Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Zklamání, oproti staršímu filmu je to slabší a to hlavně herci. Celý ansámbl drží nad vodou asi jen Skarsgard a samozřejmě Christopher Plummer. Hudba příšerná, kamera nesourodá, pokaždé jinde než, kde má být...Nebýt té předlohy, tak jdu asi i níže.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Hodně dobré, má to tu správnou atmosféru knihy. Seveřani tohle prostě umí. Velmi zajímavá je Grothova hudba a vyzdvihl bych střih. No a to hlavní - Noomi Rapace, dokonalá, hlavně na konci :-)

Melancholie (2011)

Těžko uchopitelný film, není lehké ho pochopit. Myslím, že z námětu šlo vytáhnou mnohem a v téhle stopáži se to dalo i sdělit. Film hodně vytahuje Trierova režie a skvělé herectví všech zůčastněný, především bych vyzdvihl Charlotte Gainsbourg a Stellana Skarsgarda. Hudba je taky taková zvláštní, na jednu stranu úžasná, na druhou moc nesedí k filmu. Celkově je to velmi zvláštní film, ale to už je u Triera tak nějak normální.

Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)

Je to geniální :) Tolik skvělých scén v jednom filmu, dokonalý děda-vodník Josefa Karlíka a překrásné prostředí našich Prachovských skal....K tomu fajnová hudba a opět excelentní Tomáš Holý, který mi tu připomíná mě, když jsem byl malý :)

Pražský písničkář (1997) (seriál)

Jak v závěrečném monologu řekla paní Jirásková, jde o splacení dluhu, který český národ má k tomuto géniovi písničky. Bohužel byl 50 let zapomenutý, ale snad přijdou lepší časy. Viktor Preiss tu roli zahrál geniálně.

Návrat tří mušketýrů (1989)

Má to příšerně moc chyb, je to komedie a ne drama, hudba už není taková a celkově to je průměrné...Ale ta nostalgie :) S heslem "jeden za všechny, všichni za jednoho" a s poslední scénou, kde zase všichni cválají pohromadě nejde dát menší hodnocení :)

Profesionál (1981)

Co se stane, když se spojí dva vynikající herci ve skvělém příběhu o pomstě a cti, a hraje jim k tom Ennio Morricone? Vznikne jeden z nejlepších filmů svého druhu. Belmondo a Hossein jsou protivníci, jako vystřižení z klasických westernů. Oba hrají stručně, bez příkras, ale v tomhle případě to tak má být. A ústřední dvě melodie, Chi Mai a Le Ven, Le Cri, to je nadpozemská hudba...

Tažní ptáci (1983) (TV film)

O trošičku horší film, než Ikarův pád. Ale nedokážu říci v čem, protože ke skvělému Vladimíru Menšíkovi a se přidal stejně skvělý Vlastimil Brodský. Asi v tom bude lehká předvídatelnost děje a syrovost zpracování. Možná mě trochu i štvalo opakování určitých schémat z první části. Ale i přes tohle je to na československou produkci vynikající.

Ikarův pád (1977) (TV film)

Jeden z nejlepších českých filmů vůbec. Vladimír Menšík se zde ukazuje v naprosto jiné poloze, než je u něj obvyklé a dělá to geniálně. Jeho herectví je mistrovské a naprosto uvěřitelné. Pozoruhodně ztvárněný rozpad člověka a jeho života v důsledku alkoholismu. V Americe by tohle asi bylo velmi ceněné.