Pacho, hybský zbojník (1975)

Veselá podívaná, spíše ztřeštělost. Pro Slováky možná otázka cti, pro mě (ostatní) trošku hloupost...

Zelená zóna (2010)

Pohled vojáka, který přišel do Iráku se zapálením, aby hledal zbraně hromadného ničení, místo toho je ale úkol hledat špínu iráckého režimu a obhajobu počínání US army. Trošku mě to připomělo svým tempem a akcí film "Smrt čeká všude".

Po čem ženy touží (2000)

Romantiku moc nemusím, ale tohle je asi to nejlepší z tohoto žánru, co jsem viděl.

Spartakus (2010) (seriál)

Zatím shlédnuty první 3 díly a hodnocení 5*. Styl "300" je zde viditelný v akčních - bojových scénách, jinak se jedná o klasicky sehrané dílo. Rozhodně nejen gladiátorské zápasy, ale i pohled na politické intriky, zkažené Římské impérium a četné erotické scény, dělají ze seriálu ucelený obraz tehdejší doby a života. Po celém seriálu musím vzít jednu hvězdičku dolů. Vadí mě, že mě zde chybělo vlastně to nejdůležitější - Spartakovo povstání. Ikdyž vím, že bude v další sérii. 13 dílů o životě v gladiátorské škole bylo trochu moc.

Jen o rodinných záležitostech (1990)

Sice se dostal do kin později, až po revoluci a tak neodhalil ve své době nic už převratného, ale po letech jako historické drama je skvělý.

Žena za pultem (1977) (seriál)

Po čase jsem musel z 1* zvednout na 2*. Pořád je to v televizi lepší, než všechny seriály typu Kriminálka "odněkud" a podobný odpadový hovadiny.

Bloudění orientačního běžce (1986)

Zdá se, že s tímhle kouskem máme skoro všichni podobnou zkušenost - školní film v družině. Matné vzpomínky jsem po více jak 20ti letech oživil dnes na TV Barrandov. Je to taková klasika, která neurazí, natož když stejný jelito jsem byl i já :-)

Azumi (2003)

Krásná "šermovačka". Film plný krve a mrtvol, ale tak nějak všechno decetní. Krví se nešetřilo, ale nebyly to žádné humusárny. Postava bílého bojovníka byla perfektní, takový šílený slizák se jen tak nevidí. A poslední souboj taky krása. Až jsem se musel zasmát, jak se hlavička protočila.

Pavouci z vesmíru (2010)

Velmi povedené sci-fi. Na 5* hvězdiček to není, ale 4 a půl ano. Připomělo mě to Válku světů s Cruisem, ale tohle mě připadalo ještě lepší. Po dlouhé době konečně zvítězili zase "oni". Pár drobných detailů by se dalo vytknout, jako to sestřelení mimozemské lodi (když už mají tak vyspělou techniku, tak se nechali dostat velmi snadno), ale na celku to nic nemění. Film měl spád, byly tam nápady, byl napínavý. Hodina a půl dobrého pokoukání.

Leningrad (2009)

Ani ne tak válečný film, jako pohled na blokádu Leningradu očima anglické novinářky, která nešťastnou náhodou zůstala v obleženém městě. Obrázek kruté reality - smrt hlady, umrznutí, kanibalismus, to vše pod neustálým strachem z německých náletů, ale i před vlastními lidmy, kteří při záchraně vlastního života se nebojí okrádat nebo zabíjet druhé.