Hra o trůny (2011) (seriál)

Tento seriál je zatím rozhodně tím nejlepším co bylo v daném žánru zatím natočeno. Vizuální stránka skvělá, herecké výkony úžasné ode všech, nejen od Beana. Scénář snad ani nešel zkazit, když na něm spolupracoval sám Martin. Navíc mi přijde, že s každým dílem kvalita stoupá. Rozhodně je tu založeno na nejlepší fantasy seriál historie...

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Já tedy musím říct, že osobně jsem velmi spokojen. Nepřijde mi, že dialogy by byly nesmyslné, naopak si myslím, že vše má svoje místo a důvod. Stejně tak akční scény, konečně se tvůrci zbavili zmatečných scén na moři. Příběh je od začátku jasný, člověk ví, kdo je na čí straně (což se o předchůdcích opravdu říci nedá), používá schéma jedničky a myslím, že to není na škodu. Dalším kladem je vyrovnanost hereckých výkonů, film konečně nestojí jen na Jackovi, tvůrci se zbavili všech dřev a zbyli jen Ti nejlepší (Depp a Rush). Ian McShane jako Černovous perfektní a Penelope je prostě skvělá. Kam se a ně hrabe (ne)herec Bloom a anorektická labuť. Není to film, který by mě pořád dokola srážel na kolena, ale určitě je to velmi povedená dobrodružná pohádka a mnohem lepší než druhý či třetí díl a za sebe musím říct, že už se velmi těším na osudy Jacka a Angelicy v dalším díle :)

Dobrodružství kriminalistiky (1989) (seriál)

Z nostalgie čtyři hvězdičky. První polovina seriálu je ukázková a dokonalá a řadí se právem k tomu nejlepšímu co v našich hájích vzniklo, ale čím více seriál postupoval do současnosti, tím ztrácel na všech frontách.

Podraz (1973)

Další vynikající snímek této sestavy. Neřekl bych, že Podraz je zas tak odlišný od Butche a Sundance, mě to naopak přijde velmi podobné. Režie na velmi vysoké úrovni, herecké výkony neuvěřitelné, hudba taktéž....Co vytknout....Snad jen happy end a absence charismatu a drobného patosu....To je to co pro mě tento film řadí až za Butche a Sundance.

Četník ze Saint Tropez (1964)

Klasika francouzské i světové komedie. Funés nejen tu, ale i v ostatních četnícíh naprosto exceluje a dá se říct, že to na něm i stojí. Ale tady se k němu přidává spousta dalších parádních hereckých výkonů. Komedie na kterou se dá koukat pořád a stále neomrzí.

„Pane, vy jste vdova!“ (1970)

Hrozný úlet, hrozná směska všeho možného, velmi dobré herecké obsazení a jeho výkony. Dohromady taková odpočinková komedie, která sice pobaví, ale člověk na ni nevzpomíná.

Kačeří příběhy: Poklad ze ztracené lampy (1990)

Tak tohle je moje mládí, bohudík se to k nám dostalo vcelku brzy. Jedno z nejlepších animovaných děl Walta Disneyho, kouzelný dabing a špetka nostalgie, to vše dává dohromady jasné 4 hvězdy.

Četník v New Yorku (1965)

Stále velmi povedený film. Ze série o četnících jeden z nejhorších, ale celkově moc nechápu tak nízké hodnocení zde, je tam typický humor, velmi podobný tomu v prvním Četníkovi. Nevím prostě, co se lidem nelíbí. HOWGH

Ďáblova lest (2009) (seriál)

Jiří Strach opět dokazuje, jak vynikající je režisér, Ivan Trojan zase, jak výborný je herec a film sám o sobě, že i v našich rybnících se může vyskytnout něco velmi nadprůměrného. Je to skoro fantasy příběh, ale za celý film to nikdo nikomu do hlavy nevtlouká, jak se můžeme setkat u amerických kolegů. Asi náš nejlepší TV film poslední doby.

Já, mé druhé já a Irena (2000) odpad!

Velmi pokleslá zábava, na kterou se opravdu nedalo koukat. Nenašel jsem tam ani náznak vtipu nebo snad inteligence.