Rychle a zběsile 6 (2013)

No, neviděla jsem předchozí díly, takže to musím napravit, aby mé hodnocení mohlo být trošku víc objektivnější. Každopádně film jsem si užila, především ty nablýskané káry, to fakt miluju! Bohužel si nemůžu odpustit něco, co všem vždycky při hodnocení vytýkám - že se nedokáží nad film povznést a vnímat ho jako, kdyby to byla možná realita. Tady jsem to taky nedokázala a takhle film plný opravdu hloupých nesmyslů jsem dlouuuho neviděla. Občas jsem byla až znechucená. Ale mimo je to fajn akce, u které jsem byla napnutá k prasknutí. Slabší 4 dávám hlavně díky poslední scéně s letadlem, která (ač na některé extrémně šílené nesmysly) byla naprosto famózní.

Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Dlouho jsem váhala, zda se do tohoto seriálu pustit a konečně jsem si udělala čas. Nelituju. Mám za sebou asi 6 dílů a moc se mi to líbí. Myslím, že časem přidám hvězdičku, ale nechci předbíhat. Obsazení je super, i když jsem se trošku bála Emmy, kterou znám jen z HIMYM a moc mi tam z obrázků neseděla. Nakonec mi nevadí. Skvělé herecké výkony určitě ukazuje čarodejnice, Krasoň, Jimini a v neposlední řadě musím upozornit na roli Rampelníka, protože ten je excelentní. Proč zatím 4 hvězdy - je brzo hodnotit objektivně a trošilinku mi vadí trikové efekty, na kterých je docela znát, jak jsou počítačové. Mám ráda, když to tvůrci vytváří víc opravdově, ale myslím, že to je malá chybka, na kterou si zvyknu. Tak a jedu dál. :)

Sólista (2009)

Moc pěkný a především smutný film o umění, nemoci a druhé straně světa bezdomovců. Bez Roberta a Jamieho by to byl slabší film, ale jejich výkony byly skvělé, takže ho povznesli trochu do větší kvality. A ta hra na violoncello.... božská!

Iron Man 3 (2013)

Jé, tak to byl fantastický zážitek. Nesmírně jsem si ten film v kině užila. Tento díl byl asi tak stokrát lepší než dvojka a nezbývá mi než dát 9/10. Efekty byly perfektní, humor Tonyho bezkonkurenční, příběh velmi zaujal a nebyl nudný. U dvou scén jsem ani nedýchala. Robert se mi nikdy moc v Iron manovi jako chlap nelíbil, ale ve trojce byl "super hot". :D Myslím, že to je nezapomenutelná role. Prostě úžasný!!!

Denní světlo (1996)

Nechápu, tak nízké hodnocení a označení tohoto filmu za béčkový. Většina tady snad nemá vkus nebo nevím. Tenhle film mám ráda od puberty, viděla jsem ho nespočetkrát a vždy si ho ráda pustím kdykoli znovu. Katastrofické filmy jsou prostě super a tenhle řadím mezi ty lepší. Efekty jsou kvalitní, rozhodně tam nejsou žádné trapné chvilky, kdy bych si řekla - ježiš, to je vidět, jak je to počítačový. Jelikož jsem blázen do vodního živlu, tak tenhle film vždycky prožívám a vžívám se do postav, které se snaží uniknout. Jasně, že pár dialogů je tam trapnějších, ale myslím, že to je špatným překladem dabingu. A většinou se jedná pro mě o bezvýznamné chvíle, takže to nemůže ovlivnit mé hodnocení. Film má i spoustu emocí, např. mladý umírající vězeň, černoch se zlomeným krkem nebo manželka, která nezvládla ztrátu psa. Tenhle film považuju za perfektní klasiku se Silvestrem a souhlasím tady s názory (kterých je bohužel žalostně málo), že se jedná o jeden z nejnedocenějších filmů.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Ani jsem nečekala, že se mi to bude tak líbit. Rozhoduju se mezi 4-5 hvězdičkami, ale dávám silnou 4, prozatím. Nápad filmu mě strašně zaujal, bála jsem se, že to nebude moc domyšlené, ale nezklamalo. Trošku mi vadil mladá verze Bruce, ten herec je mi nesympatický. Přítel prohlásil, že vybrali někoho, kdo mu není podobný a najednou jako když utne, jsme si začali všímat jeho grimas a tlemit se, protože najednou mu podobný byl. Ale pro mě nebyl přesvědčivý a to především kvůli konci - nevěřila jsem mu, že by udělal to co udělal v té dané fázi jeho života, kdy byl největším zbabělcem. Každopádně druhá polovina filmu pro mě byla naprosto super a konec dle mého názoru dobře vygradoval (tu nepřesvědčivost jsem ochotná odpustit). Myslím, že by se zde nabízel dobrý námět na druhý díl, který by ale byl tedy o něčem úplně jiném, ale jako téma dobré.

