Krvavý sport (1988)

Vynikající choreografie soubojů, odporně sympatický záporák v podání Bolo Yeunga a Belgičan v životní formě. Že by nejlepší Van Damme? Jednoznačně!

Big Lebowski (1998)

Žvásty, žvásty, žvásty. Žvásty o hovnech, žvásty bez jakéhokoli smyslu, žvásty až absurdní. Kdyby všichni byli pod vlivem drog, neřeknu ani slovo, ale že se tak chovali normálně? What the fuck!? Teda vyjma Dude, který byl stále zhulen jak papuč a který mě svou leností fakt sral. Co se těch ,,excelentních" hlášek týče, děs běs! Dude ze sebe vychrlí nějakou sračku a to má být vtipný? Pche, není! Ale přiznávám, že sem tam zaperlil, i když bylo jeho pár vteřin slávy okamžitě vytřídáno minutami sraček. Bratři Coenovi by se taky jednou mohli podívat na Pulp Fiction, aby pochopili, co to vtipná hláška je. A že to mělo nějaký příběh? Leda hovno, vážení! Big Lebowski je totiž jen sbírka nevtipných scének, které spolu nemají nic společného, neberu-li v úvahu ten nápad o pochcaném koberci. Pro někoho možná má Big Lebowski kouzlo, ale já to nejsem, poněvadž it´s not my cup of tea... Ty dvě hvězdičky jsou za těch málo vtipných scén a hlášek a za postavu Waltera, který mi jako jediný přirostl k srdci.

My všichni školou povinní (1984) (seriál)

Nevím proč, ale tento seriál, ačkoli byl natočen ještě před mým narozením, mám rád a často, běží-li v televizi, se k němu vracím.

The God (2003)

Přehodnocené a předvídatelné!

Python (2000) (TV film) odpad!

Viděl jsem, styděl se a vzápětí i poblil z té příšerné filmařiny!

Ducháček to zařídí (1938)

Pokud byl Vlasta Burian jako Lelíček bravurní, tak jako Ducháček byl excelentně famózní a to vše povýšeno na druhou!!! Až jednou tedy budete potřebovat určitou částku z konta X, nezapomeňte, že Ducháček to zařídí...

Četník ze Saint Tropez (1964)

Nejlepší francouzský film, nejlepší Louis de Funès a dost možná i nejlepší komedie vůbec!

Lelíček ve službách Sherlocka Holmese (1932)

Nejspíš stárnu. Jinak si totiž nedovedu vysvětlit fakt, že začínám nacházet jakousi zálibu v černobílých filmech. Lelíček ve službách Sherlocka Holmese je můj první snímek s Vlastou Burianem a musím říci, že mne nadchl. Pan Burian, korunovaný to král komiků, zahrál svou dvojroli bravurně a mnohokrát mě svými výstupy rozesmál, což o 23 let později napodobil Jan Werich v díle o Golemovi. Připočítám-li k tomu povedenou písničku a nečekaný konec, dostává Lelíček ve službách SH zaslouženě 4*.

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Už úvodní trailer na film Machete ukázal, v jakém duchu Planeta Teroru bude. Hektolitry krve, vtipné dialogy, černý humor, (ne)očekávané zvraty, sympatické postavy a prosťoučký příběh v béčkovém provedení, které má styl a šťávu. A přesně takhle jsem si to představoval!