Star Trek II: Khanův hněv (1982)

Možná nejlepší ze všech Star Trek filmů. Výborný scénář, který si Meyer i sám zrežíroval využívá herce naplno, nejsou tam hluchá místa a k tomu, již tradičně skvělá hudba. NCC-1701 s panem Spockem a kapitánem Kirkem v plné parádě. A smrt pana Spocka, to mě jako malého rozplakalo...

Star Trek: Film (1979)

První film a hned velmi povedený. Pro fandy seriálu je to počáteční shánění známé posádky blahem. Souhlasím s tím, že se film hodně podobá Kubrickově Odysee, ale myslím, že ji nekopíruje, jen se snaží o podobné vyznění. Pro nefanoušky to může být málo akční a moc dlouhé. Ale já jsem si to užil :)

Star Trek: Do temnoty (2013)

Těžko se rozhodovat mezi původním Wrath of Khan a touhle verzí...Jedno je skvělé, druhé vynikající :) Jsem rád, že efekty nepřebily příběh, a že Abrams opět dokázal NCC- 1701 dokormidlovat do vesmírného doku úspěchu. Celá posádka Enterprise je herecky bezchybná a maximálně sympatická, scénář je perfektně uřízený a hudba je klasicky na úrovni. Samostatnou kapitolou je Benedict Cumberbatch...Jeho záporák je tak dokonalý, že mu člověk i chvílema fandí. A ten hlas...Prostě parádní film, kterému na pět hvězd schází možná více shlédnutí a hlavně kompletace na trilogii :)

Než si pro nás přijde (2007)

Překrásný příběh o lidskosti a o tom, že bychom měli mít rádi. A ne sebe, ale naše blízké a to v každém okamžiku našeho života. Protože mít rád někoho druhého je největším štěstím i ve smrti.

Ježíš Nazaretský (1977) (TV film)

Veledílo, na které si musíte vzít dovolenou, ale stojí to za to. Je to film naprosto nadupaný hvězdami té doby, místo scénáře je Bible a režie se ujal shakespearovský Bůh :) Ti skvostní herci hrají naprosto přesvědčivě, nejsou povrchní a biblické role jim člověk uvěří. K tomu fenomenální hudba Jarreho...Samozřejmě, že mnohem více si to užije věřící člověk.

Mise (1986)

Opravdu úžasné. Překrásně napsaný a zrežírovaný příběh, který těží z hereckého umu přítomného ansámblu. Jeremy Irons se pro tuhle roli asi narodil, perfektně mu sedí. Postavy mají hloubku a jsou dobře propracované. No a to, co tento příběh povznáší do nebes je, jako už několikrát, Ennio Morricone. Takhle překrásnou hudbu od nikoho jiného neuslyšíte.

Hamlet (2000) odpad!

Na novátorská zpracování klasik jsem háklivý. Tady by asi tvůrci udělali lépe, kdyby to udělali jako Cimrman. Hrát Hamleta bez Hamleta.

Velký Gatsby (2013)

Tak jsem se k tomu tedy také dostal a moc nadšený nejsem. Mám takový dojem, že scénárista a režisér v jedné osobě se jaksi nepotkal s knihou a už vůbec ne s její myšlenkou. Gatsby přeci není červená knihovna...Je to sice vizuálně hezká podívaná, ale to je asi vše. Nevím jestli je to herci, ale postavy jsou tak hrozně nevýrazné a povrchní. DiCaprio sice hraje výborně, ale nehraje Gatsbyho a jeho pouť. Tak trochu znásilnění velké klasiky a místo velkého filmu popcorn. Zklamání.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Překrásná filmová poezie. Cesta na konec galaxie za doprovodu klasické hudby. Nic není explicitně řečeno, ba ani naznačeno, divák je veden k zamyšlení a pochopení. Myslím, že pan Clarke a Kubrick stvořili veledílo, aspirující na nejlepší film všech dob. Bohužel není pro všechny...

Ubožáci (1982)

Podle mě je tohle nejlepší filmová verze Bídníků. Neuvěřitelně syrová a dramatická. Lino Ventura svou roli zvládl bezchybně a s Michelem Bouquetem tvoří úžasnou dvoji. Hlavní momenty filmu podtrhuje až démonická a úžasně strhující hudba. Pasáž začínající na barikadách je neuvěřitelná a právě ta řadí tuto verzi před před všechny ostatní. Robert Hossein stvořil klenot a dokázal, že není jen Peyrac, ale také vynikající režisér.