Sedm statečných (1960)

(V KOMENTÁŘI SE NACHÁZÍ SPOILER) Mno, mírné zklamání. Od čtvrtého nejlépe hodnoceného westernu na ČSFD jsem čekal přeci jen malinko víc. Charaktery jsou sice výborné, záporák zajímavý, i když na můj vkus až moc velkej dobrák, a příběh má svižné tempo, ale závěr je ohromně předvídatelný a smrt většiny členů Sedmičky téměř zbytečná, proto ,,jen" za 4*.

S čerty nejsou žerty (1984)

Nejlepší ze všech pohádek! Petr Nárožný předvedl svůj životní výkon a větou Je to rebel! se zapsal do filmových análů.

The Doors (1991)

Přestože byl Val Kilmer jako Jim Morrison úžasný, nechal mě film The Doors naprosto chladným a zdaleka nezpůsobil TEN příval emocí, který na mne dolehl po skončení Raye s Jamie Foxxem, takže vyšší hodnocení nepřipadá v úvahu, což je mi skutečně líto...

Dženkuji Boratovi za to, že ukázal, jak jsou amíci (a lidé celkově, aby někdo nenabyl přesvědčení, že jsem zaujatý proti společnosti za oceánem) naivní, hloupí, až fanaticky věřící, šílení, netrpěliví a neskutečně otravní s tím svým vlastenectvím. Ale ruku na srdce, my už to přeci věděli dávno, nebo se snad mýlím?

Nebohá paní Pomsta (2005)

NÁDHERNÁ vizuální stránka a elegantní hudba obaleny černým humorem a výbornými hereckými výkony. Nebýt toho rozvleklého konce, bylo by to za maximum.

Byt (1968)

Nejlepší krátkometrážní snímek, který jsem doposud viděl! A nemalou zásluhu na tom má hudba pana Lišky (viz. Spalovač mrtvol).

Černí baroni (1992)

Realita byla opravdu někde jinde, o tom není pochyb, což by vám mohl vyprávět můj děd, ale vezmu-li to z filmového hlediska, kdy se jedná o vtipnou satiru, která nechce nic víc, než diváka pobavit, stávají se Černí baroni v mých očích jednou z nejlepších českých komedií, které kdy byly natočeny.

Řidič vysokozdvižného vozíku Klaus (2000)

Zábavná krátkometrážní komedie plná černého humoru a litrů filmové krve ve formě instruktážního videa? Ano, to je Staplerfahrer Klaus - Der erste Arbeitstag. Ale horor to určitě není... ;)