Zatím spolu, zatím živi (2010)

Starnúcim hviezdam dochádzajú peniaze? Nevadí, nenáročných sračiek ako je táto sa točia tucty. Človek si aspoň má čas uvedomiť ako je tá Camerom Diaz z detailu šeredná.

Husk (2011)

Tlupa soláriových quarterbackov sa s fešandou vyberie na jarné prázdniny a už sa strašne tešia na kočky zo strip pokru z minulého leta, keď tu majú autonehodu v kukuričnom poli, v ktorom na nich číha niečo tajomné.. bu bu bu! Niekoho to baví, stále dokola ten istý príbeh? King skrátka zničil horor, celý žáner-tým že vytvoril šablónu. Ale nech to nenaťahujem: vo filme sú pekné masky, všetko ostatné je nanič. Strata času.

Bill Hicks: Sane Man (1989)

"Ukázal nám, ako by rocková hviezda mala znásilniť malé dievčatko tak aby ju to bolelo, až by volala na svoju maminku."

Bill Hicks: Revelations (1993) (pořad)

"Suck Satan's cock!" Vyzerá to že som našiel ďalšieho mŕtveho hrdinu.

Bezejmenní (1999)

Kvalitne rozohratý atmosférický horor ktorý ale ku koncu vyznieva príšerne prázdno. Scenárista si toho jednoducho nabral príliš: od anjelov cez nejaké vraždiace sekty až k hanibalovmu nacistickému bratovi a oveľa ďalej. Človek je samozrejme nadšený, len potom príde chvíľa kedy by mala nastať katarzia, a ono to len nejak sproste utne a do titulkov zostáva len rozmýšľať o čo tam teda vlastne celú dobu šlo.

Pobřežní hlídka (2002)

Teda takto stupídnu paródiu na psychologický film som ešte nevidel. V skratke: vojak v 10tej minúte zastrelí civila čo liezol kam nemal. V tej chvíli sa všetci zbláznia, predbiehajú sa v robení iracionálnych nezmyslov a vôbec, nedá sa na to pozerať.

Nepřemožitelné zlo (2005)

Podradná, nesympatická a neoriginálna ducharina kde je všetko z niekade ukradnuté a pritom aj tak nefunguje ani jediná scéna. Zároveň ďalší dôkaz toho že Calista Flockhart nevie hrať a niekto by jej mal zakázať stavať sa pred kameru. Vôbec, možno by bolo lepšie rovno zakazovať filmy v ktorých rozmýšľajú že pre ňu majú dobrú rolu. A ten koniec a pán Hajánek, to ani radšej nebudem komentovať..

Byl jsem při tom (1979) odpad!

Brilantné. Jediná škoda že neexistuje druhý diel. Hlavnú rolu mohlo hrať žltučké káčatko v nohaviciach s obrovskými modrými očičkami. Povedalo by "kač kač" a všetci by sa do neho zamilovali, stali by sa lepšími ľuďmi, vyšla by dúha a drogy by sa premenili na cukríky (také čo nespôsobujú zubný kaz). Potom by prišiel nejaký svetový problém, kačiatko by povedalo "mám rado slniečko, kač kač" a ten zloduch čo chcel otráviť oceán by mu padol od dojatia k nohám a vyriešil svetový hlad. Nakoniec, keď by už kačiatko preberalo Nobelovu cenu, mohlo by milučko pokrčiť plecami a žmurknúť do kamery. Strih! Titulky! Oskar! Som génius.

Juríka (2000)

O ceste z pekla. A že je dlhá a ťažká dáva režisér cítiť každou minútou. A že ich teda je. A že sa teda vlečú. Mimoriadne hlboký a náročný film, ktorý ale jednoznačne stojí za námahu.

Pach krve (2003)

Tak tri modelky s obrími kozami oblečú upnuté tielka a vyrazia s nadržanými svalovcami do lesa kde už zmizlo asi 80 ľudí ale nikto si to nevšimol. Tam na prekvapenie stroskotajú a začne ich naháňať parta praľudí ktorí sú nezničiteľní a živia sa lovením turistov. Všetky hlúpe decká postupne umrú a tie dve správňácke (ktoré sa do seba medzitým napodiv zamilujú) bojujú skoro ako o život. Znie to povedome? A ked pridám že v momente rozhodnutia, keď ide o sekundy, sa na seba vždy musia všetci najprv významne pozrieť a zašepkať si "milujem ťa, ty to zvládneš"? A keď pridám že neomylný lovec ľudí mieri šípy vždy presne až na moment kedy ide o prvý výstrel z ticha, ten sa vždy zapichne do stromu centimeter od hlavy, už to je povedomejšie? A čo tak 4 (!) ľakačkové vstania z mŕtvych (len v záverečných 5 minútach)? Ale nech to nenaťahujem, v tomto filme nebola snáď sekunda pri ktorej by ma nevykrúcalo od trápnosti. Nemecko-americký horor, cieľová skupina 16roční mentálne slabší chlapci.