• Krátkometrážní

M3GAN (2022)

U filmu se určitě nenudíte, ale nálepka horor je v tomhle případě omylem. Taková běžná chuťovka, která vás ničím nepřekvapí, ale ani nezklame. Body nahoru za vtipné momenty.

Vražda je můj život - Série 2 (2021) (série)

Příběh ženy, která se snaží vybudovat chlebové impérium a během toho řeší vraždy ve stylu Vraždy mezi muškáty po Novozélandsku. Potěší opětovné herecké střetnutí Lucy Lawless, Renne o Connor a Michaela Hursta.

Dívka ve vlaku (2016)

Vůbec nedokážu posoudit, jestli ten film sám od sebe dával smysl. Občas mi totiž přišlo, že některé záměry postav jsem věděl jen díky knize, nikoliv díky filmu samotnému. Přišlo mi to celé strašně okleštěné, neúplné, občasně nelogické. Bohužel... kniha se mi líbila moc a možná v tom je ten zásadní problém.

Čelisti (1975)

Film jsem viděl až před nedávném a je pravdou, že mu trochu přidávám, protože je to prostě klasika a na tehdejší možností to celé funguje velice dobře i dnes. Jediné, co mě zde asi vyrušovalo, byla v některých momentech veselá dobrodružná hudba, která se prostě k dramatu žraloka, který má děsit a budit hrůzu příliš nehodila. Jinak super.

Musarañas (2014)

Mám velice rád filmy, které umí takhle dobře rozjet dramatickou zápletku a přitom nepotřebují velký rozpočet a stačí jim k tomu jen velmi málo herců. Gratuluji Macareně Goméz, která je prostě paní herečka. Po dlouhé době jsem viděl opět španělský film a opět mě nezklamal.

Contracted: Phase II (2015)

Čekal jsem málo, dostal jsem míň. Postavy se chovaly hloupě, děj byl hloupý a vlastně to byla i nuda. Nechápu to vysoké hodnocení tady.

Tři bratři (2014)

Co je na téhle pohádce pěkné jsou písničky. O tom žádná. Co dál? No ta pohádka o karkulce. To bylo totiž tak úchylné, že na to asi nikdy nezapomenu. Tudíž druhá hvězda. A potom? Potom už nic. Růženka byla taková klasická, měsíčci docela nuda. Čekal jsem, že když se to jmenuje tři bratři, že ony tři příběhy budou spolu propleteny a hlavní hrdinové budou mít mezi sebou vícero interakce, ale nestalo se. Proto to tak nějak celé postrádá smysl. Až na prvních pět minut zde máme představeny tři oddělené příběhy a tím to prostě hasne.

Chlapectví (2014)

Nejsem si jistý, jestli na tom pracoval 12 let režisér nebo jsem u toho ztratil 12 let já. Každopádně nechápu to vysoké hodnocení. Jedna hvězda za dětství. Dál to šlo velmi z kopce.

Siegfried (2005)

Byla to strašná blbost. Ani jednou jsem se nezasmál, ale stejně jsem to musel dokoukat :D

Pod kůží (2008)

Dobrý námět, který absolutně zabíjí jeho nízkorozpočtovost. Zbytečně moc roztřesená kamera, abychom náhodou zrůdičky nezahlédli v jejich plné kráse. Třeba příště.