Million Dollar Baby (2004)

Po několika letech jsem si to pustila znovu a říkala jsem si, že možná zvýším hodnocení. Nakonec se tak nestalo. Film je nádherný, to ano. Postupuje svižným tempem, hodně mě to bavilo. Až do chvíle než se stal hlavní zvrat filmu. Od tý doby to bylo na můj vkus moc zdlouhavý a vyloženě jsem trpěla vidět někoho takhle trpět.... bohužel mi to možná vadí taky proto, že mi to něco připomíná.... Půstím si to zase až za hodně dlouhou dobu, až budu mnohem starší. I tak vím, že hodnocení nezměním. Je to super film, poklona Eastwoodovi za zpracování i Hillary za úžasný herecký výkon, ale Gran Torino mám blíž k srdci (i když se to asi nedá srovnávat).

2012 (2009)

61%????? Děláte si srandu? Vždyť je to totálně suprový film. Nesmírně jsem si ho užila a rozhodně patří mezi top filmy, co se týče katastrofického žánru. Jako co tomu chybělo? Z kina jsem odcházela nadšená. Vizuální, emotivní i akční stránka byla perfektní. A nějaká klišé? No a co! Výběr herců se mi taky líbil. Já nevím, prostě tomu nemám co vytknout. Všichni to berete příliš vážně. Co se takhle někdy povznést, prostě si film jednoduše užít a přestat kritizovat hovadiny. Fakt nechápu.... 9/10 ... A teď jsem to viděla podruhý a opět nechápu tohle nízké hodnocení. Je to perfektní katastrofický film, při kterém mám husí kůži. Fascinuje mě tohle téma a konkrétně toto zpracování prostě patří mezi ty nejlepší v daném žánru (armageddon mám ale stále samozřejmě na prvním místě :D ).

Přežít! (2008) (seriál)

Moc dobrý seriál. V tomto žánru něco nového, nepočítám-li filmy, takže bod k dobru. Čtyři hvězdy dávám proto, že mě cca první 3 díly moc nebavily a proto, že poslední díl je neukončený a já chci mít úplný konec. Jinak často jsem dost přemýšlela, jak bych se ve stejných situacích chovala já, takže psychologie seriálu fungovala na 100%. Další bod k mínusu má také dabing, za což seriál samozřejmě nemůže. Bohužel se mi to nepodařilo sehnat v originále. Do seriálů prostě dabing z mého pohledu nepatří, vadilo mi to.... Každopádně od 4. dílů až do konce jsem si to nesmírně užila, takže jsem se v podastatě dívala pořád a dala ho celý během pár dní. Překvapivě pro mě příjemná role byla postava "(ne)napraveného kriminálníka" Toma. Líbilo se mi sledovat jeho povahu a jedna scéna s ním mě nejvíc z celého seriálu dojala k slzám. Kdyby byla ještě třetí série, určitě bych dala 5 hvězd, takhle z výše uvedených důvodů prostě nemůžu.

Světová válka Z (2013)

Takže. Troufám si říct, že to je ten nejlepší film o zombících, co jsem kdy viděla a to nemám filmy s touto tématikou ráda skoro vůbec. Snímek byl absolutně nad moje očekávání a to jsem se i tak na něj moc těšila. Nebyla chvíle, kdy bych se nudila. Zhltla jsem ho ani nevím jak, kdyby byl i delší, nevadilo by. Krom skvělého ztvárnění samotných zombíků (fakt jsem se několikrát dost lekla), úžasných efektů (valící se masy lidí, letadlo...) a hereckých výkonů (čím je Brad starší, tím líp hraje!), musím vyzdvihnout nádhernou hudbu, díky které jsem měla dost často husinu. Některé scény byly totálně suprové psycho - no nedovedu si ani v nejmenším přestavit, že jsem na místě kohokoli z tohoto filmu. Pořádná dávka emocí rozhodně nechyběla, takže i ta jedna slzička ukápla. Ale i tak jsem si uvědomila, že mám jedinou výtku. A to kameru při chaotických scénách. Vím, že to byl záměr, ale nestíhala jsem a bolely mě místy oči. Každopádně jako celek, téma a zpracování filmu si určitě zaslouží - 10/10.

RRRrrrr !!! (2004)

Když jsem to viděla poprvý, po 20ti minutách jsem to vypnula a dala bych tomu odpad! Pár let pauza a pak mě všichni přesvědčovali, jak je to skvělý film. Tak jsem se tedy přinutila a zkoukla to celý. A upřímně? Dlouho jsem se tak nepobavila. Některý hlášky jsou fakt nesmrtelný. A i když je to vlastně totální ptákovina, tak to má určitý kouzlo blbosti, která se mi líbí. Možná proto, že každý v nás je tak trošku debil a tady to je debil vedle debila. :D Nevím, prostě je to fajn a ráda si to kdykoli pustím.

