Sandokan (1976) (seriál)

No co, koukali jsme na to tenkrát všichni a všichni jsme z toho byli nadšení. A kdo říká, že ne, tak je pokrytec :) Přeci jen je to krásný příběh, který se minimálně vyrovná knize a je to skvělé dobrodružství s nádhernou hudbou :)

Léto s kovbojem (1976)

Milá klasika o milých lidech. Vždy naladí na dobrou náladu a má jednu geniální chvíli - "I jen je nechte, aspoň chvíli poletí".

Hancock (2008)

Trochu neortodoxní hrdina, ale vcelku lidský a se všemi lidskými chybami. Druhou věcí je, že superhrdinové jsou superhrdinové právě proto, že se liší od běžných lidí. Takže za to hvězda dolů. Druhá hvězda je za tu očividnou parodii na Supermana. Jinak vcelku pohodový film. Takový popcorn na jeden večer.

Barbar Conan (2011)

Ani nevím, za co je ta jedna hvězdička. Snad za původní legendu...Jinak na tomhle neshledávám nic pozitivního. Šílená kamera, o režii nemluvě, příběh hloupoučký. Howard se asi obrací v hrobě. A Arnie by měl vzít svůj starý meč a tohohle "Conana" rozpůlit. Fuj!

Amistad (1997)

Dost dobře nechápu takhle nízké hodnocení. Nevím, co lidem vadí. Dlouhá stopáž? Silný etický protirasistický podtext? To, že se to opravdu stalo a Spielberg se nebál šlápnout do něčeho o čem se radši nemluví? Jinak nevím, skvělá a citlivá režie, vynikající kamera. Herecké výkony jsou perfektní, ale co se divit, když se člověk podívá na ta jména. To vše doplněné tradičně výbornou hudbou Johna Williamse.

Řidič slečny Daisy (1989)

Co se škádlívá, to se rádo mívá. A tenhle film to názorně ukazuje. Ale nijak to do vás netlačí, celý film je taková příjemná procházka životem dvou lidí, kteří se nesnáší a přeci k sobě mají blízko. Po celý film se bavíte, lehce vyplouvají emoce a na konci třeba i ta slza ukápne. Morgan Freeman už tady dokazuje, jak výjimečným hercem je.

Nejhorší obavy (2002)

Když to šlo do kin, tak jsem si neuměl představit ryanovku bez Forda a J.E. Jonese a moc se mi na to nechtělo. Ale nutno říct, že Affleck a Freeman se svých rolí zhostili více než zdatně a plně nahradili předchůdce. Dobře jim sekunduje i James Cromwell. Filmu pomohl posun do trochu modernější polohy a má také dobrou hudbu.

Jasné nebezpečí (1994)

Asi nejslabší Ryanovka. Výborná kniha, výborný Ford, výborný Defoe, ale tím to tak asi končí.

Vysoká hra patriotů (1992)

O ždibec horší než Hon na ponorku. Ale to je dáno tím, že knižní předloha je mnohem rozsáhlejší a sleduje více linií, tudíž je těžší to vše převést do filmu. Ale Harrison Ford je ten nejlepší Jack Ryan a Sean Bean je kvalitní záporák. Spokojenost.

Hon na ponorku (1990)

Perfektní adaptace asi nejlepší knihy od Clancyho. Tahle nejstarší ryanovka přesně zachovává tu dramatickou atmosféru knihy. Baldwin je sice proti Fordovi mnohem horší Ryan, ale všechno nahoru vytahují skvělí Connery, Neil a J.E. Jones. A nesmím zapomenout na výbornou hudbu Basila Poledourise.