Minority Report (2002)

Představte si budoucnost bez zločinu, nebylo by to nádherné? Ano, samozřejmě. Ale co etické aspekty....budeme využívat děti drogově závislých, budeme zavírat lidi za něco, co vlastně ani nespáchali? Thats a good question. Jako žádný doposud vymyšlený systém, ani tento není bezchybný a to proto, že lidé mají svobodnou volbu a když jim ukážete možnou budoucnost, možný "osud", mohou se mu vzepřít. Skvělá myšlenka tohoto filmu s příjemným zpracováním u mě slavila úspěch. Protože kromě smrti není nic předem stoprocentně dáno.

Lásce na stopě (2001)

Co na to říct, člověk rád čas od času uvěří pohádkám...

Hodiny (2002)

Po přečtení obsahu jsem si říkala Wow, to bude geniální, ale bohužel, realita byla jiná. Hodiny to byly, doslova a každou minutu, všechny dialogy bez pointy a naprosto podobné, stejně tak totálně depresivní atmosféra a nejasnost celého děje, která začíná být jasná až ke konci, kdy už jsem málem spala. Je mi líto, takhle nudný film, kde bych nejradši přeskakovala po dvaceti minutách bez pocitu, že o něco přijdu jsem dlouho nezažila. Na známé herce se podívám ráda, ale pro příště v něčem kvalitnějším.

Odsouzení (2010)

Přesně to, co se mě dokáže nejvíc dotknout - nespravedlnost, chyby v právním systému, spiknutí a nezdolná víra člověka, který by pro sourozence udělal cokoliv. May the truth win everytime.

Zelený sršeň (2011)

Jako většinou od komiksových filmů nečekam moc, nicméně tohle jsem po hodině a čtvrt musela přetočit na konec, který byl stejně jasný, protože to už se nedalo.Totálně přeakčněný a do toho ještě korupce a pomluvy a zrady kamarádů a krize identity, ne jako fakt ne díky.

Tři dny ke svobodě (2010)

Definitivně doporučuju pro svou přesnou dávku nespravedlnosti, lásky, napětí z plánované akce a nakonec pro samotný útěk, protože v tomhle filmu nemáte dilema, na čí stranu se přidat - akorát sedíte a držíte palce. Takový Prison Break ve filmové podobě.

Kdo by se odvážil zabít dítě? (1976)

Musím přiznat, že podle hodnocení jsem od filmu čekala víc. Atmosféra a všechno určitě zajímavé, navíc další ze série filmů o krutosti dětí, např. ale s Eden Lakem se to nedá srovnat. Vadilo mi např. to, že nebylo vysvětleno, co se vlastně dětem stalo a dalších pár nelogičností v chování dětí - jak třeba odešli a nechali je a pak zase začli útočit, atd. Konec každopádně zajímavý, něco takového jsem nečekala a dokazuje to jenom to, že děti máme spojené s určitou představou o nevinnosti a té se snažíme za každou cenu nevzdat a omlouvat je jakýmikoliv způsoby. I když to, že nikdo není schopen zasáhnout mi přijde trochu přehnané, určitě bych nestavěla zdraví dítěte (zvlášť když vím, čeho je schopné) nad svůj vlastní život.

Pád do tmy (2005)

Po dlouhé době opravdu horor bez klišoidních hlášek se skutečně neočekávatelnými lekavými scénami, ukazující proměnu lidského charakteru v krizové situaci. Celou dobu jsem měla pocit, jako bych se nemohla pořádně nadechnout a zažívala tu klaustrofobii z úzkých chodbiček, což myslím že je známka kvalitně natočeného filmu. Na horor opravdu "příjemné" překvapení pro mě, i ten závěr, nicméně pokud tomu mám něco vytknout, myslím že klidně stačila atmosféra samotné jeskyně, dávat tam jakési zmutované lidožravé jeskynní lidi bylo trochu ke škodě.

Králova přízeň (2008)

Ukázka toho, kam až vede touha po moci. Vrtkavost, která je na vysokých místech pokaždé spojená s rizikem, že pokud nedáte kvalitního potomka, jste k ničemu a můžete se vrátit odkud jste přišli ještě v lepším případě. Nic romantického nečekejte, akorát intriky a machinace za účelem co největšího zisku, účelová manželství, hrozný tlak na porození syna a nakonec... uvědomění si toho, že ne vždy je chtít až moc to nejlepší. Jinak nevim, jak moc ty soudy odpovídaly realitě, ale soudit někoho vlastně bez důkazů a přímého svědka mi přijde hodně předpotopní.