Návrh (2009)

Mě ten film bavil. Já mám prostě ráda normální romantické komedie, kde se od srdce můžu zasmát. Šťastný konec je samozřejmostí a je mi jedno, že je to klišé. Zas tolik dobrých romantických komedií není, abych si mohla vybírat, takže tuhle řadím mezi ty, co si ráda budu pouštět častěji. Musím říct, že Sandra mi nejprve do téhle role nesedla, ale nakonec jsem si na ní zvykla a uvědomila jsem si, že přesně tak má vypadat žena, jejíž charakter představovala. Minimálně tři vtipné scény jsou pro mě nezapomenutelné a zasměju se jim vždy, když si je vybavím. Takže 80%.

Iron Man 2 (2010)

Upřímně trojka mě oproti jedničce docela nudila. Přišla mi dlouhá a zápletka mě také zrovna nezaujala. Alespoň, že humor pokračoval ve stejném stylu co v jedničce. Velmi mě potěšila role Scarlett, konečně ukázala trošku temperamentu i jinak. Těším se ale na trojku, tak uvidíme.

Iron Man (2008)

Těžko říct s čím srovnávat, co se akčních hrdinů týče. Batman (nový) o dost lepší, ale většina dalších podobných filmů zase o něco horší, takže dávám asi tak 80%. Sarkaistický humor Starka je výborný a je fajn, že se je čemu smát, že to není jen nudný akčňák. Tenhle první díl má opravdu něco do sebe, je to moc dobře zpracované a Robert je jako Iron man okouzlující. Nejvíc se stejně těším na trojku. :)

Nevědomí (2013)

Tak dneska jsme vyrazili do kina na dva filmy - Pád bílého domu a Oblivion (v tomto pořadí). Po Pádu bílého domu jsem byla přesvědčená, že Oblivion bude totální hovadina (myslela jsem si to teda i dřív, říkala jsem si - reklama zas rok dopředu a dopadne to bůh ví jak..). Nudnější začátek mě v tom trochu i utvrzoval. ALE. Jsem ráda za to ale, protože nakonec a nečekaně to pro mě byl vynikající sci-fi zážitek. Bála jsem se, že tam nebude něco vysvětleno nebo že tam bude dost nesmyslností, ale vše skvěle sedělo, vše bylo na konci jasné a to mám ráda. Jinak jsem opět plakala (asi jsem přecitlivělá :D), takže chválím emoční stránku filmu. A dokonce mě ani neštval Tom Cruise, kterýho moc nemusím (ale bez trika se už fakt ukazovat nemusí, Jack Reacher stačil). Filmy na téma lidství mám ráda a tenhle se povedl. A opět chválím soundtrack. 85%

Pád Bílého domu (2013)

Tak dneska jsme vyrazili do kina na dva filmy - Pád bílého domu a Oblivion (v tomto pořadí). U tohoto filmu mi nezbývá říct než fantastické!! Je mi úplně jedno, jak je to proamerické, protože proti nim nic nemám a naopak se v amerických filmech vyžívám, takže proamerika je mi ukradená (ale spoustě uživatelům zde ne, proto si myslím, že hodnocení není vyšší - zatím - i když si ho film zaslouží). Tak PERFEKTNÍ vizuální podívanou jsem dlouho neviděla. Akce po celý film byla skvělá a emoce? Co jsem spočítala - plakala jsem tak 6x. Téma terorizmu je pro mě hodně citlivé a vždy to psychicky moc nezvládám, když vidím v reálu nějaký teroristický útok, takže tahle stránka filmu pro mě byla trošku šokem - tím, jak to bylo drastické, realistické a děsivě aktuální. Každopádně Gerard Butler vždycky byl jedním (pro mě) z nej hereckých borců a tyhle role mu vždycky úžasně sednou, protože on dokáže zahrát všechno. Stejně tak obsazení prezidenta a zlounů velice potěšilo. Musím také zmínit soundtrack - nádherný. Správně zvolená muzika ve správnou dobu, takže tím víc byla umocněná ta emoční stránka filmu. Pád Olympusu jsem si naprosto a bez výhrad užila. Troufám si říct, že tenhle film s tématikou útoku/unesení prezidenta je ten nejlepší, co jsem kdy viděla. Takže 100% bezkonkurenčně.

Kostka 0 (2004)

Nebylo to tak hrozné jako dvojka a vůbec ne tak dobré jako jednička. Prostě takový průměr. Vizuálně se to aspoň podobalo jedničce - no díky za to, když je to, co bylo před ní. Trošku jsme dostali vysvětlení, jak to vlastně je, ale to bylo přesně to, co jsem čekala. Herci opět nic moc.

Kostka 2 - Hyperkrychle (2002)

Hodně jsem uvažovala, zda dát odpad nebo jednu hvězdu. Tak dávám jednu hvězdu a to POUZE a jenom za vizuální stránku krychlí. Jinak takhle špatný výběr herců snad ani nepamatuju. Nenašel se ani jediný, co by dle mého názoru uměl hrát. A ta ženská v hlavní roli? Proboha, kde jí vyhrabali. Jejich herecké výkony byly tak kýčovité, že mi dělalo problém se soustředit na efekty, které mi vlastě až na gravitaci přišly úplně trapné a nesmyslné. Celý tenhle film je nereálný a dobře, má to označení sci-fi, ale pointa (i když zajímavý nápad) byla špatně zpracovaná (neříkám, že bych to udělala líp :D). Prostě se mi tehle díl hnusil a nebavil mě ani trochu.

Kostka (1997)

Velmi zajímavý nápad na psycho horor. Trošku takový starší Saw. Ze všech tří dílů je ten první nejlepší, což asi není žádným překvapením. Po vizuální stránce opravdu dobrá podívaná. Herecké výkony průměrné. Nemůžu si pomoct, ale úplně nesnáším ty dveře do dalších kostek, prostě si vždy představím, jak se zavřou v půlce lezení a rozlomí někoho vejpůl. Fuj, asi bych měla problém jít vůbec někam. :D Závěr mě trošku zklamal, ale to jsem tak nějak čekala.

Válka nevěst (2009)

Miluju tenhle film jako typická ženská. Prostě romantická komedie o nejlepších (ne)přítelkyních a o přípravě svateb je pro mě dokonalým odlehčením, které si ráda pustím častěji. Navíc Kate Hudson je prostě úžasná baba a přesně takové role jí nejvíce sednou. Nasměju se, popláču, zasním a jsem spokojená. Chápu, že chlapi tenhle film moc dobře nehodnotí a slečny zde možná chtějí dát najevo, jak jim to přijde trapné, ale já vím, že se jim to tajně líbilo. :D

Sbal prachy a vypadni (1998)

Po druhém shlédnutí přidávám hvězdičku. Všechno je tak geniálně "náhodně" propleté až se mi to líbí. Co na tom, že je to možná trošku moc, mně to nevadí. Navíc je to nadmíru vtipný film, některé scény a hlášky mě fakt drtily. Výběr herců byla taky super, někteří mě dokonce překvapily. Super film, Guy Ritchie se opět nezapřel.