Ilsa: vlčice SS (1975)

Najviac sa mi páčilo ako mali SSácke uniformy gigantické výstrihy. To bolo celkom vtipné. Inak.. Film nestál za nič, ako sa dalo čakať.

Domov snů (2010)

Žena chce svoj byt a urobí preň všetko. V princípe úplne banálny a nezaujímavý príbeh podaný tým najťažšie stráviteľným spôsobom. Štyri (či koľko) časových rovín skáče jedna cez druhú, absolútne neuveriteľné detaily kazia značku skutočného príbehu a to samoúčelné gore som nepochopil už vôbec. Aj keď, ono to niečím asi bolo treba okoreniť. Nudu. Škoda že to takto nefunguje. A vraj horor.

Invictus: Neporažený (2009)

Nie že by som mal nejak extra rád ragby, Mandelu alebo černochov všeobecne, ale Clint Eastwood jednoducho vie točiť krásne filmy.

Gangaji ddong (2003) odpad!

Plastelínové mentálne zaostalé hovoriace hovno riešiace zmysel života? To nemalo šancu uspieť. Jedine že by to bolo od Tromy, lenže mám strach že toto tí mormoni čo to vymýšľali mysleli skutočne vážne. Až ma obchádza strach čo všetko sa dá deťom nanútiť ako rozkošné, a nejde len o to hovno.

Insidious (2010)

Na to ako skvele naštartovali to šlo v priebehu celkom výrazne dolu vodou, hlavne odvtedy čo došli krotitelia duchov v podaní Beavisa a Buttheada osobne. Na môj vkus (na horor) priveľa vysvetľovania, priveľa špeciálnych efektov a priveľa Poltergeista. Nič to ale nemení na tom že ide o kvalitné a rozhodne nadpriemerné dielo. Prvá polovica určite.

Žízeň (2009)

Prvotriedna demencia v podaní kórejského Twilightu: až neuveriteľne odpudivé obsadenie, toporné pokusy o humor a lietanie. Mohli to byť ešte horšie dve a pol hodiny? Ale asi hej, keby boli všetci stredoškoláci. Alebo keby pridali ešte ako bonus pol hodiny hysterických scén tej odpornej ženskej.

Buranský masakr (2011)

Bavil som sa solídne a gore nemalo chybu. Tak isto viem že pri filmoch ako je Inbred o príbeh zrovna nejde, ale teda odtiaľ potiaľ. Možno keby scenár písal niekto chytrejší ako ten tučný mäsiar s motorovou pílou.. Popritom ako masturboval nad mŕtvou kravou. A zmákol to oboje tak za 20 minút.

Opravdová kuráž (2010)

Šedivý, nevýrazný a hlavne predvídateľný western. Ale ubieha rýchlo.

Jednorozený (1990)

Hodina nesledovateľných rozmazaných záberov mučenia a váľania sa v bahne preto aby v poslednej minúte ukázali ako vyjde slnko a vyrastie špargľa? Lebo život je predsa silnejší ako zlo? Samoúčelná úchylnosť, hovorí Stano. A to už ani nespomína ako ho dostali záverečné titulky, že "God killing himself".. Tak ono to vraj nejakú pointu aj malo, teda aspoň podľa autorov. Budiž, ak si teraz pripadajú undergroundovo.

Poslední samuraj (2003)

"Ich guľomety môžu zabiť naše telá, ale ... (40 sekúnd pozerania do západu slnka) ale nič nemôže zabiť nášho slobodného ducha!" Ďalša hollywoodska tragédia poháňaná americkou úchylkou v boji proti 40násobnej presile a pátose za každú cenu. Tentoraz zasadená pre zmenu do Japonska, lebo podľa prieskumu verejnej mienky pracujúcich bielych Američanov medzi 15 a 65 až 43% by bolo ochotných zaplatiť 5 dolárov za lístok do kina na film o tom ako Tom Cruise je vlastne jediný skutočný Japonec, Japonec srdcom. A to sa cení.