Šťastné město (2000)

Hlavní dojem, který vnímám ještě druhý den po zhlédnutí v televizi, je neodbytná otázka, jestli mají všichni ve Vegas na rukou mozoly od házení lopatou v poušti. Asi mají, protože jinak nevím, kam se mohou bez zbytečných otázek podít všechny ty chladnoucí mrtvoly, které za sebou všichni nechávají. Sekundární dojem je, že slušné obsazení ještě dobrý film nedělá, ale to už dávno víme. Třetí nebo další dojem nemám, nebo nestojí za řeč.

Štěstí ve hře (2007)

Standardní drámo z Vegas, kde nikdo z herců neukazuje, co je v něm nejlepšího, ale dívat se na to dá. Nivelizační efekt českého dabingu, který z každého filmu zhlédnutého v televizi dělá jako by opakovanou záležitost, se rovněž nezapřel. Ale za to, že se hodinové sezení u pokerového hold'em dalo sledovat s ucházejícím (a hlavně nečekaným) napětím, zaokrouhluji nahoru na tři.

Severní blata (2006)

Zpočátku slibná atmosféra, která ale postupně zaniká v krkolomné a chtěné nepřehlednosti. Co se chvíli zdá být lákavě syrovým „severským koloritem“, ukazuje se spíš jako chabý smysl pro humor a televizní produkce. Překombinovaná zápletka má divákovi provětrat závity, ale scénář nehraje poctivou hru s přidělováním indicií. A stejně jsou hlavní body jasné prakticky od začátku. Prostě žádná sláva, ale určitá chutnost snímku přeci jen nechybí — hodně slabá trojka.

The Hire: Hostage (2002)

Kompletní akčňák na malém prostoru. Svým způsobem asi nejlepší z celé série, i když The Star byl nejpřiznanější (a nejlepší) reklama na BMW a Beat the Devil zase nejzábavnější střelenost.

The Hire: Powder Keg (2001)

Srdceryvný přídavek k filmům o zběsilosti třetího světa. Hodně obrazových filtrů, hodně emocí. Jako film dobré, já si na tenhle žánr ale moc nepotrpím. Skoročtyřka.

The Hire: Chosen (2001)

Balet aut v docích a nepříliš přesvědčivá akce (tak neschopné honiče aby pohledal). Malý zvrat v závěru a režisérova hulkovská přiznávka to bohužel nespasí, láma neláma. Nuda.

The Hire: Ticker (2002)

Lepší trojka za slušnou akci takřka bez přešlapů (člověk si ale říká, kolik asi může bávo schytat kulek z kulometu, než zdechne?). Hlavní myšlenka za obsahem dodávky mi svou „důstojností“ kapku kazí dojem.

The Hire: The Follow (2001)

Zatím nejpoetičtější kousek z celé série. Moc to ale nefunguje ani jako reklama, ani jako příběh. Příliš jednoduchá jednohubka. Skorotrojka.

The Hire: Ambush (2001)

Dle mého nepříliš dobře sestříhaná honička bez nápadu a na rozdíl od většiny ostatních epizodek také víceméně bez vtipu. Sice to má jen pár minut, ale není důvod se na to dívat.

The Hire: Beat the Devil (2002)

Vizuálně dost překombinované, ale zábavné. Na všechny ty známé ksichty je skvělý pohled.