Wallander (2008) (seriál)

Hodnotím po třetím díle a myslím, že už nesnížím. Dvěma slovy by se seriál dál shrnout pomocí druhého dílu a to "detective poem". Kenneth se mi prostě jako Wallander dostal pod kůži. Je to opravdu úžasný herec, který hraje autenticky. Takhle procítěná role se jen tak nevidí. Je perfektní. Jistě si všichni všimli, že ani tak nejde o děj jako o psychologickou stránku seriálu. Je místy spíš psychologické drama než krimi. Vůbec mi to nevadí, naopak je to něco nového, neotřelého a když je to zahráno takhle skvěle, tak opravdu jedinečného. U prvního dílu jsem na pointu přišla opravdu brzy, takže jsem si říkala, že to zas tak promyšlené, co se týče překvapení a nečekanosti v krimi, nebude. Avšak druhý i třetí díl mě vyvedl z omylu a skoro až dokonce jsem netušila, o co opravdu jde. Strašně se mi líbí práce s kamerou, až mě udivuje, jak umělecky kameramani zobrazují pole, nebe, kameny, ostrovy, moře atd. (mám chuť si často zastavit obraz a udělat printscrean, abych si mohla ty krásné obrazy vytisknout a pověsit :)). Jediné, co mě opravdu zaráží a musela jsem googlit je, že v Ystadu ve Švédsku všichni představitelé seriálu mluví anglicky a švédské texty čtou také anglicky (což by asi být nemělo, že). Na jednu stranu mi to vyhovuje, mám ráda seriály pouze v angličtině a je dost možné, že by mě švédština neuvěřitelně štvala, ale na druhou stranu to v tomhle směru ztrácí trochu autentičnost prostředí. Jen mě to tedy zaráží, ale vlastně ani nevadí. Co se mi ještě líbí je úvodní písnička, ta je krásná a celkově pochmurná hudba doprovázející seriál je příjemná a vhodná. Plný počet. Těším se na další díly.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Přítel mě několik let přemlouval, ať si to pustím. Statečně jsem odolávala, protože když jsem vždy v telce zahlédla úryvky dílů, přišlo mi to trapné (především proto, že "nesnáším" tenhle starý styl robotů, vesmírných lodí, vesmíru atd. - ale došlo mi teď, že seriál je o rok starší než já a v té době to muselo být něco!). No, ale nakonec jsem si to tedy pustila. Zatím dávám 4 hvězdy, ale jsem teprve v první čtvrtině seriálu. Musím říct, že některé hlášky jsou opravdu výborné. Dokonce jsem si rychle zvykla na všechny ty vesmírné kulisy a pozor! nevadí mi. Nevím, zda mám radši Rimmera nebo Listera, možná je nejde oddělovat, patří k sobě. :) Trošilinku mi vadí chování Kocoura, ale snažím se to vnímat tak, jak je to v seriálu myšleno a někdy je to i docela vtipné (možná ho začínám mít taky ráda). S Krytonem jsem zatím viděla jen jeden díl a ten mě hodně pobavil (ale ta krabicová hlava se mi tak nelíííbí :D). No a Holly - hlava v černu se suchým sarkaistickým humorem mě taky dokáže občas rozsekat. Až seriál dokoukám, tak uvidím zda přehodnotím a přidám hvězdu navíc. :) ////// No dobřééé! Přidávám hvězdu. Podvolila jsem se. :D Je to úžasný seriál. Až na pár výjimečně nudných dílů jsem si tenhle seriál opravdu zamilovala a těším se, až si pustím znovu. Zbožňuju Kocoura, který mi na začátku neseděl, miluju debilitu Rimmera, kterýho mi je stejně nejvíc líto a Lister s Krytonem jsou pro mě takový neodjímatelný pohodáři. Moc nechápu akorát vždycky přechody mezi sériemi, ale nějak jsem si zvykla. Opět jsem se přesvědčila, že anglický humor je prostě nejlepší. :o)

Eragon (2006)

Po letech jsem si to teď pustila a doufala jsem, že jsem se poprvé zmýlila. Bohužel. Po tak výborné, ale opravdu výborné ,knize vytvořit takhle hrozný film pro děti je fakt k pláči. Herci jsou hodně špatní a ti, co jsou jinde dobří, tak jsou i tady podprůměrní. Režisér nedokázal uchopit linii příběhu a plynule přecházet, vše udělal příliš zrychleně, vynechal spoustu důležitých skutečností. Jsem opravdu moc zklamaná. Myslím, že teď podruhé ani nedokoukám, jak mě to nebaví. Moc si přeji, aby to natočil Jackson (nebo někdo podobně talentovaný) a to všechny díly. Myslím, že to je ale jen naivní přání...

Na sv. Valentýna (2010)

Moc milý film. Po skončení se usmívám. Kdysi jsem to už viděla a ráda jsem si to teď pustila znovu. Když by tam bylo ještě trošku víc humoru, přidala bych hvězdičku. Všechny příběhy jsou krásně propletené a prostě je to moc moc hezký. A taky výborné obsazení. :)