Gattaca (1997)

Jedno z mála scifičiek, ktoré sa bez problémov zaobíde bez bombastických trikov. Niečo , čomu sa hovorí inteligentné sci-fi. Celé je postavené na veľmi dobrom scenári, kamere a hlavne na veľmi dobrých výkonoch hlavných predstaviteľov.

Underworld: Evolution (2006)

Zasnežené lesy, mesačný svit, pobledlá pleť, čierne latexové obťahovačky, dva ostré tesáky a veľká chuť na červenú tekutinu s vysokým obsahom proteinov. Proste upírska romantika ako vyšitá. Po dlhom čase k nám zavítala opäť sexi upírka Selene s Michaelom a spolu s ním celá Korvínovic família ( Marcus, William a Alexander ) a začínajú presne tam, kde pred pár rokmi skončili. V celku dobrá akčná upírina ( nerozmýšlajte pri tom filme , je to zbytočné ) s dobrou kamerou ( mimoriadne vydarené zábery ) s krásnou atmosférou mysterióznej noci s jej starým temným rodinným tajomstvom. Pre upírov a milovníkov upírov ****.Pre bežných divákov ***.

Gappa (1967)

Jeden z u nás videných japonských monster-filmov. Málo známa sestrička Godzilly, Motry či Gaosa. Nie je síce najlepšia ale pobaví.

Flash Gordon (1980)

Klasika.Klasika.Klasika. Klaďasi kladní, záporáci záporní - niet čo riešiť. On(Flash) zachraňuje ju (Dale) a Zem pre zlým imperátorom (tož ako Ming). Klasická záplatka a dotoho všetkého znie nezabudnuteľná hudba chlapcov z Queenu.

Fantastická čtyřka (2005)

Nuž ťažký komiksový priemer. Dobrý materiál, dobré obsadenie ale slabý scenár.

Fakulta (1998)

Vylepšená a omladená verzia Zlodejov tiel. Nič mimoriadne ale beľmi dobre sa pozerá.

E.T. - Mimozemšťan (1982)

Spielbergova úžasná rodinná sci-fi rozprávka pre veľkých i malých. Trochu strašidelný, značne naivný a hodne sentimentálny film s nezabudnuteľnými scénami ako opitý Elliot v škole či už klasický " E.T.volat domov". Film, ktorý ukáže , že na votrelca nefunguje hi-tech ale obyčajné kľúče :o)

Equilibrium (2002)

Po dlhom čase naplnenom tupými scifíčkami a akčnými filmami konečne niečo, načo sa dá schuťou pozerať a má šmrnc. Akčný príbeh z blízkej či ďalekej budúcnosti, v ktorom sa jediný človek postaví proti systému bez citov. Christian Bale a jeho klerik Preston je cool. Netvrdím, že je tento film dokonalý. Je zliepancom prebratých akčných scén a choreografií. Ale pozliepaných tak, že sa človek pritom nenudí.

Duna (1984)

Osobne považujem tento film za lahôdku - myslím director´s cut verziu. Herbertova Duna je podobne ako Tolkienov LOTR veľmi rozšírna a tiež nebolo možné dať do filmu všetko, čo je v knihe. Vizuálne krásne scifíčko z typickým lynchovským mysticizmom a tajomnosťou. Skvelé herecké obsadenie len miestami trochu jednotvárne charaktery - to je snaď jediná vec , ktorá by sa dala tomuto filmu vyčítať.

Dr. No (1962)

Prvý a do dnes najlepší film celej série, ktorý začal písať históriu pojmu "bondovka". Nech sa dejej, čo sa deje, ale ani jeden z nasledovníkom Seana Conneryho , memá tú správnu charizmu a ten správny výraz v tvári , keď sa s pohárikom suchého Martini prehlási :" Bond. James Bond."