Laputa: Nebeský zámek (1986)

Páčilo sa mi to menej ako ostatné od Miyazakiho, ale možno to bude len tým že titulky ktoré som k filmu zohnal očividne vytvoril mentálne zaostalý orangutan, pravdepodobne s ťažkou dysgrafiou.

Single Man (2009)

Gay variácia na stepného vlka, ale prekvapivo dobrá. A hlavne úžasná hudba, polovica zážitku.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Ale hej, pár dobrých vtipov tam bolo, ale asi po 10tich minútach sa začali opakovať a vo výsledku to vo mne nezanechalo nič viac ako zase jeden otravný pokus o komédiu.

Mládí (1992)

To bolo znova raz utrpenie, mám na takéto filmy v poslednej dobe šťastie. Príbeh o parte retardov bez sebavedomia a štipky zdravého rozumu ako sa zmietajú na povrchu módnej vlny zvanej grunge a tvária sa neskutočne správňácky. V každej chvíli. Beverly Hills 902 10 na "undergoundový" (pardon) spôsob. Jedna hviezda za skvelý citát, ktorý ale funguje iba úplne vytrhnutý z kontextu: "This negativity just makes me stronger, we will not retreat, this band is unstoppable!"

Chyťte zloděje (1955)

Trochu predvídateľný, ale určite nie banálny príbeh (ako sa tu niektorí snažia podať) prerozprávaný s ľahkosťou aká sa len tak nevidí. A určite stojí za to porozumieť Hitchcockovmu humoru, lebo tento film je až prekvapivo vtipný.

Dobrý Will Hunting (1997)

Na môj vkus trochu šablónovité a otravne americky ideálne, ale niekomu sa to páčiť môže.

Osudový dotek (2004)

Keď som mal 16 tak sa mi to páčilo, teraz to je už iba slizké.

Pan Nikdo (2009) odpad!

Prekrásny, technicky dokonale zvládnutý film. Jared Leto (s blankytne modrými očami) exceluje v dvojhodinovej štúdii o čase, slobodnej vôli a v neposlednom rade: Láske. Tej skutočnej, bez ktorej už nemôže jestvovať život. Ešte to trochu reznúť cestovaním v čase a vtipne podaným scifi, štipkou surrealizmu a peknými hercami (s blankytne modrými očami) a máte dokonalý film... Alebo, vlastne nie, takto to nebolo. Skôr by som pána nikto charakterizoval ako bezduchú zlátaninu. Živý príklad toho, že na dobrý film nestačí vykradnúť 5 iných a podfarbiť to peknou kamerou. Hej, to skôr. Už nikdy viac.

Návrh (2009)

To bol tak príšerný film! Sandra Bullock ako nenávidená šéfka, Sandra Bullock prinútená k svadbe s asistentom (hudba vystrihnutá z Toma a Jerryho), Sandra Bullock na Aljaške spozná hodnotu rodiny (obligátny klavírik a dlhé zasnené pohľady), Sandra Bullock a 90ročná indiánka tancujú na hiphop, pokazená svadba, zbesilý útek na letisko a peruánsky striptér. Jediný dôvod prečo nedávam odpad je že Eddie Murphy stále točí filmy.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Nemôžem dať viac, nerozumiem čo na tom všetci vidia. Asi 16 ľudí mi tento seriál odporúčalo a ja som dokázal dopozerať iba jeden diel, a to som sa snažil. Na umelý smiech som alergický (s jedinou výnimkou monty pythona a jeho tlieskajúcich dôchodkýň) a humor typu "Nemůžu ji pozvat na rande, protože jestli ji pozvu na rande, tak ji pozvu na rande" ma nikdy nebral, takže ani nemôžem napísať že som z neho vyrástol. Jedna hviezda za zriedkavý záblesk originality. Inak strata času.