Million Dollar Baby (2004)

Príliš mi nesedia filmy hrajúce na city, ale v tomto konkrétnom prípade patrí zmena tempa v polovici k tomu najlepšiemu čo som mal vôbec možnosť vidieť. Už len preto nemôžem dať inak ako plný počet. Preto a ešte pre vydarenú rodinku, tá nemá obdobu.

V pravé poledne (1952)

Pôsobivý, skvele natočený staromódny western. Tu sa jednoducho nedá vytknúť nič, a čas plynie tak krásne pomaly.

A-Team: Poslední mise (2010)

Že: "radšej by som zomrel ako zradil priateľov". K tomu je zbytočné niečo dodávať.

Těžká váha (2005)

Dlho som sa odhodlával, nemám rád dlhé filmy. Ale tomuto pomalé tempo jednoznačne slušilo. Od začiatku až do konca, od postávania pred továrňou až po posledné sekundy zápasu. Výborní herci (teda skoro všetci), výborná kamera, výborná hudba, pekný príbeh. Jedno jediné z čoho som mal strach bolo že záverečný súboj skončí tým že Crow padne na zem, a zrazu, bum! flashback svojej ženy, bum! flashback detí ako nemajú čo jesť. Bum! flashback ako liedalo naráža do dvojičiek, a hlas majstra Splintera "použij vnitřní sílu stíve, máš na to". A práve fakt že sa k týmto lacným trikom nikto nepotreboval znížiť dáva snímku silu. Veľmi pekný film. Teda, až na otravnú Renée Zellweger, ktorej uplakaným grimasám som ani za nič nevedel prísť na chuť.

Pro pár dolarů navíc (1965)

Fajn strieľacia oblbovačka na nedeľné poobedie, ale že by to bol nejaký zásadný klenot, to sa mi tiež nezdalo. Navyše ma neskutočne rozčuľovali italo-disko-zvuky úderov a kopancov, ja som si vždy myslel že to Spencer a Hill mali zo srandy.

Ztracenci (1983)

Zo začiatku trochu statické, už som začínal mať strach že to skutočne bude iba o súbojoch nejakých pubertiakov a dievčatách a príšerných účesoch. O to viac také príjemné prekvapenie poteší, aj keď v princípe nešlo o viac ako silnejšiu rozprávku. A navyše, Swayze bol cool. Raz, keď budem viesť gang, budem presne ako on.

Don's Plum Bar (2001)

Jedna hviezda hore za to ako sa zložila tá hipíčka, 3 hviezdy dole za najhorších a najnudnejších záverečných 15 minút filmu vôbec.

Lawrence z Arábie (1962)

Zvláštny a hlboký film, ktorý si niekedy musím pozrieť ešte raz. Ale tak skoro to určite nebude, lebo aj keď je vynikajúco natočený, stopáž je ubíjajúca.

Donnie Darko (2001)

Kult je film ktorý som schopný pustiť si po 17tykrát o jednej v noci keď som namol, pamätám si pol dialógov naspamäť, a aj tak mám nakoniec zážitok na celý ďalší deň. Donnie Darko. I'm pretty confused, and I'm really, really afraid. But you're fucking antichrist!

Gauneři (1992)

Takto sa rozpráva príbeh!