M*A*S*H (1972) (seriál)

Asi nejlepší komediální seriál všech dob. Sice je to komedie, ale většina dílů má obrovský lidský přesah a to je to, co tomu dodává výjimečnost. A když k tomu připočteme Alana Aldu, tak není konkurence.

Skyfall (2012)

Bondovka je to vynikající. Herecké výkony na dvojku, hudba na jedničku, příběh na jedničku...Ale k té poslední hvězdičce prostě chybí hlavní představitel. Craig nikdy nebude dosahovat kvalit Conneryho...

Terminátor (1984)

Po x shlédnutích a po x uplynulých letech musím zvýšit na plné hodnocení. Naprostá klasika ve všech směrech, která, až na efekty, snese i přísná měřítka dnešní doby. Terminátor a jeho druhé pokračování jsou prostě legendy, které se staly hodnotícím kritériem pro podobné snímky.

S čerty nejsou žerty (1984)

Spolu s "Jak se budí princezny" asi nejhezčí pohádka. Ať už peklo bylo, nebo ne, bylo dobře vymyšlené :) Pohádka, která má duši a dokonce morální hodnoty...Kdyby bylo peklo takovéhle a šéfoval mu pan Heřmánek, tak bych tam snad i chtěl dělat posádku :)

Superman se vrací (2006)

Těžko říct, proč to tu má tak nízké hodnocení. Možná neznalost komiksového prostředí, možná neznalost Supermana a možná taky to, že se na to koukají i lidé, kteří nemají komiksové filmy apriori rádi :) Asi od každého trochu. Jako samostatný film to není tak dokonalé, ale když si to člověk zařadí do supermanova universa, tak pochopí spoustu souvislostí. Je to prostě pocta od komiksového fanouška pro komiksové fanoušky o komiksové legendě :)

Láska nebeská (2003)

Po xtém shlédnutí musím říct, že je to jeden z nejlepších filmů všech dob...Vše je tam dokonalé a bez chyb :) Ta atmosféra, kterou tenhle film vytváří je úžasná a měl by být povinný pro pesimisty :)

Bible (2013) (seriál)

Po dvou dílech stále vysoká kvalita. Kvalitní převyprávění v lehce moderním hávu.

Les Misérables in Concert (1995) (divadelní záznam)

Jednoduše řečeno, dokonalé. Nepopsatelný zážitek, ač jde víceméně "jen" o koncert. Žádný slabý článek, emoce člověkem cloumají více, než u všech filmových zpracování dohromady. Každá píseň je takřka dokonalá, ale opravdu bych chtěl vypíchnout Aluna Armstronga a jeho Master of the house :) Colm Wilkinson je a asi i zůstane nejlepším Valjeanem. Všechno do sebe krásně zapadlo a zrodilo se něco naprosto vyjímečného.

Anna Karenina (2012)

Za mě tedy rozhodně ne a ne. Tohle, že má být Vronsky? Vždyť tohle by ani nemohlo sloužit v ruské armádě... Jestli jsem v knize cítil nějaké sympatie s Annou a jejím smutným příběhem, tak tahle adaptace to naprosto vymazává a dělá z Anny a Vronského totální záporáky. Naopak Karenin v podání Juda Lawa je skvělý a přesně takhle jsem si ho představoval. Filmu podle mě moc neprospívá umělecká stylizace, která přichází v ty nejnevhodnější momenty. Původně jsem chtěl dát jen dvě hvězdy, ale Matthew MacFayden, Domhnall Gleeson a L.N. Tolstoj, jehož předloha je na pět hvězd, to vytáhnou alespoň na tři.

Bídníci (2012)

Velmi pěkně zvládnutý přechod od muzikálu k filmu. Myslím si, že nářky na špatný zpěv tu jsou liché, není to přeci klasický muzikál, je to zpívaný film a ruku na srdce, příběh Victora Huga není o dokonalém zpěvu, ale o příběhu. Navíc trpím, absolutním hluchem, takže se mi zpěv prostě líbil :) Toliko k nejčastější kritice. Herecké výkony jsou úměrné hvězdným představitelům, nikdo nepřehrává, role jsou uvěřitelné. Po umělecké stránce je vše také perfektní. Důvod proč "jen" čtyři hvězdy je, že fáze samotné revoluce postrádá emociální vypětí knihy a je to dost hluché místo. Potlačení revoluce a závěr už zase jedou ve správných kolejích, ale k plnému hodnocení prostě něco chybí. Nedokážu říci co přesně...Asi nějaký wow moment. A moc se mi nelíbil ani uspěchaný odchod Javerta, jeho smrt je v knize naprostý vrchol a tady je to dost odfláknuté. Ale navzdory všemu, velký počin, na který se ochotně podívám znovu :)