Krvavá hranice (2008)

První film s touto tématikou, co jsem viděla a byla jsem příjemně překvapená. S Cubou jsem viděla jen samé komedie, takže jsem byla touto jeho rolí nadšená. Nenudila jsem se jak tady mnozí, což nechápu. Mám spíš pocit, že v dnešním uspěchaném světě nikdo nemá čas si sednout a užít film, který ubíhá pomaleji, ale přitom příjemně plynule s napjetím a očekáváním, jak tohle může dopadnout. Fakt se mi to líbila hlavně jsem byla velmi spokojená s koncem, což je pro mě důležité.

Vetřelec ³ (1992)

Oproti jedničce a dvojce trochu slabší, ale i tak mě to bavilo a byla jsem napjatá. Vizuálně se mi tady vetřelec líbil asi nejvíc v tomto díle.

Temný úsvit (2006)

Opravdu moc skvělý film, kde opět překvapil Christian Bale. On je takový univerzální herec v tom nejlepším slova smyslu, protože fakticky zahraje úplně všechno. Tady trošku "naivního ale chytrého šílence", kterýmu to prostě vyšlo. Taky vždycky nestačím koukat, jak je schopný kvůli roli (už poněkolikáté) dost zhubnout. Také se mi moc líbila role Steva Zahna, scény s ním mě dojímaly. Jinak celý film jsem ani nedýchala, byla jsem opravdu napjatá, jak se to všechno bude odehrávat, takže jsem šla spát ve dvě ráno. Jediná věc, co se mi nelíbila byla, jak na něj všichni čekali na té lodi. Ne, že bych tomu nevěřila, ale nelíbilo se mi zpracování, ale to je detail. Každopádně nejsilnější scéna pro mě byla, když zapálil tu opuštěnou vesnici, to bylo fakt strašně dojemý. Jinak fakt moc pěkný film ze zajateckého prostředí.

Noční můra v Elm Street (1984)

Horor mého dětství. Ničeho jsem se nebála tolik jako Freddyho a spánku poté, co jsem tento film poprvé shlédla. :D Nikdy nezapomenu na své dětské pocity a proto tenhle film hodnotím tak kladně. Každopádně jsem to viděla i nedávno a hrozně mě překvapilo, jak je to směšné a co Freddy dělá za hovadiny a jakože vtipný věci. Kdybych to neznala z dětství tak bych tomu dala hvězdičky dvě.

Nebezpečný cíl (2008)

Nechápu tady to hodnocení..... Film jsem viděla podruhý a líbil se mi snad ještě víc než předtím. Nicholas a jeho oči!!! Takový charisma dodá prostě filmu všechno a je jedno, jestli tomu něco chybí (což i tak nenalézám). Jen je mi líto, jak je to smutné. Místy to je hrozně moc romantické takovým tím krásným způsobem, což mám ve filmech o zabijákovi mám ráda. Celkově je to skvělé, akční, velmi dobře zahrané emoce všemi hlavními představitely. Je to výborný film bezesporu, takže dávám plný počet!

Vetřelci (1986)

Málokdy se stává, že je pokračování skvělé a tohle je asi ta výjimka, co potvrzuje pravidlo. Cameron je můj srdcový režisér a vůbec mě nezklamal ani u tak starého filmu. Všechny ty vymoženosti a stroje jsou pro něj tak typické, musela jsem se usmívat. Dvojka je ještě víc akčnější, setkáváme se s maminkou, což je super scéna. Robot Bishop je zde taky nezapomenutelnou postavou, velmi sympatickou. Opět jsem se velmi dobře bavila.

Vetřelec (1979)

Shlédla jsem to dnes cca po 10ti letech. Opět se mi to strašně líbilo a přidávám hvězdičku. Film je to asi nadčasový, nikdy bych netypla, že to je z roku 1979. Vetřelec je super klasika se super příšerou. Když se podívám na příšery z podobných let, nejsou tak děsivý a autentický. Film má spoustu napětí, vůbec jsem se nenudila. Hned jsem si musela pustit druhý díl.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Tak na tenhle kousek jsem šla s tím, že jdu na totální hovadinu. A to bylo možná dobře, protože to bylo velmi nad moje očekávání. Jsem fakt překvapená. Moc mě to bavilo a to i přesto, že oba hlavní představile vůbec nevyhledávám, právě naopak, vůbec je nemusim. Akční scény i kostýmy byly naprosto perfektní, celý film se svižně ubíral, žádná nudná chvilka a dokonce! (což jsem nečekala) jsem byla dvakrát dojatá k slzám... Ještě musím dodat, že být dítě, který ještě naivně věří na čarodějnici z Jeníčka a Mařenky, tak bych se v tomto případě totálně podělala strachy. :D Pěkný, určitě si to ještě někdy ráda pustím.

Kurýr 3 (2008)

A trojka taky nezklamala, naopak super nápad s těmi náramky. Jen mi trošku vadila ta holka z ulice, kterou vybrali pro její neobyčejnou krásu (já jí nevidim), prostě mi tam nepasovala. Na všechny Kurýry se můžu dívat několikrát a prostě mě moc baví.

Kurýr 2 (2005)

Mně se to fakt líbí, moc nechápu to negativní hodnocení. Možná se mi i ta zápletka líbila víc než v jedničce, ale zase jednička měla to kouzlo "shlédnuto poprvé". Statham válí.