně získalo, až do konce. Scéna z metra top!

Víly z Inisherinu (2022)

Očekával jsem od toho komorní (ostrovní) drama, které bude založené na pár výrazných postavách a přesně toho se mi i dostalo. Hodně lidí tu uvádí, že takhle to dopadne, když někdo začne druhého z ničeho nic nenávidět, ale dle mého nešlo o nenávist. Prostě už s ním jen nechtěl trávit svůj čas, protože v tom neviděl smysl a to, si myslím, se stává každému z nás. Některá přátelství mají holt svou dobu trvanlivosti a pak už jen zhořknou. Palec pravé ruky za paní z pošty :)

Laura Hasn’t Slept (2020)

Moc se mi líbil herecký výkon hlavní herečky Caitlin Stasey. Atmosféra pěkná a jump scare zafungoval. Jsem ale rád, že do filmu Smile se ještě procesy tohoto démonka, lačnícího po našich myslích, upravila. Film je možné vidět na oficiálním kanálu Paramount Entertainment Australia na youtube.

Úsměv (2022)

Srovnání s filmem It Follows se ubránit nedá, ale když se budete chtít bát, tak se opravdu bát budete. Po dlouhé době skutečně dobrý počin. Škoda toho předvídatelného konce, kvůli kterému musím jednu hvězdičku ubrat a kvůli kterému mi zlověstný úsměv na tváři bohužel nezůstal.

Slumber Party Massacre (2021)

Pitomoučký horor napodobující slashery z 80. let. Spousta nelogičností, ale aspoň ten vrah byl nepříjemně slizoučký. Ve výsledku můžete tuhle párty klidně zaspat.

Imagine Dragons: Bones (2022) (hudební videoklip)

Až tak moc tuhle kapelu nemusím, ale svižnější klip ve stylu Michalea Jacksona a jeho Thrilleru, tedy klip s tančícími zombíky, to zase jo.

Babylon (2022)

Zajímavý příběh z dob, kdy se filmy přesunuly ze své němé éry do éry zvuku a Hollywood se tak musel naučit mluvit. Vlastně to bylo strašně zajímavé téma a nikdy mě nad tím nenapadlo jakkoliv přemýšlet. Vizuálně i herecky úžasně ztvárněno. Co mě ale fascinovalo nejvíc je několikerá změna žánru filmu samotného. Jednou tu máme komedii, jednou drama, horor. Každý si najde to svoje a na některé scény se musím později podívat znovu, abych vůbec dokázal pojmout, co všechno se na plátně odehrálo. Jediným nedostatkem je tedy za mě délka filmu, kterou bych trochu zkrátil, což ale neznamená, že byste měli čas se nudit.