Matrix Reloaded (2003)

Dve hodiny vizuálnej masturbácie nad vlastnou genialitou. Nič viac.

Matrix (1999)

Ja viem, ja viem.. Len keď mňa to lietanie a uhýbanie sa guľkám neberie. A bez toho sa výnimočnosť nejak stratila, aj keď som sa nenudil.

Delikatesy (1991)

Najhorší post-apokalyptický trip na nejakom zle nariedenom svinstve. Žltom. Francúzskom.

Až na krev (2007)

Veľmi zvláštne a svojím spôsobom dokonalé. Hlavne Daniel Day-Lewis bol neskutočný, veril som mu každé slovo, a to sa často nestáva.

Tři barvy: Modrá (1993)

Odnikiaľ nikam. Niečo to do seba mať môže, ale mňa osobne to necháva chladným, minimálne v takto účelovom prevedení.

Králova řeč (2010)

Úplne, ale úplne mimo mňa. Podľa receptu: Zoberieme nejakých dobrých hercov, zaplatíme drahú produkciu, o scenár sa príliš starať nebudeme ten sa napíše sám (však aj tak nikto nič nové nechce), a máme dokonalý film na počkanie, x-tú americky znejúcu variáciu na stále dokola tú istú tému. Bohužiaľ, formálna dokonalosť je príliš slabá záplata na to prázdno pod tým. Ale možno som iba vyberavý.

Noc oživlých mrtvol (1968)

Ja som vedel že mi niečo v živote chýbalo. A až dnes som prišiel na to čo. Vždy som chcel vidieť horor ako tento. Prvý zombie film ktorý má hlavu a pätu, postavený na aktívnej klaustrofóbii, tak realisticky podaný ako to bolo možné snáď iba v časoch dávno pred digitálnymi efektami. Dokonalosť sama. Romero je macher.

The 39 Steps (1935)

Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale (zatiaľ) jasne najhorší Hitchcockov film. Konštrukcia nad konštrukciu, lacné napätie budované na nepochopiteľných zvratoch a náhody jedna za druhou, humor čo pre mňa ani trochu nefungoval a ešte nejaká podivná romanca? Film možno trval 86 minút ale ja sa po zhliadnutí cítim najmenej o pol roka starší.

Štamgast (1987)

Teda ako mi boli všetci zo začiatku nesympatickí a vyzeralo to ako ďalšia tuctová "hlavne nekomerčná" zlátanina, tak sa mi to ku koncu začalo páčiť. A celý problém bol iba v tom že som sa bránil takej tej detskej naivite ktorá sa ťahá celým filmom. O to viac som si ju na konci vychutnával, a stála za to.

Ken Park (2002)

Podľa mňa dobré. Nová white trash generácia vykreslená trochu inak a originálnejšie ako by sa dalo čakať. Téma dokonalá, príbeh ma nenudil, herci plochí a bezduchí presne ako mali byť. Všetko by šlo, len by to chcelo trochu vyhrotiť, niečo odporné až ďaleko za hranicou ako v štýle kids alebo retardované ako v gumme. Ale inak to beriem ako príjemné prekvapenie.