Tři mušketýři (1973)

Určitě nejlepší adaptace Dumasova románu. Je tam přesný poměr komedie a dramatu, přesně jako v knize. Michael York je perfektní D'Artagnan, Reed zase Athos atd. atd....No a taky ďábelský Heston jako Richelieu :) Vynikající je též hudba Michela Legranda, i když Lalo Schiffrin v druhém díle je ještě lepší. Prostě pro nás dobrodružné snílky je to klasa :)

Pravidla moštárny (1999)

Málo filmů o sobě může tvrdit, že se vyrovnaly knize. Podle mě, tenhle může. Nečekal jsem, že mě Maguire a Theron dokáží překvapit. A dokázali. Naopak jsem čekal něco úžasného od Caina a ejhle, on to ještě překonal. Nutno vyzdvihnout také velmi citlivou režii a cit pro střih. Myslím, že Irving může být spokojen.

Hana a její sestry (1986)

Konečně zase návrat k dřívějším dílům. Dokonce bych řekl, že je to taková esence dřívějších allenovek. Je tam vše, co má být. Od laskavého humoru po filosofické rozjímání o všem možném. A navíc...Tenhle film má jednoho fantastického herce a tím je Michael Caine, který tenhle film povznesl o patro výše.

Sex noci svatojánské (1982)

Tak tohle mi moc nesedlo. Moc jsem se u toho nenasmál, na to, že je to komedie. Dialogy dobré, ale to je asi tak vše. Allen bez formy a konec je takový docela trapný.

Prokletí žlutozeleného škorpióna (2001)

Není to nejlepší film tohoto režiséra, protože nemá takový psychologický přesah, ale čert to vem, královsky jsem se bavil!

Láska a smrt (1975)

Co slovo, to perla. Komedie, filosofie, psychologie a krásné zesměšnění snad celého života. Zatím asi nejlepší Allenův film, který si to na plno rozdává svojí hloubkou s Bergmanovou Sedmou pečetí. -navíc, kdo zná klasickou literaturu, tak si to užije xkrát více :)

Annie Hallová (1977)

Čím jsem starší, tím se Annie v mém žebříčku Allenových filmů posouvá a teď už asi sdílí první místo. Je to film o životních pravdách a o tom, jak absurdní jsou lidské vztahy. Myslím, že tenhle film dokáže, v určitém slova smyslu, postihnout vztahy nás všech. Jednou velké životní moudro a k tomu ještě perfektní komedie.

Rytíři ze Šanghaje (2003)

Tohle je příšerná blbost, ale jako jednorázová zábava to svůj účel splní a abych řekl pravdu, já se pobavil vrchovatě.

Warrior (2011)

Hezky vykreslená psychologie všech postav, především bych vyzdvihl Nolteho. Je to takové psychologické drama a má hodně vrstev, asi jako Shrek. Pokud se někomu podaří odhalit všechny, asi dá plný počet, mně k tomu zatím něco chybí.