Za svitu měsíce (2007) (seriál)

Nevěřila jsem, že by se mi mohl líbit další seriál s upíry, ale jsem příjemně překvapená. Troufám si říct, že je to lepší než TVD. Bohužel už dopředu vím, že je jen jedna série. Je toho škoda. Všichni tři hlavní hrdinové jsou velmi kvalitní herci a svou roli zahráli perfektně, přesvědčivě. Seriál je dost emotivní, není hloupý, vše je dobře promyšlené. Především mě překvapil Mick, ráda bych s ním ještě něco viděla. Beth mi zase šíleně připomíná Kate Winslet a možná proto je mi tak moc sympatická. Dávám plný počet, moc se mi to líbí. Třeba je dobře, že to nemá víc dílů, možná by to ztratilo to kouzlo.... //// Po posledním díle mé srdce pláče. :( Naopak. Seriál by měl mít mnohem víc dílů, kouzlo by to neztratilo. Zbylo tak strašně moc prostoru pro pokračování. Nechápu, proč ho zrušili. Bylo to fakt nádherný, ach jo....

Je to i můj život (2009)

Moc dojemné, slzy jsem neuhlídala. Celou dobu se to tváří jako film o morálním dilematu (což vlastně i je a sama nevím, jak bych se zachovala já ať už v roli jakékoli s hlavních představitelek), ale konečné rozuzlení je opravdu nečekané. Je to moc dobře natočený film na tohle šíleně smutné téma. Musím dát plný počet, to nejde jinak. Každopádně pustit si depresivní film na depku není zrovna nejlepší nápad, jsem idiot. Ale i tak to stálo za to....

Star Trek: Do temnoty (2013)

"I am better." "Than what?" "Everything." (nebo tak nějak :D) Bože, Osude, Náhodo nebo kdokoli, děkuji Ti, že si stvořil Benedicta! :D Strašně jsem se na to těšila kvůli němu. Přestože se mi jako chlap nějak extra nelíbí, jeho charisma a herecký talent převyšuje nade vše. A taky nad všechny talenty v tomto díle. Škoda jen za tak málo prostoru, co mu byl dán. Každopádně tenhle díl byl pro mě celkově atraktivnější, napínavější a zajímavější. Vizuální efekty opět výborné, příběh zaujal. Ale i přesto všechno tohle u mě bude jedna z mála výjimek, kdy si opravdu řeknu, že tenhle film je spíš pro chlapy (a sakra jak já miluju tzv. "filmy pro chlapy", na který normálně holky nekoukaj). Prostě Star trek mě nikdy nebral a asi ani nebude (proto nemůžu dát pět hvězd). Ledaže by natočili další díl s Benedictem. :))

Star Trek (2009)

No, k jedničce asi takto. Nebylo to nudné a spousta scén se mi moc líbila. Ale... viděla jsem to před týdnem a už nevím, o čem to vlastně celý bylo. Považuju to spíš za takový průměr. Chválím vizuální efekty, to byla moc pěkná podívaná. Čeho velmi lituju je to, že Kirka nehrál Hemsworth, protože Pine je pro mě vyumělkovaný model s melírama, který se mi ani trochu nelíbí jak vizuálně tak herecky. Zacharyho znám s American horror story, takže jsem věděla, že nezklame.

Trable prcka Binka (1994)

Nejkrásnější pohádko-film mého dětství. Sledovala jsem to tak do 6 do 15 let pravidelně a prostě toho prcka zbožňuju!!! Teď jsem si to pustila po několika letech a říkala si, jak moc to asi bude trapné. Naopak mě to velmi příjemně překvapilo. Sice tam pár trapných momentů bylo, ale to mi nevadí, protože i tak jsem se místy smála jak blázen. Mám k tomu jednoduše srdcový vztah a miluju to dítě. :) Navíc obdivuju, jak to bylo natočené a jak moc talentovaný chlapeček to musel být. Muselo to být náročné natáčení a to si myslím taky zaslouží slušné hodnocení. Vím, že je blbost, že by si nikdo nevšimnul batolete jak si to plazí přes silnici nebo na chodníku, ale co... občas je třeba některé věci brát s nadsázkou a položit se opět do dětských let a užívat si krásný dětský smích patří mezi nejhezčí věci v životě. :o)))