Gumídci (1985) (seriál)

Možná tady pramení moje láska k fantastice. Méďové, kteří by přeprali i strýčka Skrblíka v boji o dolar, a to už je co říct:) Asi moje nejoblíbenější pohádka dětství, na kterou se rád kouknu i dnes.

Světáci (1969)

Takové české zlato :) Sice je to situační komedie, ale velmi dobře to funguje i v celku. Konečně zde měl prostor vyniknout jinak asi trošku zapomenutý Jan Libíček a skvěle tak doplňuje pány Sováka a Brodského. A nesmí se také zapomenout na skvělé trio hereček. Dohromady tvoří perfektně "sehraný" tým, který baví skrz generace.

E.T. - Mimozemšťan (1982)

No bylo to hezký, ale že bych to musel vidět dvakrát.... Problém je, že jsem jako dítě viděl Star Wars a tohle až vlastně v dospělosti..To pak prostě nejde no...

Kristian (1939)

Kdo by si nechtěl jednou zahrát na Kristiána :) Aneb jak se z malého Čecha stane velký světoběžník... Každý to máme v sobě, ale jen Oldřich Nový může býti Kristiánem, protože nikomu z nás na ten hlas a noblesu neskočilo tolik ženských jako jemu :)

Souboj Titánů (1981)

Nesmrtelná legenda. Triky v ní mi přišli lepší než v remaku. Když jsem to viděl poprvé v devadesátých letech, tak jsem si říkal, proč seu nás tohle taky netočí...Postupem času jsem zjistil, že nejkrásnější filmy vznikají z úcty a lásky k látce a ne kvůli penězům... Maggie Smith je stejně nejlepší bohyně a čarodejnice i Gorgona jsou nejlepší potvory na světě. No a Bubo je prostě sova master :)

Zrození Planety opic (2011)

Splněný sen. Planeta opic z roku 1968 je legenda všech legend nejen mezi žánrovými snímky a tenhle prequel si tedy zahrával s pořádně nabroušeným nožem. Zvládl to. Když pominu dřeváka Franca, tak herecké výkony (samozřejmě že opic) jsou dokonalé, pro některé uvádím, že mimika opic je plně lidská, není udělaná digitálně. Triky skvělé, jdoucí ruku v ruce s hudbou. Příběh snad napsaný přímo pro fanoušky klasiky. Když César zařval svoje " Nooo!" tak mě přeběhl mráz po zádech a srdce poskočilo až do krku. Bylo krásné slyšet po tolika letech opět - Take your stinkin' paws off me you damn dirty ape!... :) Celkově je to prostě zahřátí u srdce a moc velké :)

FC Barcelona - víc než jen klub (2006) (TV film)

Jako dlouholetý a skalní fanoušek a člen FC Barcelony k tomu nemám moc výhrad, až na stopáž, které bych tak tři hodiny přidal :D :) Jen naprosto nechápu, jak může být někdo fanda realu a Barcy, to je asi trošku mimo :) Visca

Panství Downton (2010) (seriál)

Vynikající sonda do života britské nižší šlechty a jejího služebnictva, ve které si nikdo na nic nehraje. Scénáristé měli podle mě na mysli přesně to co vzniklo - rekonstrukce té doby na jednom konkrétním panství a jeho "obyvatelstvu". Tuhle rekonstrukci ovšem narušují dvě herečky...Michelle Dockery naprosto herecky vyčnívá, jakékoliv emoce od radosti po smutek dokáže zahrát překrásně uvěřitelně a je to ona, kdo určuje emoční ráz celého seriálu...No a ta druhá je Maggie Smithová, jednoznačně nejlepší postava ze seriálu, která vždy nečekané vstoupí na scénu, všechny a všechno shodí a sebe povznese :) Angličané mají prostě tyhle seriály v krvi...

Santiniho jazyk (2011) (TV film)

Strachova klasika. Půl lidí ji pochopí, půl ne...A podle toho, která půlka je větší jde film do modrých či červených. Tentokrát je film zaměřený více na divákovu abstrakci, určitou všeobecnou znalost barokního myšlení a asi i trochu jeho spiritualitu. Tedy film zaměřený spíše na člověka v něco věřícího. Myslím si, že to není film pro obyčejného konzumního diváka, ten z něj asi nic moc mít nebude. Jednoduše řečeno, film od něj pro nás :)

Bathory (2008)

Vlastně přemýšlím za co dávám tu jednu hvězdičku...Asi za Karla Rodena, který je herecky jinde, než "hvězdný" zahraniční ansámbl. Přemýšlím jak nejlépe uchopit moji počáteční tezi, že je to naprostá hovadina, která je blbě napsaná, blbě zpracovaná, blbě natočená, blbě všecko... Herecké výkony mizerné, střih otřesný, scénář musel psát někdo hodně namazaný a zřejmě ho konzultoval s historikem s velkou slabostí pro lysohlávky. Prostě hrůza, která možná ani neměla vzniknout....